نمایش یک نتیجه

نمیکت فلزی پارکی کد TS-201

2,500,000 تومان
نیمکت های فلزی تفریح سازان مناسب استفاده در پارک ها معابر عمومی باغ و ویلا و رستوران ها و .... این محصول در کیفیت های متنوع و ابعاد متفاوت و متنوع ،رنگ بندی دلخواه با تعداد نامحدود قابلیت تولید دارند

مبلمان شهری چیست؟

وسایل مبلمان شهری چیست ؟

در صنعت شهر سازی مبلمان شهری کاربرد فراوانی دارند. برای رفاه شهروندان هر شهر تجهیزات و لوازم خاصی استفاده می شود تا شهروندان در انجام فعالیت‌ های روزانه و شبانه خود آماده شوند. تیم تفریح سازان قصد دارد در این مقاله شما را با مبلمان شهری و کاربرد مبلمان شهری آشنا کند. تجهیزات و المان شهری ضمن افزایش امکانات در شهر موجب زیبا شدن شهر می شوند و فضای گسترده و یکپارچه شهر را تبدیل به یک فضای زیبا با امکانات بالا می کنند.

امروزه متناسب با هویت شهروندان و فرهنگ یک شهر از تجهیزات مبلمان شهری به منظور زیباسازی شهر استفاده می شود. با استفاده از ایستگاه های اتوبوس و نیمکت های شهری و وسایل ورزشی پارکی شهری با امکانات بالا برای شهروندان فراهم می شود تا زندگی راحت تری داشته باشند. در این راستا از تجهیزات نورپردازی و روشنایی استفاده می شود تا در هنگام شب شهروندان احساس آرامش و امنیت کنند و نیاز آن ها به روشنایی تامین شود.

المان شهری یا مبلمان شهری شامل چیست؟

زمانی که در شهر پرسه بزنید می توانید وسایل و ابزارهای مختلفی که توسط نهادها و شهرداری در مکان های عمومی نصب شده است را ببینید. در واقع تمام تجهیزات و وسایلی که در شهر به منظور آسایش برای شهروندان و زیبایی شهر نصب شده المان شهری نام دارد. انواع مبلمان شهری می تواند شامل تمام وسایل هایی کوچک و بزرگی باشد که در شهر نصب شده اند؛

مانند نیمکت های فلزی چوبی و پلاستیکی که در پیاده رو ها یا پارک ها نصب شده است و صندلی های فلزی و بتنی که در سطح شهر وجود دارند و تمام تجهیزات نورپردازی که به منظور روشنایی شهر و جاده استفاده شده است، باشد. اگر بخواهیم مواردی که شامل المان شهری می شود را بیان کنیم باید بگوییم این موارد شامل دامنه وسیعی از تجهیزات و دستگاه هایی که در فضای شهر نصب شده اند افراد می توانند از آنها استفاده کنند، است.

افزایش فروش مبلمان شهری به کشورهای توریستی

در کشورهای توریستی دنیا میزان فروش مبلمان شهری بسیار زیاد است زیرا تاثیرات المان های شهری در جذب توریست در این شهر ها بسیار زیاد است. البته در کشور ما می توان در بسیاری از شهرهای توریستی و گردشگری المان های شهری را مشاهده کنید. البته نقش المان های شهری را در ایجاد زیبایی بصری شهر نمی توان نادیده گرفت و این موضوع می تواند یکی از علت های بالا رفتن میزان فروش مبلمان شهری در مناطق مختلف جهان باشد.

