هر انسانی از بدو تولد، در حال تجربه کردن اتفاقات متفاوت است و همیشه از موفقیت در آن ها خوشحال می شود به طوری که به خود افتخار می کند و احساس غرور به او دست می دهد؛ کودکان به عنوان نسل آینده بشر، باید در هنگام رشدشان در شرایط مناسبی قرار گیرند که همزمان با رشد جسمی آنها، طرز تفکر و فکر کردن آن ها نیز رشد یابد. به همین منظور امروزه روش جالبی برای این کار اختراع شده است که کودکان به وسیله آن می توانند زندگی واقعی را تجربه کنند و مهارت های مختلفی بیاموزند. از شما مخاطبان گرامی و ارجمند تفریح سازان دعوت می شود که در این مقاله همراه ما باشید تا در کنار یکدیگر این روش را به صورت کاملاً مختصر مرور کنیم.

استند مشاغل کودک چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم صحبتی در مورد کارکردهای استند مشاغل کودک داشته باشیم، بهتر است که این وسیله در دسته تجهیزات خانه بازی جای می گیرد؛ در واقع منظور استند مشاغل کودک وسیله ای است که شغل های مختلف جامعه را برای کودکان شبیه سازی می کند و باعث می شود که کودک با فضای جامعه و کسب‌ و کارهای مختلف آشنا بشود. حال که به صورت اجمالی با استند مشاغل کودک آشنا شدید، می توانیم به کارکردها و مزایای آن بپردازیم.

شهر مشاغل کودک چگونه اختراع شد؟

استند مشاغل کودک

پروفسور ماکس فردریش روانشناس مشهور، متوجه یک خلع در رشد و بازی کودکان شد؛ این خلع آن بود که طرز تفکر و آموختن مهارت های زندگی کودکان هم زمان با رشد جسمی آن ها صورت نمی گرفت. بنابراین پروفسور ماکس فردریش بر آن شد که روشی را ابداع کند تا در آن کودکان همزمان با بازی و سرگرمی، با مشاغل مختلف و فضای کاری جامعه آشنا شوند. به همین دلیل تعداد زیادی از استندهای مختلف مشاغل کودک را گرد هم آورد و با طراحی فضایی خلاقانه، یک شهر کودکانه درست کرد که امروزه همچین مکان هایی به شهر‌های مشاغل کودک یا همان شهربازی ها مشهورهستند در واقع از این استندها به عنوان تجهیزات شهربازی نیز یاد می شود. از جمله معروف ترین آن ها می توان به شهر مشاغل کودک کمپانی کیدزانیا اشاره کرد که در شهرهای بزرگ دنیا مانند توکیو، لندن، دبی و… دارای شعبه هایی است.

استند مشاغل کودک چه تاُثیراتی در کودکان دارد؟

همانطور که در بالا گفته شد، مهم ترین کارکرد استند مشاغل کودک این است که باعث آشنا شدن کودکان با محیط های کاری و شغل‌های مختلف جامعه می شود. به طور کلی می توان گفت که کارکردهای استند مشاغل کودک شامل موارد زیر می شود:

کودک علاقه خود را به مشاغل مختلف نشان دهد، خیلی سریع تر شغل مورد علاقه خود را پیدا کند، باعث برطرف شدن ضعف کودکان در روابط اجتماعی می شود.

علاوه بر کارکردهایی که در بالا گفته شد، با گرد هم آوردن تعداد زیادی استند مشاغل کودک می توان یک شهر مشاغل کودک راه اندازی کرد البته این وسیله بازی را در پارک ها نیز به عنوان تجهیزات پارکی استفاده کرد. به طور کلی آیتم های زیر در شهر مشاغل کودک به کار گرفته می‌شوند:

