بلاگ

 تاسیس و راه اندازی خانه بازی

راه اندازی خانه بازی

فهرست مطالب

خانه بازی کودک چیست؟

خانه کودک یک مرکز نگهداری کودک است که به طور موقت به نگهداری از کودکان می‌پردازد. این خانه‌ها در سراسر دنیا معروف هستند و با توجه به افزایش مشغله والدین، طرف‌داران بسیار زیادی دارند. خانه‌های بازی معمولاً یک زمین بازی برای کودکان بوده که از امکانات بالایی برخوردار است. در این خانه‌ها تجهیزات شهر بازی وجود دارد.

همچنین در صورت وجود حیاط تاب باغی نیز جهت بازی کودکان در این خانه بازی‌ها تعبیه شده است. استفاده از آلاچیق نیز می‌تواند رفاه بیش‌تری را برای کودکان فراهم کند. خانه‌های کودک به مدت 2 تا 3 ساعت در روز از کودکان مراقبت می‌کنند؛ بنابراین کودک می‌تواند با استفاده از امکانات خانه کودک و با بازی کردن با هم سن و سالان خود اوقات بسیار خوشی را سپری کند.

راهنمای راه اندازی خانه بازی کودک

برای کودکان زیر 2 سال باید یک همراه یا سرپرست با او به این مجموعه بیاید. البته سرپرست کودک می‌تواند در خانه کودک، کودک را همراهی کرده و از دور او را تماشا کند. والدین می‌توانند با استفاده از میز و صندلی باغی تعبیه شده در برخی خانه‌های کودک به استراحت و تماشا کردن فرزندشان بپردازند.

با توجه به اینکه کودکان از سطح انرژی بسیار بالایی برخوردار هستند، باید به جنب و جوش بپردازند؛ بنابراین خانه کودک باید در محیطی باز ساخته شود تا امکان بازی را برای کودک فراهم کند. برای جنب و جوش کودکان در بسیاری از خانه‌های کودک، تجهیزات پارکی نیز قرار داده شده است. اگر قصد دارید از سایه‌بان و سایر وسایل دیگر در مجموعه خود استفاده کنید، می‌توانید مقاله تفریح سازان را مطالعه نمایید.

ساخت خانه بازی در کل کشور به سادگی انجام می‌شود. هر یک از این خانه‌های بازی به صورت کاربردی طراحی شده و ساعت‌ها فرزندان شما را سرگرم می‌کنند. برخی نیز این سالن‌ها را با مساحت بزرگی راه اندازی می‌کنند.

این خانه‌های بازی یک منبع کسب درآمد بسیار مناسب به شمار می‌روند. بچه‌های امروزی اغلب در خانه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنند و فضای کافی برای بازی کردن ندارند. از این رو ساخت خانه بازی برای تأمین شرایط بازی کودکان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

شرایط تأسیس خانه کودک

اگر قصد احداث خانه کودک را دارید، توجه به بسیاری از نکات نظیر راهنمای راه اندازی خانه بازی کودک امری ضروری است. یکی از مهم‌ترین شرایط تأسیس خانه کودک که برای مؤسس آن وضع می‌شود، شامل اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تعریف شده در قانون اساسی و نداشتن سابقه کیفری می‌شود. برای احداث این مجموعه باید دوره‌هایی گذرانده شود.

پس از گذراندن دوره‌ها صلاحیت فردی، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، عدم اعتیاد به مواد مخدر، عدم دارا بودن سابقه کیفری، سلامت روانی، دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی و دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 افرادی که دارای مدرک کاردانی هستند، می‌توانند در مناطق روستایی به احداث خانه کودک بپردازند. از دیگر شرایط بسیار مهم برای احداث خانه کودک، می‌توان به شرایط سنی مؤسس اشاره کرد. مؤسس مهد کودک باید در محدوده سنی 20 تا 60 سال باشد. اگر سن مؤسس بیش از 60 سال باشد، باید مدیریت خانه کودک به فرد دیگری واگذار شود.

مدارک مورد نیاز برای احداث خانه کودک

مدارک مورد نیاز برای احداث این مجموعه توسط سازمان بهزیستی اعلام می‌شود. شما باید در موعد مقرر مدارک مربوطه را جمع آوری کرده و به سازمان مربوطه ارائه دهید. برای احداث خانه کودک باید به اخذ موافقت نامه اصولی بپردازید. توجه داشته باشید که برای اخذ موافقت نامه اصولی باید مدارک مربوطه را ارائه دهید.

این مدارک شامل فرم درخواست پروانه فعالیت، شماره ثبت مهد کودک، کارت ملی، مدرک تحصیلی، شناسنامه، چند قطعه عکس پرسنلی، تأییدیه اداره بهداشت و کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت می‌شوند. توجه به راهنمای راه اندازی خانه بازی کودک می‌تواند در تکمیل مدارک به شما کمک کند.