المان های شهری ضمن ایجاد زیبایی بصری شهر، موجب حفظ سلامت فیزیکی و روانی شهروندان می ‌شود و می ‌تواند یک محیط آرامش بخش ایجاد کند. المان های شهری از لحاظ اندازه فرم و رنگ تنوع زیادی دارند. به همین دلیل در انتخاب تجهیزات شهری و المان های شهری باید نهایت دقت را داشت، زیرا المان های شهری تاثیرات روانی بر افراد می گذارند و موجب برانگیختن حس تعلق خاطر افراد به شهر می شوند. اگر شما تمایل به خرید مبلمان ویلایی یا المان شهری دارید اما نمی‌ دانید مبلمان ویلایی یا المان شهری را از کجا تهیه کنید می توانید به سایت تفریح سازان مراجعه کنید.

ضرورت وجود المانهای شهری

تمام تجهیزات و وسایلی که در شهر نصب شده است دارای ویژگی های خاصی مانند ماهیت کاربردی رنگ و فرم دارند که موجب ارتقاء رفاه و کیفیت زندگی تمام افراد حاضر در شهر می شوند. در حقیقت به منظور پاسخ به نیاز شهروندان از تجهیزات در شهرها استفاده می شود. با طراحی مناسب تجهیزات و مبلمان شهری و نصب آن ها در مکان مناسب می‌ توان به نیاز رفاه شهروندان پاسخ درستی داد.

در حقیقت می توان تمام وسایل هنری، تزئینی، رفاهی و ارتباطی که در شهرها و نصب شده اند را المان شهری دانست. المان شهری می‌ توانند یک شهر را نسبت به سایر شهرها متمایز کنند. هر شهری متناسب با مشخصه کلی مانند پارک ها، میدان های اصلی شهر یا خیابان های اصلی ‌و مهم شهر و مراکز شهر و بخش های اصلی شهر شناخته می شود و افراد آن شهر را متناسب با فرهنگ و هویت مردم آن شهر می شناسند.

مبلمان شهری می تواند تاثیر زیادی بر روی هویت و فرهنگ یک شهر بگذارد. هر چقدر امکانات رفاهی مانند مبلمان شهری و زیبایی و پاکیزگی یک شهر بیشتر باشد ، افراد زیادی علاقه مند می شوند به آن شهر سفر کنند.

تاثیر مبلمان شهری در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان

سطل زباله گالوانیزه یکی از تجهیزات شهری است که تاثیر زیادی در ارتقاء رفاه حال شهروندان یک شهر دارد، به طور مثال اگر در یک قسمت از شهر در فواصل بسیار کم سطل زباله وجود داشته باشد، نظافت شهر افزایش می‌ یابد و در نهایت سلامت شهروندان تضمین می شود. البته می توان اتاق های انتظار اتوبوس را مبلمان شهری به حساب آورد، به طور مثال اگر اتاقک های مخصوص انتظار اتوبوس در یک شهر به درستی نصب شوند شهروندان می توانند برای جلوگیری از خیس شدن لباس های خود در اتاقک انظار اتوبوس بنشینند در نهایت رضایت خاطر آن ها افزایش یابد.

امروز در هنگام استفاده از مبلمان و تجهیزات شهری به بافت شهر و هویت فرهنگی ساکنان شهر، ظرفیت های شهر توجه زیادی می ‌شود تا مبلمان شهری مانند آب نماهای شهری، میز و صندلی و تجهیزات روشنایی و… متناسب با فرهنگ و هویت ساکنان شهر طراحی شود. البته کیفیت مبلمان شهری هم جایگاه مخصوص خود را دارد و مبلمان و تجهیزات شهری با کیفیت بالا نصب می شوند تا رضایت خاطر ساکنین شهر از استفاده آن ها افزایش یابد.

طراحی زیبای مبلمان شهری

طراحی زیبای مبلمان شهری

همانطور که مبلمان شهری تاثیر زیادی در زیبایی شهر دارند، همانطور هم می توانند نتیجه عکس داشته باشند. اگر در طراحی مبلمان شهری زیاده‌ روی شود ضمن اینکه شهر شلوغ می شود تاثیر زیادی در مصنوعی شدن شهر هم دارند. اگر در یک شهر در فاصله های خیلی نزدیک یک شی تزیینی یا نیمکت چوبی پارک نصب شود علاوه بر این که موجب شلوغ شدن شهر می شود تاثیر زیادی در بد شکل شدن شهر هم دارد و می تواند موجب وقوع اتفاقات دیگر هم شود.

