آشنایی با الاکلنگ کودک

الاکلنگ نوعی اسباب بازی است که در آن میله‌ای طویل فلزی، پلاستیکی یا چوبی بر روی تکیه گاهی ترازو مانند قرار دارد. در تمامی همه راکر های کودک و انواع الاکنگ ها چه فلزی، چه تعادلی پلاستیکی دسته ای تعبیه شده است تا کودک بتواند به کمک آنها تعادل خود را حفظ کند و آسیب نبیند. الاکلنگ ها در سایت تفرسح سازان از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و شما می توانید بهترین کیفیت الاکلنگ خانگی و قشنگترین را برای کودک خود خریداری کنید.

انواع الاکلنگ کودک. الاکلنگ شکل ماهی و چرخ دار

الاکلنگ و تعادلی بچه‌ها همانند سایر وسایل بازی کودک همچون تاب و سرسره کودک از جنس پلاستیک نشکن (پلی اتیلن) یا فوم است تا بتواند برای این رده سنی در ایمن‌ترین حالت ممکن باشد. الاکلنگ و تعادلی‌های فومی برای خانه بازی و مهد کودک‌ها بسیار مناسب‌تر است.

زیرا نسبت به محصولات دیگر نشیمنگاه‌های پهن‌تر و نرم‌تری دارند و راحتی بیشتری را برای کودکان فراهم می‌کند؛ علاوه بر این دامنه حرکتی این محصولات کمتر است و برای استفاده این رده سنی ایمن‌تر به نظر می‌آید. بیشتر افراد گوش را به عنوان سیستم شنوایی می‌شناسند اما این اندام در تعادل فرد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

در الاکلنگ بچگانه دو فرد که از نظر وزنی با هم هماهنگ‌اند در دو سر وسیله بازی نشسته و به بالا و پایین می‌روند. الاکلنگ کودک معمولاً برای کودکان ۸-۹ ماه الی ۴ یا ۵ سال طراحی شده است.

چنانچه سیستم تعادلی کودک دارای ضعف یا اختلالی باشد از این بازی دوری کرده و نسبت به آن وحشت دارد بنابراین می‌توان به وسیله بازی از سلامت فرزندان مطمئن شد. این بازی به رشد اجتماعی کودک نیز کمک می‌کند.

زیرا انجام یک نفره الاکلنگ بازی غیر ممکن است و کودک سعی می‌کند با پیدا کردن هم بازی به هدف خود برسد. الاکلنگ و تعادلی با تقویت قلب، جذب بیشتر اکسیژن و تقویت عضلات می‌تواند رشد جسمی را در مسیری درست جلو ببرد و شادی و نشاط را به کودک هدیه کند.

انواع الاکلنگ تعادلی به شکل فنری و دو نفره

راهنمای خرید قبل از خرید الاکلنگ تعادلی کودکان

  • اولین اصل برای بازی کودکان در محوطه‌هایی همچون مهد کودک، حیات منزل، خانه بازی و فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای امنیت و سلامت کودکان است. قبل از خرید وسایلی همچون الاکلنگ کودک و وسایل خانه بازی کودک باید دقت کرد که مواد استفاده شده در وسایل به هیچ وجه سمی و آسیب رسان استفاده نباشند.
  • استفاده از رنگ‌های شاد نه تنها محیط بازی را زیبا می‌کند بلکه کودکان را به بازی با وسیله ترغیب می‌کند. تأثیر رنگ‌ها بر سلامت روان و انرژی افراد خصوصاً کودکان امری ثابت شده است.
  • هنگام خرید دقت کنید که الاکلنگ و تعادلی کودکان باید دسته‌هایی مناسب داشته باشد تا کودک بتواند از طریق آن تعادل خود را حفظ کند. دستگیره‌ها به هیچ وجه نباید لیز یا لغزنده باشند.
  • ترجیحاً برای کودکانی که سن پایین‌تری دارند تعادلی و برای کودکان بزرگ‌تر الاکلنگ تهیه کنید.
  • وسیله باید متناسب با قد، وزن و جثه کودکان تهیه گردد. استفاده از وسایل بازی بزرگسالان یا خریدی بدون توجه به سن و جثه کودکان از جمله عوامل خطر ساز برای آسیب به کودکان است.
  • سعی کنید وسایلی را خریداری کنید که قابلیت شست‌وشو داشته باشند. میکروب و ویروس‌های روی وسایل بازی می‌تواند به سرعت در کودکان بیماری ایجاد کند بنابراین شستن وسایل می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. معمولاً وسایل بازی پلاستیکی از این قابلیت برخوردارند.
  • الاکلنگ و تعادلی کودکان باید فاقد هر گونه گوشه و لبه‌های برنده باشد زیرا کودکان هنگام بازی به هیچ چیز جز سرگرمی‌شان فکر نمی‌کنند و باید هر گونه امکان آسیب فیزیکی در هنگام برخورد و زمین خوردن را به صفر رساند. نوار و پلاستیک‌هایی مخصوص جهت ایمن کردن گوشه‌های تیز و برنده خصوصاً برای وسایل فلزی و گوشه‌های میز و صندلی کودک وجود دارد.