 • شخصیت پردازی و داستان پردازی
 • خیابان ها و معابر مختلف
 • طراحی شغل‌های گوناگون
 • بخش‌های انباری و اداری
 • شبیه سازی و فضاسازی شهری کوچک
 • طراحی و پیشنهاد پلان های تبلیغاتی
 • طراحی پلان‌های ترافیکی
 • طراحی کلیه علائم راهنمایی و رانندگی
 • طراحی المان‌ها و آیتم های دکوراتیو
 • طراحی و ساخت تجهیزات خانه مشاغل کودک
 • آموزش به پرسنل و مدیران
 • نحوه صحیح بازاریابی و جذب مشتری
 • اما جدا از تمام کاربردهای آن، مهم ترین کاربردش آشنایی کودکان با محیط های کاری و مشاغل مختلف جامعه است.

 

برای خرید بارفیکس کلیک کنید.

 

چند نمونه از تجهیزات خانه مشاغل کودک

تجهیزات بسیار زیادی در شهر مشاغل هستند که می‌توانند باعث جلب توجه کودکان شما شوند. البته همان‌طور که در بخشی از مطلب هم ذکر شد، جنس و ایمنی تجهیزات استند مشاغل کودک باید عالی باشد. در غیر این صورت شما نباید چنین تجهیزاتی را خریداری نمایید. در ادامه به معرفی و شرح چند نمونه آن‌ها می‌پردازیم.

 • استند میوه فروشی ارگانیک

استند میوه فروشی ارگانیک راه حل بسیار خوب و مناسب برای آشنایی کودکان با مهارت‌های ضروری برای خرید و فروش محسوب می‌شود. استفاده از این وسیله استند مشاغل کودک به علاوه می‌تواند باعث بالا رفتن مهارت‌های ارتباطی کودکان نیز شود.

 

برای استعلام قیمت تاب کلیک کنید.

 

 • استند نانوایی

استند نانوایی کودک در بین دسته وسایل استند مشاغل کودک قرار دارد. افرادی که صاحب مشاغلی مثل خانه‌های بازی، پارک و یا مهد کودک هستند نیز می‌توانند از این محصول استفاده کنند. در حین خرید دقت داشته باشید که استند نانوایی شما از متریال ام دی اف باشد. در ضمن اندازه استند نانوایی باید به گونه‌ای باشد که کودکان بتوانند به سادگی از آن‌ها استفاده کنند.

کودکان در زمان بازی با استند نانوایی، به طور کاملاً غیر مستقیم مهارت‌های مختلفی مانند صبر، برنامه ریزی، تلاش و سایر موارد مثل تبدیل خمیر به نان را ارتقا خواهند داد. در ضمن چاروی سنگی نانوایی سنگکی به همراه پایه مخصوص آن هم در بین متعلقات این استندها وجود دارند.

 

برای خرید ترامپولین کلیک کنید.

 

 • خانه مشاغل دکه بستنی فروشی چوبی

خرید بستنی و پشمک و فالوده از دکه‌ها و چرخ دستی‌ها مزه خود را دارد که کودکان شما در خانه مشاغل دکه بستنی فروشی چوبی می‌توانند این لذت شیرین و دلچسب را تجربه کنند. وجود استند مشاغل کودک دکه بستنی فروشی چوبی در میان اسباب بازی ست مشاغل و وسایل بازی و آموزشی کودکان آنان را با فضاهای شهری گذشته آشنا می‌کند و وضعیت  مناسبی است تا یاد بگیرند چطور از انواع دکه و مغازه‌های واقعی فروش بستنی شهربازی‌ها خرید کنند. دکه بستنی فروشی چوبی با داشتن یخچال بستنی و انواع بستنی‌های خوشمزه داخل آن، یک اسباب بازی بسیار جذاب و دوست داشتنی برای کودکان در شهر مشاغل محسوب می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت فوتبالدستی کلیک کنید.