در طراحی مبلمان مدرن شهری باید تعادل را رعایت کرد تا در هنگام استفاده از المان های شهری به زیبایی شهر لطمه وارد نشود و از طرفی امکانات مناسبی برای شهروندان فراهم شود. در هنگام خرید مبلمان شهری باید هزینه مبلمان شهری را هم در نظر بگیرید. تجهیزات و مبلمان شهری دارای سه ویژگی مهم از جمله هویت مند بودن، کاربردی بودن و زیبا بودن هستند. ضمن توجه به جنبه کاربردی و عملکردی مبلمان شهری باید به رنگ و فرم المان های شهری توجه شود تا با محیط مربوطه هماهنگ شود و در محیط مناسبی نصب شود.

انواع تجهیزات و المان شهری

المان شهری به انواع مبلمان شهری تزئینی و ضروری تقسیم بندی می شود. المان های ضروری شهری شامل تمام المان های ضروری هستند که باید در یک شهر نصب شوند. در صورت وجود نداشتن المان های ضروری شهری ساکنین شهر یا شهروندان با مشکلات متعددی مواجه می‌ شوند که می‌ توان به منبع نور برای روشنایی خیابان‌ ها و پارک‌ ها، کوچه ها، نیمکت های انتظار در ایستگاه های اتوبوس ، سطل زباله و سرویس بهداشتی عمومی در مناطق پر رفت و آمد و پارک ها، آبخوری و وسایل ورزشی اشاره کرد.

المان شهری تزیینی ضمن اینکه برای زیبا سازی شهر استفاده می شوند، نشان‌ دهنده تاریخ و فرهنگ یک شهر هستند. به طور مثال مجسمه های مشاهیر و فواره های آب در پارک، میدان ها و بیلبورد ها و گلدان های تزیینی از مبلمان تزیینی هستند. شما می توانید مجسمه های مشاهیر بزرگ ایران را در شهر های مختلف ایران مشاهده کنید.

دسته بندی مبلمان شهری

بیلبورد ها و تابلوهای راهنمایی مسیر، تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای پارکومتر و ترافیکی، کیوسک های روزنامه فروشی و سرویس بهداشتی، صندوق پست و مخزن های شهری و سطل زباله، حفاظ ها و نرده ها، وسایل بازی کودک و وسایل ورزشی موجود در پارک، پایانه شهری و ایستگاه های اتوبوس، تجهیزات نورپردازی و روشنایی، انواع آلاچیق ها و آب های پارکی، نیمکت ها و مجسمه ها، گلدان های بتنی و آبنما ها جز انواع مبلمان شهری هستند.

مبلمان شهری به چند دسته کلی مانند تجهیزات خیابانی و مبلمان و تجهیزات ترافیکی، مبلمان پارکی و تابلوهای علائم اطلاع رسانی و تبلیغاتی تقسیم‌ بندی می‌ شود. انواع مبلمان شهری بر اساس مکان نصب و جنس به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. برای مثال مبلمان شهری با جنس بتن، چوب و فلز از انواع المان شهری از لحاظ جنس هستند.

مبلمان شهری در اروپا و تاثیر آن بر شهروندان

مطمئناً طراحی زیبایی شهرهای اروپایی تمام افراد را مجذوب خود می ‌کند، زیرا در طراحی شهر های اروپایی از المان های شهری با رنگ بندی گوناگون استفاده شده است. مبلمان شهری در اروپا به گونه ای استفاده می شود تا ضمن حفظ شدن وجه شهر، شهر نظم داشته باشد و المان های شهری مناسب آن شهر باشد. به طور مثال اگر یک عکس از یکی شهر اروپایی را مشاهده کنید به آسانی می توانید تشخیص دهید که آن شهر کدام یک از شهرهای اروپایی است.

