بلاگ

آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی

آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی

اگر تصمیم دارید یک فضای خنک و لاکچری برای دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه خود ایجاد کنید تا بتوانید یک تجربه لذت بخش از دورهمی‌ها داشته باشید می‌توانید به سراغ مبلمان باغی یا ویلایی بروید. در واقع مبلمان باغی ویلایی تکمیل‌ کننده زیبایی و جذابیت فضای باغ شما هستند. شما می‌توانید منظره بسیار زیبا و راحت مناسب دورهمی‌ها با مبلمان ویلایی یا باغی ایجاد کنید.

قبل از اینکه به سراغ خرید مبلمان و میز و صندلی برای باغ و ویلای خود بروید باید آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی داشته باشید تا بتوانید یک ست مناسب برای باغتان انتخاب کنید تا با طراحی باغتان سازگاری داشته باشد و رنگ آن با سبک و دکوراسیون باغ هماهنگی و همخوانی داشته باشد.

آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی

 

برای خرید تجهیزات خانه بازی کلیک کنید.

 

آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی

نیمکت باغ و ویلا را می‌توان از جدیدترین انواع مبلمان باغی دانست. این نیمکت‌ها با مواد فلزی و مواد چوبی ساخته می‌شوند برای خرید نیمکت فلزی با کیفیت و ارزان فقط کلیک کنید. نیمکت ویلایی و باغی بدون میز بوده و برای ورودی حیاط مجتمع ها یا باغ های خیلی بزرگ مناسب هستند. میز و صندلی باغی را می‌توان از پرطرفدارترین مبلمان باغی دانست که در مدل های مختلف و جنس های متفاوتی تولید می‌شوند.

مبلمان باغی پلاستیک یکی از انواع میز و صندلی باغی بوده که به واسطه قیمت مقرون به‌صرفه‌ای که دارد توسط اشخاص زیادی خریداری شده است. مبلمان باغی حصیری یک مبلمان شیک و بادوام بوده که می‌تواند زیبایی فضای باغ را دو چندان کند. مبلمان باغی آهنی نیز از مبلمان باغی ارزان قیمت بوده که در طرح کلاسیک تولید می‌شوند. مبلمان باغی در مدل شیک و مدرن از جنس آلومینیوم نیز تولید شده اند.

همچنین گران قیمت ترین و لوکس ترین نوع مبلمان چوبی، مبلمان باغی چوبو است. چیدمان درست مبلمان باغی می‌توانید فضای باغ دل انگیز و دلنشین تر کنید و بتوانید در هوای پاک از طبیعت لذت بیشتری ببرید. اگر شما نیز به دکوراسیون با خود اهمیت می دهید می‌توانید به سراغ مبلمان ویلایی جدید و مدرن بروید.

 

برای خرید تجهیزات شهر بازی کلیک کنید.

 

پرطرفدارترین مبلمان باغی

مبلمان طرح پاسیو تنوع بسیار زیادی دارند و بعضی از مدل‌های این نوع مبلمان دارای سایه‌بان هستند که می‌توانند برای استراحت ظهر آگاهی و ایجاد سایه انتخابی مناسب باشند. میز و صندلی رستورانی بیشتر در کافی‌شاپ‌ها استفاده می‌شوند اما می‌توان در فضای باغ برای دورهمی‌های عصرانه استفاده شوند.

اگر شما قصد دارید در باغ و فضای ویلای خود اقامت طولانی داشته باشید و از هوای خشک و فضای زیبای باغ لذت ببرید بهتر است یک دست مبلمان راحتی باغ را نیز در کنار میز و صندلی خریداری کنید. مبلمان راحتی باغ بسیار نرم و راحت هستند و می‌توانند برای استراحت در فضای زیبا و خوش آب و هوای باغ گزینه مناسب باشند.

این موارد جدیدترین انواع مبلمان باغی هستند. البته مبلمان باغی ویلایی تنوع بسیار زیادی دارند و موارد نام برده شده درنگ و مدل مختلف تولید می‌شوند که می‌تواند تمام سلایق را تحت پوشش قرار دهد.

