سافت پلی ( پلی گراند)

در سال‌های اخیر سافت پلی، از جمله سازه‌های جذاب و البته با اهمیت برای والدین تبدیل شده است زیرا جدای از لذت‌های داشتن فرزند، دغدغه‌های زیادی را برای والدین به همراه دارد از جمله این دغدغه‌ها، امنیت کودکان است. امنیت کودکان چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین هر چه قدر که امنیت و محافظت از کودکان مهم است نباید فرصت بازی کردن و شادی از کودکان دریغ شود.
خرید، سفر و یا حتی یک غذا خوردن ساده در رستوران ممکن است برای کودکان حوصله سر بر باشد؛ همین موضوع باعث شد تا تولیدکنندگان وسایل بازی کودکان، وادار شوند به فکر کردن و ایده دادن برای فراهم کردن شرایطی که کودکان با امنیت کامل و با حداقل محدودیت بازی کنند.
در نتیجه زمین‌های بازی ابداع شد که امروزه به سافت پلی و حتی گراند پلی مشهور شده‌اند. سافت پلی گراند امروزه از تجهیزات مهم مراکز خرید، رستوران‌ها، هتل‌ها، مهد کودک‌ها و… است.

 بازی کودک در پلی گراند

و اما سافت پلی چیست؟

بی شک سافت پلی گراند، از بهترین ابداعات برای کودکان به شمار می‌رود. سافت پلی یک محیط بازی با سطوح نرم، محصور، سرپوشیده و امن برای کودکان بوده که به گراند پلی نیز مشهور است. طراحی این زمین بازی و مصالح استفاده شده در آن طوری است که در هنگام بازی، هیچ خطری کودک را تهدید نکند.
سافت پلی کودک دارای انواع متفاوتی است، برخی از آن‌ها بسیار بزرگ بوده و دارای بخش‌های متنوعی است و برخی دیگر کوچک‌تر هستند و دارای بخش‌های محدودی هستند.
به طور کل هر بخش می‌تواند شامل یک و یا چند بازی باشد. این بازی‌ها معمولاً شامل این موارد هستند: سرسره لوله‌ای، سرسره با پنل، حیاط بازی، ترامپولین، استخر توپ، استخر شن، راهروهای بازی، موانع مختلف آویز، جنگل موانع، پرش از رودخانه سنگ چین، شیب‌دار فانتزی، پل فانتزی، پل معلق، غلتک، کلبه و…
کودکان این نسل، بیش از اندازه سرگرم بازی‌های دیجیتال بوده و دچار کم تحرکی هستند که این امر، موجب دغدغه دیگری در والدین شده است. امید بر این است که سافت پلی‌ها منجر به ارتقاء مهارت‌های حرکتی، مهارت‌های ارتباطی و تحریک حواس تعادلی، آگاهی از بدن و محیط اطراف شود.
تفریح سازان در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح خواهد داد که سافت پلی یا پلی گراند یکی از تجهیزات خانه بازی است که به یک منطقه بازی با طراحی خاصی اشاره دارد که در آن تمام سطوح و تجهیزات با لایه ای ضخیم پوشانیده شده است. این کار محیطی امن را در اختیار کودکان قرار می دهد.
در این محیط کودکان میتوانند به گونه ای رفتار کنند که در خارج از آن قادر به انجامشان نیستند. همچنین کودکان نوپا نیز می توانند مهارت های خود را ایجاد و توسعه دهند زیرا بدون هیچ ترسی کودکان می توانند از پله ها بالا روند، بپرند و حتی بدوند و از امکانات گوناگون مانند استخر توپ تا کوهنوردی استفاده کنند. والدین نیز می توانند با خیال راحت کودکان خود را در این وسیله قرار داده و خود بدون هیچ نگرانی به کارهای روزمرشان برسند.

ویژگی‌های سافت پلی

از ویژگی‌های سافت پلی‌ گراند می‌توان به عدم نیاز آن‌ها به برق و یا اپراتور و جابه‌جایی و نصب راحت آن‌ها به علت پرتابل بودنشان اشاره کرد. اسکلت پنل‌های سافت پلی از پروفیل فلزی ضخیم و مقاوم هستند که با روکش‌های چرم و فوم‌های رنگی پوشیده می‌شوند که این روکش‌های چرمی را خیاطان ماهری می‌دوزند و با بست محکم می‌شوند.