آیتم هایی که در المان شهری اروپا استفاده شده اند موجب شده تا سالانه توریست های زیادی از جای جای جهان برای دیدن آن به اروپا روند. المان های شهری و تاثیر روانی بر شهروندان اروپا دارند و موجب می شوند شهروندان اروپا را پر انرژی و شاد کنند. المان های شهری که در اروپا استفاده شده است باعث شده آرامش در شهر بر قرار شود. در سایت تفریح سازان انواع مختلفی از المان های شهری در سایز و اندازه مختلف موجود است و کیفیت بالایی دارند

المان های مدرن شهری

المان های مدرن شهری

در مناطق مختلف دنیا از مبلمان شهری مدرن استفاده می شود تا شهر جلوی مدرن بگیرد. المان شهری پیام ها و محتوایی برای شهروندان دارند که موجب فرهنگ سازی می شوند. امروز از نماها و آیتم های جذاب در طراحی مبلمان شهری مدرن استفاده می شود. قیمت مبلمان شهری کاملا بر اساس جنس، کاربرد، اندازه و… سنجیده می شود. بنابراین قیمت مبلمان شهری می تواند کمی متفاوت باشد. از نمونه های المان شهری مدرن آبنما ها هستند.

طراحی آبنما بگونه ای است که صرفه جویی در مصرف آب را فرهنگ سازی می کند و ضمن ایجاد محیطی جذاب در شهر موجب انتقال پیام فرهنگی به شهروندان می شود. البته در طراحی المان های مدرن شهری ضمن توجه به هزینه مبلمان شهری به جذابیت بصری و زیبایی آن هم توجه می شود. به طور مثال برای طراحی چراغ ها از رنگ های متغیر و طراحی های گرافیکی مدرن و جذاب استفاده می ‌شود تا نورپردازی جلوه بصری زیبایی داشته باشد. قیمت المان های شهری در سایت تفریح سازان مقرون به صرفه است، شما می توانید با مراجعه به سایت تفریح سازان انواع مختلف المان های شهری و ویلایی را مشاهده کنید.

مبلمان ویلایی یا باغی

مبلمان باغی به منظور زیبا سازی و ایجاد امکانات در ویلا ها و باغ ها استفاده می شود. مبلمان باغی بسته به شرایط آب و هوایی خریداری می شود، زیرا در شهر های مختلف ایران شرایط آب و هوایی مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین وسایل برای زیبا سازی ویلا ها و باغ ها مبلمان باغی با المان های ویلایی است. مبلمان های ویلایی انواع مختلفی دارد و از جنس های مختلفی تولید شده اند. مبلمان باغی و المان های ویلایی ویژگی های مختلفی دارند که می‌ توان به هماهنگ شدن و تطبیق پذیری با المان های اطراف باغ اشاره کرد. مبلمان ویلایی از صندلی ‌ها و نیمکت ها بالشتک ‌های نرم تشکیل شده اند که ضمن زیبایی و جذابیت باغ می توانند یک فضای ایده آل و راحت ایجاد کنند.

کاربرد المان شهری

وسایل مبلمان شهری

از نیمکت چوبی پارک تا ایستگاه های اتوبوس و چراغ های راهنمایی و رانندگی جزو المان های شهری هستند که هر کدام کاربرد به خصوصی دارند. کاربرد مبلمان شهری متنوع است و المان های شهری به منظور رفع نیاز شهروندان و امنیت شهروندان استفاده می شوند، به طور مثال نیمکت ها و صندلی ها به منظور استراحت سالمندان، کودکان و افراد کم توان در شهر نصب می شوند تا مردم با توقف در یک منطقه بتوانند از منظره پیش رو لذت ببرند. همچنین در قسمت های مختلف به منظور تعامل و گفتگوی افراد و ایجاد روابط اجتماعی بین آن ها نشیمن های نصب شده است. با توجه به موارد گفته شده باید گفت از تجهیزات مبلمان شهری به منظور ایجاد آرامش و رفاه در زندگی شهروندان استفاده می شود.