قیمت انواع تعادلی و الاکلنگ کودک در تفریح سازان. الاکلنگ تعادلی شکل حیوانات و الکلنگ های دو نفره

قیمت انواع تعادلی و الاکلنگ کودک در تفریح سازان

یکی از ویژگی‌های اساسی و قابل توجه برای هر خریدی قیمت کالا است. قیمت وسایل بازی‌ای همچون الاکلنگ و تعادلی کودک با توجه به کیفیت محصول، جنس وسیله و مواد به کار رفته است. آنچه هنگام خرید در رابطه با قیمت الاکلنگ و تعادلی حائز اهمیت است تناسب بین قیمت و قابلیت‌های کالا است.

باید توجه کرد که هر محصول ارزانی بی‌کیفیت و هر محصول گران قیمتی دارای کیفیت بالایی نیست اما الاکلنگ تعادلی ارزان قیمت می‌تواند نشان دهنده کیفیت ساخت پایین آن باشد. معمولاً الاکلنگ کودک فلزی قیمت بیشتری نسبت به سایر جنس‌ها مثل استخر توپ دارد و هر چقدر سطح ایمن‌سازی این وسایل بالاتر رود قیمت نیز افزایش می‌یابد.

الاکلنگ‌ پلاستیکی به دلیل وزن کمتر دارای قیمت پایین‌تری‌اند و در مقابل نیاز به ایمن‌سازی‌ای در حد وسایل بازی فلزی ندارند. مسلماً هر چقدر ظرفیت وسیله و ابعاد آن بیشتر باشد قیمت محصول بالاتر می‌رود.

برای کسب اطلاع از لیست قیمت الاکلنگ کودک اینجا کلیک کنید.

خرید الاکلنگ تعادلی خردسال از تفریح سازان

خرید الاکلنگ کودک در انواع مختلف امکان پذیر است که در اینجا به انواع الاکلنگ کودک میپردازیم:

  • الاکلنگ فلزی

وسایل فلزی به دلیل وجود فلزاتی همچون آهن و آلومینیوم دارای استحکام و مقامت بالایی در برابر ضربه و فشارند. این مدل وسیله‌ها همانند الاکلنگ فلزی پارک ‌اند اما به شکلی مدرن و جدیدتر تبدیل شدند. در برخی مدل‌ها قابلیت‌هایی برای جذاب‌تر شدن بازی همچون چرخش روی الاکلنگ وجود دارد. در برخی از مدل‌های فلزی این وسیله بازی حتی امکان استفاده برای چهار نفر نیز وجود دارد.

خرید الاکلنگ تعادلی پلاستیکی خردسال از تفریح سازان

  • الاکلنگ‌های پلاستیکی

این مدل وسیله از جمله پرکاربردترین وسایل بازی در تجهیزات خانه بازی، مهد کودک و حتی فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای است. معمولاً این مدل وسایل از پلاستیک مقاوم ساخته شده‌اند یا به عبارتی نشکن هستند. استفاده از این مدل وسایل بازی همچون میز و صندلی کودک برای این رده سنی مناسب‌تر است زیرا ایمن بیشتری برای کودکان مشغول بازی فراهم می‌کند. در هنگام خرید توجه کنید تا از وسایل پلاستیکی‌ای خرید کنید که در برابر ضربه و آفتاب تا حد زیادی مقاوم باشند.

خرید الاکلنگ تعادلی دو نفره برای خردسال از تفریح سازان

  • الاکلنگ کودک دو نفره

انجام بازی‌های گروهی یا جمعی بسیار جذاب‌تر و مفیدتر است. همان‌طور که از نام این محصول مشخص است در این مدل الاکلنگ و تعادلی حداکثر دو نفر می‌توانند از این وسیله بازی استفاده کنند. خرید و استفاده از این مدل وسیله بازی برای خانه‌های بازی، مهد کودک‌ها و حتی حیاط خانه امکان پذیر است. در تعادلی‌ها تنها امکان استفاده برای یک کودک وجود دارد.

امکان خرید اینترنتی الاکلنگ کودک با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت در سایت تفریح سازان وجود دارد تا بتوان در کنار دیگر وسایل بازی تفریحی لذت بخش ایجاد کرد.

سوالات متداول

1. آیا می‌توان الاکلنگ و تعادلی را برای منزل تهیه کرد؟

بله فقط کافی فضای منزل یا حیاط را بسنجید و سپس نسبت به خرید وسایل بازی همچون الاکلنگ تعادلی اقدام کنید. رعایت نکات ایمنی و کف‌پوش مناسب نیز باید در اولویت قرار گیرد. استفاده از چمن مصنوعی و از بین بردن نقاط تیز و آسیب زا از جمله موارد مهم است.

2. مدل‌های مختلف الاکلنگ چیست؟

امروزه این وسیله بازی کودکان در مدل و رنگ‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. الاکلنگ ماهی، خرچنگ، سقف دار یا بدون سقف از جمله این مدل‌هایند.

3. آیا خرید الاکلنگ تعادلی کودک تنها جنبه سرگرمی دارد؟

تقویت مهارت‌های اجتماعی در بازی‌های جمعی همچون ترامپولین یا الاکلنگ تعادلی اثبات شده است. رشد جسمی و ذهنی کودک، افزایش اعتماد به نفس، کالری سوزی و غیره از جمله مزایای دیگر این گونه محصولات است.