پرطرفدارترین مبلمان باغی 

 

برای خرید ترامپولین کلیک کنید.

 

آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی از لحاظ جنس

مبلمان باغی و ویلایی از متریال مختلفی تولید شده‌اند که هر کدام بر اساس نوع متریالی که در تولید آن‌ها استفاده شده است نامیده می‌شوند. آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی موجب می‌شود که بدانید در مناطق مختلف کشور از کدام نوع مبلمان استفاده کنید.

بنابراین بهتر است در مناطقی که بارندگی زیاد است و هوا شرجی است؛ مانند شمال کشور به صورت و مبلمان حصیری پلیمری یا آلومینیومی بروید و از خرید مبلمان فلزی امتناع کنید. در مناطقی که هوا خشک است بهتر است به سراغ خرید مبلمان آهنی یا فلزی بروید. در ادامه انواع مدل‌های مبل ویلایی و کاربرد آنها را نام برده و توضیح می‌دهیم.

 

برای خرید الاکلنگ کلیک کنید.

 

آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی از لحاظ جنس 

مبلمان باغی فلزی و آهنی

اگر تصمیم دارید مبلمان باغی خریداری کنید که استحکام بالایی داشته باشد می‌توانید به سراغ مبلمان باغی فلزی بروید. مبلمان باغی فلزی مناسب فضای باغ هستند و یک نوع وسیله محکم هستند که از فلزات مستحکم تولید شده‌اند. مبلمان باغی در مدل چند نفره تولید شده است که ضمن اینکه زیبایی فضای باغ را دوچندان می‌کند می‌تواند به اندازه کافی راحت باشد.

مبلمان باغی آهنی استحکام بسیار بالایی دارند و زمانی که آن‌ها را خریداری می‌کنید نباید نگرانی بابت خراب شدن این نوع مبلمان داشته باشید. شما می‌توانید از آن به صورت دائمی استفاده کنید. مبلمان باغی آهنی ممکن است بعد از مدتی تغییر رنگ دهند و  اگر تصمیم دارید دکوراسیون باغ را تغییر دهید می‌توانید به سراغ مبلمان باغی آهنی بروید.

 

برای خرید چرخ و فلک کودک کلیک کنید.

 

میز و صندلی ویلایی آلومینیومی

مبلمان واقعی آلومینیومی خاصیت ضد آب داشته و به هیچ عنوان در هوای بارانی خراب نمی‌شوند و زنگ نمی‌زنند. مبلمان باغی آلومینیومی نسبت به سایر مدل‌های دیگر مبلمان باغی وزن سبکی داشته به این ترتیب حمل مبلمان آلومینیومی آسان‌تر است.

مبلمان آلومینیومی را می‌توان در فضای بیرون باغ‌ها استفاده کرد. مبلمان آلومینیومی باغی دوام بالایی دارند و مقاومت بالایی در برابر هوازدگی از خود نشان می‌دهند. مبلمان آلومینیومی نسبت به مبلمان چوبی قیمت مقرون به‌صرفه‌ای داشته و می‌تواند انتخاب ایده آل برای افرادی باشد که تصمیم دارند با قیمتی مقرون به صرفه مبلمان باغی را خریداری کنند.

میز و صندلی ویلایی آلومینیومی

مبلمان باغی حصیری

با آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی متوجه می‌شوید که مبلمان ویلایی حصیری در گذشته کاربرد بسیار زیادی داشته‌اند اما امروزه به عنوان یک نوع مبلمان شیک و به روز تولید شده است.

مبلمان باغی حصیری از حصیر مصنوعی یا حصیر طبیعی تولید شده است. مبلمان حصیری در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و نمی‌تواند به مبلمان حصیری طبیعی و مصنوعی آسیب وارد کند. اگر در تولید مبلمان حصیری از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده باشد این نوع مبلمان در برابر آفات از خود مقاومت نشان داده و آفات نمی‌تواند این نوع مبلمان را از بین ببرند.