راهنمای جامع مخازن و سطل زباله گالوانیزه

مخازن و سطل زباله گالوانیزه
مخازن زباله گالوانیزه امروزه یکی از مهم ترین محصولات در دسته محصولات مبلمان شهری است که به پاکیزگی محیط زیست کمک شایانی کرده است . این سطل ها با جلوگیری از دخالت دست برای جمع آوری زباله ، در اشکال و ابعاد مختلفی تولید میشود . از مزایای این سطل ها ، سهولت و سرعت در جمع آوری زباله را میشود نام برد .کاربرد این محصولات فقط به استفاده شهری محدود نمیشود و در سازمانها ، شهرک ها ، شرکتها ، بیمارستانها و مراکز عمومی و خصوصی زیادی مورد استفاده قرار میگیرد .که علاوه بر زیبا سازی محیط ، نقش مهمی را در خصوص موضوع بهداشت ایفا میکند.

مشخصات و ویژگی های سطل های زباله گالوانیزه:

 • بدنه این مخازن یا سطل ها از ورق های گالوانیزه تولید شده که در صورت ضربه ، تغییر شکل نمیدهند و باعث دوام بالای محصول میگردد.
 • سطل ها ضد احتراق و ضد اشتعال هستند .
 • در کنار مقاوم و مستحکم بودن بدنه، برای جابه جایی و تخلیه سبک هستند .
  از حجم خوبی برای انباشت زباله برخوردارند .
 • انواع مخازن درپوش دار، طوری طراحی شدند تا نیاز به تخلیه زباله با دست نباشند . ( قابلیت پدالی شدن را دارند )
 • ارتفاع مناسب آنها ، استفاده از مخازن را برای عموم راحت کرده است .
 • این سطل ها به دلیل داشتن دستگیره ، تخلیه از آنها به صورت مکانیزه انجام میشود .
 • استفاده از شیر تخلیه شیرابه زباله در این مخازن از دیگر مزایای آن به شمار می آید .
 • ترمزدار بودن چرخ های جلو ، مانع از حرکت مخزن یا همان سطل میشود .
 • وجود شب رنگ ترافیکی باعث بهتر دیدن شدن آنها در شب میشود .
 • قابلیت حک لوگوی سفارشی را دارند .
 • تمامی مخازن زباله گالوانیزه جوشکاری و آبکاری شده اند . (جوش با گاز co۲) در هنگام جوش با گاز co2 ، بیشترین نفوذ جوش در فلز شکل میگیرد . این موضوع باعث سرعت در روند جوشکاری میشود . و کیفیت محصول در قسمت های جوشکاری را بالا میبرد .
 • اتصال گوشواره ها با پیچ و مهره فولادی و مقاوم .
 • قابلیت تعویض آسان چرخ ها در صورت آسیب دیدگی .
 • پرس بدنه و کناره مخازن جهت مقاومت بالای محصول .
 • امکان تولید درب بارانی برای مخازن .
 • رینگ وسط چرخ ها فلزی بوده که کیفیت آنها را به شدت بالا می برد.

انواع سطل های زباله گالوانیزه:

1-سطل های محدب و مکعب:

سطل های زباله گالوانیزه در دو طرح مکعب و محدب طراحی و تولید میشوند . طرح محدب یا قوس دار با توجه به طراحی روز اروپا تولید شده و این نوع طراحی باعث تخلیه بهتر شیرابه از داخل سطل میشود.البته محدب یا مکعب بودن محصول در قیمت آن نیز تاثیر گذار است . چرا که با توجه به نوع ساخت و برشکاری و خم کاری و پرس کاری و وزن محصول ، قیمت های آنها متفاوت میشود . مخازن محدب نسبت به مخازن مکعب بسته به نوع ساخت از ۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان ارزان تر هستند . در دل مکعب این مخازن امکان شاسی کشی مخزن ایجاد شده است .