همچنین تور استفاده شده در پنل‌ها از مرغوب‌ترین تورها و از جنس ابریشم است. به علاوه از مهم‌ترین ویژگی سافت پلی، تأمین ایمنی جسمی و روانی کودکان است. تأمین امنیت کودکان در سافت پلی به سه فاکتور اصلی در طراحی آن وابسته است.
اولین فاکتور که مدنظر طراحان و سازندگان قرار گرفت، حصارهای ایمنی بودند. قرار گرفتن کودکان در بین حصارها، در نگاه اول عجیب و ناخوشایند است؛ اما برای کودکان به جز در برخورد اول که محیط کمی نامأنوس است، ممکن است این‌گونه نباشد؛ چون در یک محیط پر از بازی و هم‌بازی قرار گرفته‌اند.
علت تعبیه و ساخت حصارهای ایمنی، مانع خروج کودکان به ویژه کودکان نوپا و جلوگیری از گم شدن آنهاست. زیرا گم شدن کودکان در محیط‌های شلوغ و عمومی مانند مراکز خرید امری به‌دوراز ذهن نبوده و باعث وارد شدن استرس و اضطراب به والدین و کودک می‌شود.
فاکتور دیگری که در ساخت سافت پلی‌ها، برای طراحان حائز اهمیت است، مصالح سازنده سافت پلی است. مصالح و اجزا این محیط بازی، به طور معمول از جنس پلاستیک و مواد نرم است و حتی اگر در قسمتی، جهت استحکام سازه، از مواد سخت و فلزها استفاده شود به طور حتم آن را با فوم و روکش‌های چرم کاملاً می‌پوشانند.
علاوه بر این موارد، نکته‌ای که باید به آن در طراحی سازه توجه شود، امکان سقوط اجسام و کودکان از ارتفاع و یا گیر کردن کودکان در میان اجزای مختلف سازه، وجود نداشته باشد.
سافت پلی کودک، در میان بهترین تجهیزات بازی کودکانه دسته بندی می شود. قیمت سافت پلی گراند در تفریح سازان، در قیاس با خصوصیات این وسایل بازی بسیار به صرفه تعیین شده است. علاوه بر این مورد، خرید انواع الاکلنگ کودک نیز با بهترین قیمت ها در تفریح سازان انجام می شود.

مزایای استفاده از سافت پلی

یکی از مهمترین مزایای خرید سافت پلی، تقویت فکری کودک است. این مکان به کودک کمک میکند تا رابطه علت و معلول را درک کند. همچنین به هماهنگی بین چشم و دست کمک میکند. با استفاده از سافت پلی کودکان، آنها می توانند با افرادی از گروه های سنی مختلف ارتباط برقرار کند، که این کار به تقویت مهارت های اجتماعی کودک کمک می کند تا در تعامل با دیگران از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.