مبلمان حصیری دارای نشیمنگاه عریض است به همین دلیل استفاده از آن بسیار راحت بوده و چرا می‌توانید بر روی آن دراز بکشید. امروز مبلمان حصیری با توجه به ترجیحات و سلیقه‌های مختلفی تولید شده تا بتواند پاسخگوی نیاز افراد مختلف باشد.

میز و صندلی چوبی

مبلمان چوبی را می‌توان از زیباترین و شیک‌ترین مبلمان باغی برای فضای باز دانست. مبلمان چوبی به دلیل هماهنگی با طبیعت می‌تواند حس بسیار خوبی به انسان منتقل کند به همین دلیل مورد پسند افراد زیادی واقع شده است. مبلمان چوبی در برابر تغییرات دمای شبانه روز یا بارش و باران و تابش آفتاب مقاومت کمتری دارد.

شما می‌توانید با روش‌های مختلفی مبلمان چوبی را در برابر تغییرات جوی یا آب و هوا و محیطی مقاوم کنید. نقش مثبت مبلمان چوبی در زیبا سازی محیط بسیار زیاد است و می‌تواند فضایی بسیار زیبا و در عین حال راحت برای دورهمی‌های دوستانه یا استراحت فراهم کند.

در واقع مبلمان چوبی یا سایر مدل‌های مبلمان نقش بسیار زیادی در ایجاد حس خوب و راحتی در فضای باز باغ دارند و یک فضای ایده آل برای استراحت کردن در زیر نور خورشید و هوای خنک شب ایجاد می‌کنند. با آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی دست شما در انتخاب میز و صندلی و مبلمان باغی باز است و می‌توانید متناسب با سلیقه خود یک مورد را برای ویلای خود برگزینید.

 

پارامتر های تاثیر گذار بر روی قیمت مبلمان ویلایی

یکی از موضوعات مهمی و مشکلاتی که افراد در خرید تجهیزات پارکی و مبلمان باغی به آن اهمیت می‌دهند، عدم اطلاع از قیمت تجهیزات پارکی یا مبلمان باغی است که آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی این مشکل را حل می کند. قیمت مبلمان باغی بسته به عوامل مختلفی از جمله جنس موادی که در ساخت آن استفاده شده از جمله کیفیت چوب یا فلزات و مصنوعی یا طبیعی بودن حصیر، قطر میله فلزات و کیفیت جوش فلزات، مدل مبلمان و… محاسبه می شود.

بسیاری از افراد تمایل ندارند قیمت گزافی برای خرید مبلمان باغی بپردازد به این ترتیب این افراد بهتر است به سراغ مدل های دیگر مبلمان باغی بروند، چرا که مبلمان باغی در مدل ارزان قیمت نیز موجود است. در برخی مواقع امکان دارد یک مدل از مبلمان باغی قیمت مختلفی در بازار داشته باشد و این اختلاف قیمت می‌تواند ناشی از کیفیت متریال و نحوه ساخت این محصولات باشد.

مبلمان باغی فلزی قیمت گران تر نسبت به مدل های پلاستیکی داشته و مدل هایی از مبلمان باغی که از چوب های با کیفیت تولید شده اند قیمت مقرون به صرفه دارند. با آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی می‌توانید بر اساس قیمت و کیفیت مناسبی داشته باشید‌.

پارامتر های تاثیر گذار بر روی قیمت مبلمان ویلایی 

 

برای اطلاع از قیمت سرسره بادی کلیک کنید

 

نکات مهمی که باید در هنگام خرید مبلمان ویلایی بدانید

با آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی و قیمت مبلمان شهری دیگر نگرانی بابت عدم اطلاع از انواع مبلمان ندارید‌ و می‌توانید مبلمان ایده آلی  خریداری کنید. در خرید وسایل پارکی یا مبلمان چوبی باید به درجه کیفیت آن توجه کنید‌. مبلمان فضای باز از لحاظ ظاهر همچنین در جنس مواد اولیه با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند و همین دلیل آشنایی با انواع مبلمان ویلایی و باغی می‌تواند به شما کمک کند انتخاب ایده‌ آلی در خرید مبلمان داشته باشید.