 

 • خانه مشاغل کودک استند گل فروشی

خانه مشاغل کودک استند گل فروشی جزء لوازم کمک آموزشی شغل و وسایل خانه مشاغل کودکانه است که با گل‌های رنگارنگ از جنس پلاستیک همراه است. استند مشاغل کودک گل فروشی باعث می‌شود کودک خود را به‌عنوان یک گل فروش ببیند و روش برقراری ارتباط با خریداران را یاد بگیرد.

 • خانه مشاغل کودک نانوایی

خانه مشاغل کودکانه نانوایی جزء اسباب بازی ست مشاغل خانه کودک است که دارای اندازه‌های مختلفی بوده و برای کودکان 3 سال به بالا طراحی شده است. کودک هنگام بازی با استند نانوایی مهارت‌هایی مانند تبدیل خمیر به نان پخته شده را می‌آموزد. خانه مشاغل کودک نانوایی سنگکی نیز با همین قابلیت‌ها و دارای پاروی نانوایی سنگکی و پایه نگهدارنده مخصوص است که زمینه آشنایی و آموزش پخت سنگک را برای کودکان فراهم می‌آورد. جنس خانه مشاغل کودک نانوایی از جنس ام دی اف بوده و مطابق با استانداردها طراحی و تولید شده است و هیچ گونه خطری برای کودک ندارد.

 

برای خرید و اطلاع از قیمت ایرهاکی کلیک کنید.

 

 • خانه مشاغل کودک ماشین آتش نشانی

خانه مشاغل کودک ماشین آتش نشانی تنها یک بازی و سرگرمی برای کودکان نیست و به آنان وظیفه و کار اصلی یک آتش نشان را آموزش می‌دهد و یاد می‌گیرند زمانی که در خیابان یک ماشین آتش نشانی دیدند چه واکنش و رفتاری از خود نشان دهند. ماشین آتش نشانی استند مشاغل کودک اهمیت وجود این ماشین‌ها در شهر را به کودکان آموزش می‌دهد و همراه با اسباب بازی لباس مشاغل کودک، ست کاملی از شغل آتش نشانی را برای کودکان فراهم می‌کند. خانه مشاغل کودک ماشین آتش نشانی جذابیت خاصی برای پسر بچه‌ها دارد و آنان می‌توانند خود را با این اسباب بازی ست مشاغل در لباس این قهرمانان فکر کنند و یاد بگیرند در زمان آتش سوزی از چه وسایلی استفاده کنند و با چه شماره‌هایی تماس بگیرند.

استند مشاغل کودک

 • خانه مشاغل کودک آمبولانس

آمبولانس یکی دیگر از لوازم موجود در خانه مشاغل کودک است که همانند وسایل نقلیه آتش نشانی و ماشین پلیس وسیله‌ای برای آموزش فرهنگ برخورد با این وسایل نقلیه است. استند مشاغل کودک آمبولانس به کودک آموزش می‌دهد هنگام روبرو شدن با آمبولانس از صدای آژیر آن نترسد و واکنش مناسبی را از خود نشان دهد. کودکان در شهر مشاغل می‌آموزند ماشین اسباب بازی آمبولانس وسیله‌ای است ضروری که حضور و تردد آن در خیابان برای نجات جان انسان الزامی است.

 

برای اطلاع از قیمت و خرید استخر توپ کلیک کنید.

 

 • خانه مشاغل کودک میوه فروشی

در استند مشاغل کودک میوه فروشی، کودکان علاوه بر تقویت مهارت صحبت کردن یاد می‌گیرند چطور با افراد گوناگون در تعامل باشند و با مهارت خرید کردن و شیوه انجام آن آشنا می‌شوند. استند میوه فروشی خانه مشاغل وسیله‌ای است که کودک کنار آن می‌تواند نقش میوه فروش و یا خریدار را ایفا کند و بسیاری از مشکلاتی که هنگام خرید میوه پیش می‌آید را از نزدیک ببیند و تجربه کند. ست دکه‌های فروش میوه خانه مشاغل دارای انواع میوه‌های پلاستیکی و وسایل مورد نیاز هر فروشگاه میوه است و به کودک امکان انجام بازی‌های گروهی و مهارتی را می‌دهد.