مبلمان نرم می تواند پاتوقی برای چنین تعامل و توسعه ای باشد. اگر کودکان به صورت گروهی از منطقه بازی استفاده کنند، با پویایی جدیدی برای به اشتراک گذاشتن و تمرین کار گروهی مواجه خواهند شد. سبک زندگی بی تحرک می تواند منجر به مشکلات سلامتی بسیاری شود، بنابراین با ارائه فرصت های فعالیت فراوان به کودکان، بهترین شروع را در زندگی به آنها می دهید.
فعال بودن در طول روز همچنین به این معنی است که کودکان در شب بهتر می خوابند. داشتن فرصت های فراوان برای تعامل با سایر کودکان، راهی عالی برای تقویت رشد عاطفی کودک شما است. این امر به ویژه هنگامی که از خانه بیرون می آییم بسیار مهم است. کودکان از طریق بازی، مهارت های ارزشمندی را یاد می گیرند، از جمله نحوه برخورد با تعارض و چگونگی درک احساسات کودکان دیگر. اینها همه مهارت هایی هستند که وقتی به مدرسه می روند به آنها کمک می کند.
هنگام صحبت کردن درباره مزایای سافت پلی برای خریدار و همچنین برای کودکان می‌توان به این موارد اشاره کرد:
• جابه‌جایی بسیار آسان
• نصب راحت و بسیار سریع
• کاهش یا افزایش بخش‌های مختلف بعد از نصب
• سافت پلی‌ها دارای دیواره‌هایی محکم و امنی هستند
• بازی کردن و سرگرم شدن تعداد زیادی کودک به طور هم‌زمان
• میزان مساحت اشغال شده توسط سافت پلی بر اساس نیاز خریدار قابل تغییر است.
• عدم نیاز به مربی و اپراتور
• عدم نیاز به برق و دارا بودن استهلاک پایین
• تعمیر و نگهداری آسان
• قابلیت استفاده از سازه در چهار فصل سال به علت استقرار در فضای سرپوشیده
• بهبود مهارت‌های جسمی و حرکتی کودکان: سافت پلی از آیتم‌های مختلفی ساخته شده است. کودکان نیز باید از موانعی عبور کرده و روی سطوح مختلف راه بروند.
• سرگرمی کودکان در محیط‌های خسته کننده: برخی از مکان‌ها و محیط‌ها مثل پاساژها مراکز خرید که مخصوص بزرگسالان هستند برای کودکان خسته کننده هست، در این محیط‌ها ممکن است کودکان با لجبازی به پدر و مادر اجازه ندهند تا به کار خود رسیدگی کنند؛ در صورت وجود سافت پلی در این محیط‌ها، کودکان می‌توانند ساعت‌ها و دقایقی را مشغول بازی باشند و سرگرم شوند.
• دور شدن از فضای مجازی: کودکان امروزه بیشتر وقت خود را مشغول بازی با رایانه و بازی‌های آنلاین هستند و به سبک زندگی کم تحرکی عادت کرده‌اند. سافت پلی گراند به کودکان امکان تحرک و فعالیت بدنی بیشتری داده است.
• بازی گروهی: همان‌طور که اشاره شد به دلیل وجود انواع بازی و امکان بازی هم‌زمان تعداد زیادی کودک در سافت پلی، کودکان فعالیت و کار به صورت گروهی را می اموزند.
• تخلیه هیجانات: کودکان دارای انرژی زیادی هستند که باید درست تخلیه شود. بازی‌های حرکتی باعث تخلیه انرژی و هیجانات منفی شده و درنتیجه کودک احساس آرامش بیشتری دارد.
• افزایش اعتماد به نفس: اعتماد به نفس کودک با برنده شدن در مسابقه با دوستانش و احساس پیروزی، بالا می‌رود.

مزایای اقتصادی خرید سافت پلی

قسمت های مختلف سافت پلی

چرا باید سافت پلی بخریم؟ خرید سافت پلی دارای خرید اقتصادی است چرا که این وسیله بازی چندین نوع بازی را برای کودک به صورت همزمان فراهم می کند، والدین با خرید یک وسیله بازی، چندین بازی را در اختیار کودک خود قرار می دهند. همچنین خرید آن برای مهد کودک ها و انواع مراکز بازی کودک، بسیار به صرفه خواهد بود. به علاوه در هر یک از آن ها چندین کودک به صورت همزمان می توانند، به انجام بازی های مختلف بپردازند و از همه بخش های آن به صورت همزمان استفاده کنند. به این ترتیب با یک تیر چندین نشانه می روید!

این محصولات با قیمت به صرفه ای خرید و فروش می شوند. به علاوه هزینه های استفاده از آن ها نیز بسیارناچیز است. برای استفاده از این وسایل بازی نیازی به برق و مصرف انرژی نخواهید داشت. این مسئله مزایای بی شماری برای مشتریان به همراه می آورد. این وسایل بازی در طولانی مدت نیازی به تعمیرات نخواهند داشت و استحکام خود را حفظ می کنند. قیمت سافت پلی بر اساس جنس و استحکام آن تعیین می شود. سافت پلی گراند یکی از وسایل بازی محبوب در کشور ما به شمار می رود. انواع ترامپولین نیز در این میان قرار می گیرند.
از دیگر مزایای خرید سافت پلی که می‌تواند راه اندازی یک خانه بازی در مراکز تفریحی و حتی به عنوان کسب و کار باشد این است که به دلیل اینکه سافت پلی برای والدین بسیار با ارزش است بی شک تبدیل به مشتری می‌شوند. یک زمین بازی؛ مانند سافت پلی قابلیت این را دارد که متناسب با فضا و بودجه، با اشکال متنوع، طراحی شود.
به این ترتیب فرد سفارش دهنده و بهره‌بردار می‌تواند دقیقاً طبق بودجه خود و فضایی که در اختیار دارد، صاحب سافت پلی شود. همچنین سافت پلی برخلاف اکثر وسایل شهربازی، به برق نیاز نداشته و با داشتن استهلاک پایین، هزینه نگه داری مقرون به صرفه‌ای دارد و اکثر خانوار می‌توانند بدون داشتن دغدغه مالی، کودکان خود را خوش حال کنند.
به علاوه با انتخاب سافت پلی‌های پرتابل به راحتی می‌توانید با گسترش کسب و کار خود و بزرگ کردن فضا، بخش‌های جدیدی به آن اضافه کنید و حتی این سازه قابلیت ساخت سافت پلی دو طبقه را نیز دارد. نکته قابل توجه دیگر اینکه امکان خرابی در این سازه بسیار پایین است که خود یک امتیاز مثبت است.

استفاده از سافت پلی محدودیت مکانی خاصی ندارد و از این سازه هیجان انگیز می‌توان در مکان‌های مختلف مثل هتل‌ها، مراکز خرید، مهد کودک و شهر بازی‌ها و… استفاده کرد. حتی می‌شود این سازه را در خانه برای بازی کودکان نصب کرد تا یک محیط امن و شاد برای آن‌ها ایجاد کرد، این یک راه خوب برای دور کردن کودکان از فضاهای دیجیتال و بازی‌های رایانه‌ای است.
شما می توانید، برای خرید نیمکت پارکی و استفاده از آن در کنار این پلی سافت ها نیز از طریق وب سایت تفریح سازان اقدام کنید.

پلی گراند چه تفاوتی با زمین های بازی سنتی دارد؟

بخشی از سافت پلی گراند

تفاوت زیادی بین ویژگی های فنی سافت پلی و فضای بازی سنتی وجود ندارد. در عوض، باید برای به تصویر کشیدن تفاوت های بین این دو، دقت را در نظر گرفت. پلی گراند مکانی است که به طور مخصوص برای بازی کودکان طراحی شده است. همه چیز در پلی گراند با توجه به گروه های سنی که پذیرای آن است، به طور ویژه طراحی شده است در حالی که زمین های بازی سنتی خطر آسیب دیدن کودکان را به همراه دارند. بچه ها می توانند از روی تاب و سرسره پارک بپرند، بدوند و سر بخورند، یا از میله های فلزی در حال چرخش بیفتند.
از سوی دیگر، زمین های بازی نرم، ساختار متفاوت تری دارند. نه تنها به دلیل سطوح نرم، بلکه به این دلیل که انواع سازه ها در این تنظیمات در وهله اول برای جلوگیری از سقوط ساخته شده اند، خطرات آسیب را تا حد زیادی کاهش می دهد. پلی گراند ها به منظور تشویق کودکان به فعالیت های نوآورانه طراحی شده اند که به طور قابل توجهی خطرات زمین های بازی سنتی را کاهش می دهد. البته یکی دیگر از بازی هایی که به روز شده است و خطر بازی را کمتر کرده فوتبالدستی است.

آیا در پلی گراند ها خطری وجود دارد؟

باید در جواب به این سوال بگویم پلی گراند جزو بی خطر ترین تجهیزات خانه بازی است. مجموعه تفریح سازان این تضمین را به شما می دهد کوچکترین خطری فرزند دلبند شما را تهدید نمی کند. تقریباً تمام آسیب های زمین بازی ناشی از زمین خوردن کودک است، خواه در هنگام کوهنوردی یا در حال دویدن. این خطر با سافت پلی به طور چشمگیری کاهش می یابد زیرا کف زیر آن نرم است، همچنین استاندارد سافت پلی کامل است.