با دانستن نکات مهم هنگام خرید مبلمان ویلایی می‌توانید مبلمان ویلایی را متناسب با اندازه و ابعاد فضای باز خریداری کنید. در ابتدا بهتر است ابعاد و اندازه فضای بازی که قرار است مبلمان ویلایی را در آن قرار دهید را اندازه بگیرید مبلمان را در تعداد استاندارد خریداری کنید.

اگر قرار است در فضای باغ یا روف گاردن و حتی در درون آلاچیق های بزرگ از مبلمان باغی استفاده کنید بهتر است به سراغ مبلمان باغی بزرگ و در تعداد بیشتر بروید. در صورتی که تصمیم دارید در تراس یا بالکن مبلمان باغی را به چینید محدودیت فضا را در نظر بگیرید و مبلمان ظریف تر و کوچکتر در تعداد کمتر خریداری کنید. البته شما می‌توانید به سراغ خرید میز و صندلی های باغی کوچک بروید تا فضای تراس و بالکن را اشغال نکنند.

جنس مبلمان نیز باید با توجه به نوع اقلیم و آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید انتخاب شود.  قبل از هر چیزی بودجه خرید این محصولات را تعیین کنید تا بتوانید مبلمانی با جنسی مناسب و تعداد و اندازه استاندارد خریداری کنید.

نکات مهمی که باید در نگه داری از مبلمان باغی بدانید

با دانستن نکات مهم در نگه داری از مبلمان باغی می‌توانید عمر مبلمان باغی خود را افزایش دهید و در مدت زمان زیادی از آن‌ها استفاده کنید بدون اینکه دچار فرسودگی و خرابی شوند‌. برای تمیز کردن مبلمان آلومینیومی در ابتدا کوسن و تشکچه را بردارید

سپس از پاک کننده‌های مناسب برای شستشو مبلمان استفاده کنید تا از سطح آلومینیوم محافظت کند و بدون ایجاد خط و خش سطوح مبلمان براق و درخشان نماید‌. در آخر با استفاده از یک دستمال نرم مبلمان را پاک کنید. برای نگهداری از مبلمان حصیری باید به این نکته توجه کنید که مبلمان حصیری در برابر اشعه ماورا بنفش مقاومت زیادی ندارند و ممکن است در شرایط آفتابی و هوای گرم رنگ خود را از دست بدهند. در صورتی که از مبلمان حصیری استفاده نمی‌کنید آن‌ها را به فضای داخلی خانه یا ویلا انتقال دهید.

شما می‌توانید برای طولانی شدن عمر مبلمان حصیری با استفاده از یک برس نرم گردوغبار و کثیفی راسته مبلمان پاک کنید تا ظاهر جذاب آن برای سال‌های طولانی ماندگار باشد. نگهداری از مبلمان چوبی فضای باز بسیار آسان بوده و فقط کافی است با استفاده از یک دستمال نرم و مرطوب گردوغبارهای موجود در سطح مبلمان چوبی را پاک کنید. شما می‌توانید مبلمان چوبی را در معرض آفتاب قرار دهید تا رطوبت اضافی آن از بین برود.

نکات مهمی که باید در نگه داری از مبلمان باغی بدانید 

 

برای خرید فوتبال دستی کلیک کنید

 

جمع بندی

در این مقاله سعی شد در مورد نقش میلمان باز در زیبایی محیط و آشنایی با انواع مبلمان ویلایی یا باغی اطلاعاتی ارائه شود. در کنار معرفی این دسته از محصولات نیز در مورد چیدمان مبلمان ویلایی و قیمت آن نیز اطلاعاتی ارائه شد. مبلمان شهری از محصولات مهمی هستند که در شهر ها برای راحتی و ایجاد امکانات برای شهروندان استفاده شده است برای خرید مبلمان شهری کافیست کلیک کنید. در صورتی که قصد خرید تاب و سرسره پلی اتیلن برای باغ یا سایر تجهیزات پارکی و ویلایی دارید می‌توانید به سایت تفریح سازان مراجعه کنید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *