تاب باغی چیست؟

به یک صندلی که با استفاده از میله فلزی، زنجیر یا طناب به شاخه یا قابی بسته می‌شود، تاب گفته خواهد شد. افراد بعد از نشستن روی تاب، در هوا معلق می‌شوند و می‌توانند جلو و عقب بروند. تاب‌های باغی یکی از انواع تاب‌ها به شمار می‌رود.

از این جهت به چنین تاب‌هایی «تاب باغی» می‌گویند چون بیش‌تر در محیط‌های ویلایی و روستایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مشخصه‌های مهمی که تاب دارد این است که باعث ایجاد آرامش، نشاط و تحرک در اهالی منزل می‌شود. تاب‌ها اکثرا بهترین مکان برای خلوت کردن‌های دو و سه نفره هستند.

برای خرید تاب و سرسره کودک کلیک کنید.

ویژگی‌های یک تاب باغی خوب

تاب‌های باغی از این نظر که اهالی خانه و مهمانان روی آن می‌نشینند، فضای بسیار مهم است و به همین دلیل باید مشخصه‌های ویژه‌ای داشته باشد که عبارت است از:

ویژگی‌های یک تاب باغی خوب

برای خرید بارفیکس کلیک کنید.

  • جنس بدنه

مهم‌ترین ویژگی یک تابِ خوب، جنس بدنه‌ی این محصول است. استفاده از فلز یا چوب برای تاب مناسب باغ، می‌تواند بهترین انتخاب به شمار رود. اگر تاب‌هایی با بدنه‌ی نازک و ضعیف بخرید، مدت زمان عمر کوتاه‌تری خواهند داشت و پس از مدتی دچار ترک خوردگی و حتی شکسته شدن بدنه می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت سرسره بادی کلیک کنید.

  • اندازه و رنگ

با توجه به نوع کاربری و فضایی که در خانه دارید، باید تاب باغی متناسبی انتخاب نمایید. تاب‌های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باعث زحمت شما خواهند شد. به علاوه رنگ تاب باید به گونه‌ای باشد که با محیط اطراف آن سازگاری داشته باشد.

برای اطلاع از قیمت ترامپولین کلیک کنید.

  • مقاومت بالا

به دلیل قرار گرفتن تاب حیاط فلزی در محیط بیرون از منزل، این وسیله دائم در معرض گرما، سرما، برف و بارندگی قرار دارد و به همین دلیل باید تابی خریداری کنید که در مقابل عامل‌های طبیعی مقاومت بیشتری داشته باشد.

تاب باغی چیست؟

  • صندلی و نشیمن مناسب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک صندلی تابی مخصوص باغ یا محیط‌های سرباز، محل نشیمن آن است. ممکن است بهترین و مقاوم‌ترین تاب را خریداری کنید؛ اما وقتی روی آن می‌نشینید پس از یک مدت خسته شده و از آن زده شوید. پس یکی دیگر از مشخصه‌های یک تاب خوب، صندلی نرم و راحت آن است.

برای اطلاع از قیمت نیمکت پارکی کلیک کنید.

  • امکانات ویژه

در هنگام خرید تاب باغی با این مورد مواجه می‌شوید که برخی از تاب‌های امکانات بیشتری نظیر محل قرار دادن لیوان و سایبان دارند. وجود خصوصیات ویژه در یک تاب حیاط فلزی می‌تواند مورد پسند افراد زیادی باشد.

برای اطلاع از قیمت فوتبالدستی کلیک کنید.

  • ظرفیت بالا

این موضوع ارتباط مستقیمی به نیاز کاربران دارد. تاب‌های باغی 2 نفره و 3 نفره از متداول‌ترین تاب‌ها محسوب می‌شوند؛ اما تاب‌هایی با گنجایش بیشتر هم در بازار وجود دارد.

  • قابلیت شستشو

یکی دیگر از ویژگی‌های یک تاب مخصوص باغ خوب، قابلیت نظافت آن است. شستشو و تمیز کردن تاب باید به سادگی و بدون زحمت زیاد انجام شود و در ضمن این کار نباید به بدنه یا صندلی آن آسیب وارد کند.

برای استعلام قیمت ایرهاکی کلیک کنید.

انواع تاب‌های باغی

تاب ی باغی با توجه به جنس و مدلی که دارند در دسته بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند.

انواع تاب‌های باغی

  • تاب چوبی یا کلاسیک

یکی از معروف‌ترین تاب‌های باغی، تاب چوبی یا کلاسیک است. این تاب‌ها با بدنه ای ساده و همراه با نمای کلاسیک ساخته می‌شوند و ظاهری سنتی به محیط باغ کلاسیک شما می‌بخشند. بیش‌تر بخش‌های این تاب از چوب ساخته شده و به همین دلیل ابعادی بین 1.5 تا 2.5 متر دارد. این کالاها اغلب می‌توانند بیشترین وزن تا 180 کیلوگرم وزن را تحمل کنند.

برای ساخت تاب باغی با نمای چوبی از چوب درختانی استفاده می‌شود که هم استحکام بالایی در برابر وزن زیاد داشته باشند و هم در مقاله عوامل طبیعی و حمله حشره‌ها و سایر آلودگی‌ها مقاوم باشند و پوسیده نشوند.

برای اطلاع از قیمت و خرید استخر توپ کلیک کنید.

  • تاب حصیری

در شهرهای گرم و خشک که نشستن طولانی مدت روی تاب یا صندلی سبب تعرق بیشتر بدن می‌شود، تاب‌های با جنس حصیر استفاده می‌شوند. این تاب‌ها به حفره‌هایی روی بدنه خود مجهز هستند و به همین خاطر باعث گردش هوا می‌شوند. اما به شکل صندلی حصیری معلق هم مورد استفاده قرار می‌گیرند که اغلب یک نفره هستند.