2-سطل های گالوانیزه با ضخامت های مختلف:

شما میتوانید مخازن را با ضخامت های ۱.۵ میلیمتر ، ۱.۸ میلیمتر و ۲ میلیمتری سفارش دهید . این امر نیز تاثیر مستقیم بر روی وزن مخزن گالوانیزه دارد . که باعث تفاوت در قیمت محصولات نیز میشود . ضخامت ورق ۱۰۵ میلیمتر ، ارزانترین و ۲ میلیمتر بالاترین قیمت این دسته از محصولات است . و میزان ضخامت آن رابطه مستقیم با مقاومت سطل ها دارد .

این نکته را در نظر داشته باشید که مخازن با ورق ۱.۵ میلیمتری برای استفاده در مکانهایی است که حجم زباله کمتر است و یا خریدار میخواهد با قیمت مناسب تری این محصول را تهیه کند . و مخازن با ورق ۲ میلیمتری از استاندارد بیشتری برخوردار است و در هنگام تخلیه که ممکن است ضرباتی به سطل وارد شود ؛ مقاومت بیشتری دارد .لازم به ذکر است که هر دو نوع سطل محدب و مکعب در ضخامت های و ۱.۵ و ۱.۸ و ۲ میلیمتر قابل سفارش و تولید میباشند .

3-سطل های گالوانیزه با حجم های مختلف:

این تفاوت جز مهمترین تفاوت ها بین مخازن است . چرا که تاثیر مستقیم روی وزن و طبیعتا روی قیمت آنها دارد . و از طرفی هم باید توجه داشته باشید که نیاز شما با کدام یک از این مخازن برطرف میشود. از پر مصرف ترین سطلها میتوان مخازن با حجم ها ۶۶۰ لیتری ، ۷۷۰ لیتری و ۱۱۰۰ لیتری را نام برد .البته مخازن گالوانیزه در حجم های دیگری هم قابل تولید هستند اما ما در این مقاله به توضیح در مورد پر مصرف ترین آنها میپردازیم .

4-سطل های گالوانیزه پرس خورده و ساده:

اگر میخواهید روی مخزن سفارشیتان پرس اعمال شود ، میبایست به یاد داشته باشید که این کار به قیمت محصول اضافه خواهد کرد . البته پرس کاری روی ورق های گالوانیزه مقاومت محصول را تا حد قابل توجهی افزایش میدهد . قابل ذکر است که هر دو مدل محدب و مکعب قابلیت پرس خوردگی دارند .

5-سطل های گالوانیزه با درب های ساده و بارانی:

درب های بارانی به گونه ای طراحی شدن که مانع از ورود آب باران به داخل سطل میشوند و باعث زیبایی محصول نیز میشوند . در این محصول قابلیت باز شدن درب به صورت ریلی نیز میباشد .

فروش و قیمت سطل گالوانیزه

باید توجه داشت قیمت مخزن زباله گالوانیزه به عوامل مختلفی بستگی دارد .اولین نکته برای خرید مخزن گالوانیزه این است که شما میخواهید چه مخزنی تهیه کنید ؟ محدب یا مکعب؟ همان طور که در بالا اشاره شد ، قیمت مخازن محدب نسبت به مخازن مکعب ارزان تر است .دومین نکته جهت قیمت گذاری مخازن گالوانیزه ضخامت ورق به کار رفته در محصول است . هر چه ضخامت ورق به کار رفته بیشتر باشد طبیعتا قیمت محصول نیز بیشتر میشود .