در سافت پلی وقتی کودک هنگام بالا رفتن از قسمت کوهنوری، به زمین می افتد، ضربه جذب شده و نرم می شود، بنابراین خطر آسیب کاهش می یابد. پلی گراند محیط مناسبی است که به فرزندتان اجازه می دهد توانایی های فیزیکی و کنجکاوی خود را تقویت کند، چیزهای جدید را بدون محدودیت زیاد امتحان کند. وقتی به بالای کوه نورد می رسند، غرور را در چهره شان تماشا کنید یا در حالی که روی ترامپولین به بالا میپرند، تلاش می کنند تلنگر بزنند، یا بر ترس شان غلبه کنند و به گودال فوم بپرند.

سافت پلی چه بازی هایی را به شما ارائه می کند؟

در هر یک از این وسایل بازی انواع بازی های مورد علاقه کودکان وجود دارند که تا ساعت ها آن ها را سرگرم می کنند. برخی از این بازی ها را در زیر مشاهده می کنید:
• سرسره های لوله ای رنگارنگ
• انواع سرسره هایی که با پنل بازی تولید شده اند.
• حیاط بازی باکیفیت برای انجام بازی های ساده کودکانه
• ترامپولین
• استخر توپ که یکی از محبوب ترین بازی های کودکانه به شمار می رود.
• استخر شن که فضایی برای انجام بازی های خلاقانه در اختیار کودک قرار می دهد.
• موانع آویزی مختلف که هوش هیجانی کودک را تقویت می کنند.
• جنگل موانع که لذت بازی در سافت پلی را برای کودک به شدت افزایش می دهد.
• پل های فانتزی
• پل های معلق
• انواع غلطک
• کلبه

وظایف والدین در استفاده کودکان از سافت پلی

سافت پلی و استخر توپ

به عنوان یک پدر و مادر، مهم است که اطمینان حاصل کنید که فرزند شما در بزرگسالی به شخصی دوست داشتنی، دلسوز و فهمیده تبدیل می شود. دادن مهارت به آنها همیشه آسان نیست، اما با محیط امنی که زمین های بازی نرم (سافت پلی) فراهم می کنند، کار را برای شما آسان میکند. زمین های بازی نرم فواید رشدی زیادی دارند مانند: یادگیری، پیدا کردن دوستان جدید، برقراری ارتباط صحیح، یادگیری کنترل احساسات، توسعه خلاقیت، استفاده از تخیل و سوزاندن انرژی ذخیره شده.
این موارد تنها تعدادی از مزایای بسیار عالی زمین های بازی پلی گراند هستند که برای یاد گیری همه مهارت های زندگی ضروری هستند. در نهایت، اگرچه پلی گراند ها برای کودکان در هر سنی ایمن هستند، اما برای اطمینان از ایمنی آنها، همیشه مراقب کودک خود باشید.

سافت پلی دست دوم

برخی مدل های تجهیزات شهر بازی و خانه بازی مانند: سافت پلی، به صورت دست دوم نیز به مشتریان ارائه می شوند. در این میان سافت پلی گراند کودک نیز یکی از محصولات کاربردی است که مدل های کار کرده و دست دوی آن نیز موجود می باشند، مدل های دست دوم این محصولات نیز به صورت سالم و استاندارد به مشتریان تحویل داده می شوند.
انواع این تجهیزات بازی، با قرار گیری در کنار وسایل بازی ساده تر در محیط خانه های بازی، شهربازی ها و… تکمیل می شوند. به طور مثال شما می توانید، در کنار این تجهیزات از انواع چرخ و فلک کودک نیز استفاده کنید.

قیمت انواع سافت پلی

سافت پلی‌ یا به اصطلاح گراند پلی‌ها از به‌صرفه‌ترین تجهیزات بازی کودکان به شمار می‌روند که نسبت به سایر تجهیزات خانه بازی اقتصادی‌تر هستند. قیمت سافت پلی نیز به علت دارا بودن بخش‌های گوناگون، مناسب است. فروشگاه تفریح سازان، فروش سافت پلی با کیفیت و مستحکم و با استاندارد را که دارای تضمین کیفیت است، به صورت آنلاین فراهم کرده است. قیمت این محصولات نیز با توجه به جنس، برند، ابعاد و… متغیر بوده و وابسته آن‌ها است.
هرگز قیمت پایین را قربانی کیفیت نکنید، زیرا هر چه قدر محصولات با کیفیتی خریده شود در انتها برای تعمیر آن‌ها هزینه‌های کمتری نیز پرداخت می‌شود. هزینه‌های تحمیل شده برای خرید سافت پلی، با کمی صبوری و با درآمد حاصل از سافت پلی جبران می‌شود و در نهایت به سود دهی ختم می‌شود.
در سایت تفریح سازان علاوه بر سافت پلی، تجهیزات بازی دیگری نیز به فروش می‌رسد. فروش تجهیزات متنوع با قیمت مناسب از جمله: تاب و سرسره کودک، هنداسپید، الاکلنگ و تعادلی و… ، خرید آنلاین و امکان خرید آن‌ها به قیمت عمده و همچنین تضمین کیفیت، قیمت و مشاوره، از مزایای خرید از این سایت است؛ بنابراین می‌توان گفت که طبق مزایایی که این فروشگاه برای مشتریان خود فراهم کرده است محصولات آن دارای قیمت مناسبی است.
در صورتی که قصد نصب و اجرا کردن یک سافت پلی و یا خرید ایرهاکی و دیگر تجهیزات بازی را دارید می‌توانید جهت مشاوره با مشاوران سایت تفریح سازان تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

استخر توپ در سافت پلی گراند

خرید سافت پلی از تفریح سازان

با توجه به اینکه سافت پلی‌ها طرف‌داران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند، باید در خرید آن توجه و دقت لازم را داشت. کودکان سرمایه اصلی خانواده‌ها به شمار می‌روند و این دلیلی است برای وسواس به خرج دادن در انتخاب و خرید زمین‌های بازی استاندارد و ایمن که در غیر این صورت ممکن است کودکان دچار آسیب شوند.
ایمنی بالا و هزینه مناسب برای استفاده از این محیط بازی سبب محبوب شدن آن برای والدین و کودکان شده است. با توجه به کلیات مطالبی که گفته شد، اگر صاحب خانه بازی، مجتمع و… هستید در خرید سافت پلی دچار شک نشوید و اقدام کنید؛ زیرا یک سافت پلی می‌تواند از نظر اقتصادی سودآور باشد و همچنین از نظر هزینه به صرفه است.
سایت تفریح سازان مفتخر است بهترین سافت پلی را در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد. قیمت سافت پلی یا قیمت سافت پلی گراند در تفریح سازان با بازار بسیار متفاوت است. مجموعه ما از اینکه ما را برای ارائه خدمات انتخاب کرده اید بسیار خرسند است، امید است بتوانیم رضایت شما عزیزان را کسب کنیم.
سایت تفریح سازان نیز با افتخار بهترین سافت پلی با بالاترین کیفیت و دارای نشان استاندارد را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین امکان خرید آنلاین این محصول و دیگر وسایل پارکی و خانه بازی نیز فراهم است.

 

___________________________________

سوالات متداول:

1. پلی گراند چه تفاوتی با زمین های بازی سنتی دارد؟

همه چیز در پلی گراند با توجه به گروه های سنی که پذیرای آن است، به طور ویژه طراحی شده است در حالی که زمین های بازی سنتی خطر آسیب دیدن کودکان را به همراه دارند

2. آیا در پلی گراند ها خطری وجود دارد؟

پلی گراند جزو بی خطر ترین تجهیزات خانه بازی است.

3. سافت پلی چه بازی هایی را به شما ارائه می کند؟

سرسره، استخر توپ، ترامپولین، استخر شن و…