 

برای اطلاع از قیمت و خرید نیمکت پارکی کلیک کنید.

 

 • خانه مشاغل کودک پمپ گاز

ایستگاه‌های پمپ گاز یکی از قابلیت‌های مهم و ضروری در زندگی شهری است. پمپ گاز کودکانه یکی از وسایل خانه مشاغل است که از خرید آن نباید غافل شد. خانه مشاغل کودک پمپ گاز کار کردن با پمپ گاز را به کودک آموزش می‌دهد و کودکان را از خطراتی که می‌تواند ناشی از بی احتیاطی در چنین مکانی باشد آگاه می‌سازد. استند مشاغل کودک پمپ گاز وسیله‌ای است که ایستادن در صف و رعایت نوبت دیگران و احترام به آنان را به کودک آموزش می‌دهد و باعث آشنایی کودک با زندگی واقعی و نیازها و دغدغه‌های آن می‌شود و کودک از نزدیک با تفاوت پمپ گاز و پمپ بنزین آشنا می‌شود.

 

برای خرید سرسره بادی کلیک کنید.

 

 • خانه مشاغل پمپ بنزین

پمپ بنزین شهرک مشاغل در کنار پمپ گاز از لوازم خانه مشاغل کودک است که جذابیت زیادی برای کودکان دارد. خانه مشاغل پمپ بنزین این امکان را فراهم می‌کند تا کودکان با فرایند زدن بنزین آشنا شده و یاد بگیرند در چنین مکانی رعایت حقوق دیگران و احترام گذاشتن به نوبت آنان لازم و ضروری است. استند مشاغل کودک پمپ بنزین خطرات ناشی از بی احتیاطی در این مکان‌ها را به کودک آموزش می‌دهد و علاوه بر یک اسباب بازی مشاغل وسیله‌ای مناسب برای رشد خلاقیت کودک است. استند پمپ بنزین کودک شامل مخزن بنزین و شیلنگ تزریق بنزین به خودرو است و نیز می‌تواند به عنوان کمد وسایل و لباس مورد استفاده قرار بگیرد.

 • خانه مشاغل کودک کیوسک تلفن

در دنیای امروز با وجود گوشی‌های همراه فراوان دیدن کیوسک قرمز رنگ وسایل ارتباطی برای بچه‌ها خالی از لطف نیست. خانه مشاغل کودک کیوسک تلفن، اسباب بازی جذاب و زیبایی است که نمونه‌های مشابه آن در کارتون‌ها و فیلم‌های خارجی دیده شده است. کیوسک تلفن خانه مشاغل کودکان یک اتاقک قرمز رنگ است که کودکان می‌توانند داخل آن بروند و تلفن بازی کنند. کیوسک تلفن اسباب بازی با قرار گیری در گوشه‌ای از شهر مشاغل کودک و با انتخاب کف‌پوش‌های مناسب و ایجاد خیابان سنگ‌فرش‌شده می‌تواند به عنوان یکی از المانانی شهری، زیبایی آن را دو چندان کند.

 • خانه مشاغل کودک جعبه ابزار اسباب بازی

استفاده از وسایلی نظیر آچار، چکش، پیچ گوشتی، دریل و … همواره برای بچه‌ها جذاب بوده است و اکثر کودکان بسیار کنجکاوند تا روش کار با این وسایل را یاد بگیرند و بتوانند بازی با آنان را تجربه کنند. استند مشاغل کودک جعبه ابزار اسباب بازی این فرصت را به بچه‌ها می‌دهد تا بتوانند با ابزارآلاتی آشنا شوند که کار با آنان در زندگی روزانه هرکسی از اهمیت زیادی برخوردار است. جعبه ابزار اسباب بازی کودکانه علاوه بر تقویت قوه خلاقیت کودک حین استفاده، افزایش حس اعتماد به نفس و مفید بودن را برای بچه‌ها به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این کودک زمانی که جعبه ابزار اسباب بازی در اختیار داشته باشد شور و هیجان بسیار زیادی برای نزدیک شدن به جعبه ابزارهایی که برایش خطرناک هستند را ندارد.

جعبه ابزار اسباب بازی شهر مشاغل به کودکان عزیز شما طریقه صحیح استفاده از ابزارآلات داخل جعبه ابزار را بدون هیچ خطری آموزش می‌دهد و به آنان آموزش می‌دهد که در زمان استفاده از ابزار تیز، خطرناک، برنده و سنگین اصول ایمنی را رعایت کنند و کلاه ایمنی و دستکش ایمنی درون جعبه ابزار اسباب بازی را استفاده کنند.

 • خانه مشاغل کودک میز دندانپزشکی

اگر تمایل دارید تا فرزند شما از دندانپزشک و نشستن روی تخت‌های مخصوص دندانپزشکی ترس و واهمه‌ای نداشته باشد خرید خانه مشاغل کودک میزهای مخصوص دندانپزشکی را به شما توصیه می‌کنیم. خرید میز دندانپزشکی اسباب بازی کودک به همراه سایر وسایل اسباب بازی پزشکی علاوه بر معرفی شغل دندانپزشکی به کودکان، آنان را با لزوم مراجعه به دندانپزشک آشنا می‌کند. کودک با این وسیله می‌تواند خود را در نقش یک دندانپزشک ببیند و محیط‌های درمانی را برای خود شبیه سازی کند. استند مشاغل کودک میز دندانپزشکی شامل چراغ رومیزی، صندلی دندانپزشکی و وسایل مخصوص ترمیم و کشیدن دندان است. این اسباب بازی طرح مشاغل کودک میز دندانپزشکی در کنار خانه مشاغل کودک میز اسباب بازی پزشکی و لوازم بازی لباس مشاغل کودک به خوبی می‌تواند محیط پزشکی و مراکز درمانی در شهر مشاغل را تکمیل کند.

استند مشاغل کودک درچه مکان هایی استفاده میشود

از استندهای مشاغل کودک، در چه مکان هایی می توان استفاده کرد؟

استندهای مشاغل کودک، وسایلی هستند که می‌توان از آنها در مکان‌های مختلف مانند منزل، مهد کودک، شهرهای مشاغل کودک و….استفاده کرد. اما به طور کلی بیشترین استفاده از آنها شامل استفاده در شهرهای مشاغل کودک و منازل است.

نکته مهم در رابطه با استند مشاغل کودک چیست؟

به طور کلی مهم ترین نکته در رابطه با تهیه استند مشاغل کودک برای فرزند، ایمنی آن ها است. شما در تهیه این وسایل برای کودک خود، باید توجه کنید که وسایلی را تهیه کنید که بیشترین بازدهی را داشته باشند و مهم تر از همه چیز، اینکه به کودک شما آسیب نزنند و کودک در حین انجام بازی با آن ها دچار آسیب دیدگی نشود.

از استندهای مشاغل کودک به چه نمونه هایی می‌توان اشاره کرد؟

استندهای مشاغل کودک نمونه های مختلفی دارند که رایج ترین و پرکاربردترین آن ها شامل موارد زیر است:

استند پیتزا فروشی، استند دکه بستنی، استند گل فروشی، استند میوه فروشی، استند کافی شاپ، استند تخت ام‌آر‌آی، استند میز پزشکی، استند میز دندان پزشکی، استند نانوایی، استند سوپر مارکت، استند دکه تلفن، استند سبد خرید، استند پمپ‌بنزین، استند تعمیرگاه ماشین و استند عابر بانک.

در این مقاله سعی شد که اطلاعاتی جامع و کاربردی در اختیار شما مخاطبان گرامی سایت تفریح سازان، قرار داده شود.امید است که مورد پسند شما قرار بگیرد.