نوع چرخ های استفاده شده و همچنین تعداد محصول درخواستی نیز در قیمت مخازن تاثیر گذار است .با توجه به مراحل تولید مخازن گالوانیزه و زمان بر بودن عملیاتی که آنها را از ورق به مخزن تبدیل میکند ، سفارش در تعداد بالا میتواند منجر به کاهش قیمت تمام شده برای تولید کننده بشود . گرچه تیم تفریح سازان همواره بهترین قیمت برای تعداد سفارش کم و زیاد را ارایه میدهد .

شرکت تفریح سازان ، عرضه کننده انواع محصولات مبلمان شهری با بهترین کیفیت و قیمت میباشد که برای سهولت شما عزیزان نمونه تمامی محصولات را در سایت و پیج با مشخصات ارایه کرده است . چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر و یا مشاوره دقیق تر برای خرید محصولات داشتید با شماره ۰۹۱۹۸۱۴۲۳۹۰ تماس حاصل فرمایید .

لیست وسایل محصولات پارکی در تفریح سازان

شما میتوانید از شرکت تفریح سازان، تجهیزات و وسایل زیر را خریداری نموده و برای مجهزکردن پارک خود اقدام نمایید:

الاکلنگ:

استفاده از الاکلنگ، فعالیت های گروهی و دو نفره را به فرزند شما می آموزد. با استفاده از آن فرزند شما می تواند، دوست پیدا کند و به این ترتیب با زندگی اجتماعی بیشتر آشنا شود. انواع الا کلنگ در ابعاد و اندازه های گوناگونی ارائه می شوند. برخی از آن ها برای استفاده در پارک های سر باز مناسب هستند و به همین خاطر ابعاد بزرگی دارند.

چرخ و فلک:

چرخ و فلک شهر بازی از دسته دستگاه های بسیار محبوب و قدیمی می باشد که در سراسر جهان دارای طرفداران و محبوبیت می باشد. در واقع چرخ و فلک از اصلی ترین وسایل بازی موجود در شهر بازی ها می باشد. در اکثر شهر بازی های کشور عزیزمان ایران چرخ و فلک پیدا می شود و از اولین و ضروری ترین وسیله برای شهر بازی به حساب می آید.سایت تفریح سازان شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

بارفیکس:

بارفیکس یکی از تجهیزات مهم برای ورزش ژیمناستیک به شمار می رود. این وسیله یک میله افقی بوده که به عنوان ابزاری برای تقویت ماهیچه و بدن استفاده می شود. Barfix جنس فولادی داشته و در خانه و باشگاه استفاده می شود.

ترامپولین:

ترامپولین یکی از ابزار های ورزشی روز دنیا است که طرفداران و علاقه مندان بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است. این تشک های مخصوص پرش دارای مزیت هایی برای سلامتی جسمی و روانی افراد هستند که در ادامه به بررسی بیشتر این موارد خواهیم پرداخت.

تاب:

تاب و سرسره در دسته وسایل پر طرفدار تجهیزات خانه بازی  می باشند و به همین خاطر وجود این لوازم بازی در همه خانه های بازی مخصوص خانه کودک و پارک ها و مراکز تفریحی کودک الزامی است. در دنیای صنعت، تولید انواع تاب و سرسره با در نظر گرفتن برخی مولفه های خاص انجام می شود. از این رو باید در حین خرید تاب به برخی نکات و فاکتورهای خرید توجه داشته باشید.

سرسره بادی:

سرسره بادی  یکی از تجهیزات پارکی است که برای کودکان طراحی و تولید شده است. این محصول مهیج می‌ تواند برای کودکان بسیار هیجان انگیز و لذت آور باشد. علاوه بر این توجه داشته باشید که سرسره های بادی هیچگونه خطرات فیزیکی برای کودکان ندارند و در تولید آنها از مواد سمی و غیر استاندارد استفاده نشده است. به همین علت موجب ایجاد حساسیت های پوستی در کودکان نمی شود.