همچنین خواندن مقاله مجوز لازم برای خانه بازی به شما پیشنهاد میشود

هزینه‌های ساخت خانه بازی

ساخت خانه بازی با هزینه‌های به خصوصی انجام می‌شود. در روند ساخت و اجرای این خانه‌های بازی از انواع وسایل و تجهیزات استفاده می‌کنند. بی شک هر چه تعداد این تجهیزات بیشتر باشد، هزینه نهایی کار نیز افزایش می‌یابد. هزینه‌های اجرای این خانه‌های بازی به مساحت محیط مورد نظر نیز بستگی دارد. برای اخد مشاوره رایگان جهت هزینه های ساخت خانه بازی مدنظرتان کافی است تا با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همه روزه پاسخگوی سوالات شما در این زمینه هستند.

در این زمینه میزان مصالح مورد نیاز برای دیزاین فضا نیز مورد توجه قرار گرفته و بخشی از هزینه‌های مورد نیاز برای ساخت این خانه‌های بازی را به وجود می‌آورد. در روند ساخت خانه بازی از انواع لوازم بازی مانند ترامپولین، وسایل ورزشی کودکانه، لوازم بازی برقی و… استفاده می‌شود که هر یک از آن‌ها با هزینه‌های به خصوصی خریداری شده و راه اندازی می‌شوند. در برآورد هزینه‌های راه اندازی این مکان‌ها باید به تأمین هزینه‌های استفاده از تجهیزات نیز توجه داشته باشید.

استخدام پرسنل خانه بازی

اگر بخواهیم با جزئیات به راهنمای راه اندازی خانه بازی کودک بپردازیم، باید توجه کنید که علاوه بر مؤسس، کارکنان خانه کودک نیز باید دارای شرایطی باشند. از جمله این شرایط می‌توان به دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا کاردانی و کارشناسی مرتبط در حوزه‌های کودک یاری، مربی مهد کودک و… اشاره کرد.

اگر مؤسس این مجموعه آقا باشد، مسئول فنی باید خانم باشد. مسئول فنی خانه کودک باید مدرک تحصیلی مرتبط با این حوزه شغلی داشته باشد.

________________

مشاهده قیمت و خرید مبلمان شهری از تفریح سازان

طراحی خانه بازی

ساخت خانه بازی در چند مرحله اساسی انجام می‌شود. در وهله اول باید طراحی اولیه این خانه‌ها را به دقت انجام دهید. ساختار اولیه آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین خاطر از طراحان و دکوراسیونرهای حرفه‌ای در این زمینه کمک گرفته می‌شود. طراحی هر یک از این خانه‌های بازی به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

این خانه‌های بازی در چند بخش طراحی می‌شوند. بخش اول مربوط به بازی‌های برقی و حرکتی است. در این جا از تجهیزاتی مانند قطار برقی، اسباب بازی‌های متحرک و… استفاده می‌شود. هر یک از این بازی‌ها از هزینه مجزایی برای استفاده بچه‌ها برخوردار هستند.

در بخش بعدی ساخت خانه بازی تجهیزات مربوط به مشاغل قرار می‌گیرند. در این جا اتاقک‌هایی برای هر یک از مشاغل ایجاد می‌شوند. در یک بخش اتاقک مخصوص شغل پزشک، در بخشی اتاقک مشاغل فروشندگی، در بخشی شغل موزیسین و… ایجاد شده و در هر قسمت وسایل مربوط به آن‌ها قرار می‌گیرند.

اگر در انجام هر یک از موارد بالا با چالش روبرو شدید کافیست تا با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان مجموعه تفریح سازان در جهت طراحی و راه اندازی خانه بازی استفاده کنید. ما در تمامی مراحل طراحی و اجرا همراه شما هستیم.

چگونه خانه بازی درست کنیم؟

چگونه خانه بازی درست کنیم؟

پس از مرحله طراحی برای ساخت خانه بازی نوبت به مرحله ساخت و راه اندازی آن می‌رسد. در این بخش باید همه تجهیزات اولیه برای ساخت فضای اصلی خانه بازی فراهم شوند. برای احداث هر یک از این خانه‌ها باید به کف سازی و ساخت سقف ساختمان‌ها توجه داشته باشید.

هر یک از این مراحل کار برای احداث خانه‌های بازی با در نظر گرفتن سلیقه کودکان انجام می‌شود. بچه‌ها اغلب از رنگ‌های شاد و شلوغ خوششان می‌آید. از این رو فضای اولیه برای ساخت این خانه‌ها باید به این رنگ‌ها دیزاین شده باشد. پس از احداث فضای اولیه باید تجهیزات مورد نیاز در این خانه‌ها را خریداری کنید.

این تجهیزات خانه بازی شامل میز و صندلی‌های کودک، وسایل بازی بادی، وسایل بازی فومی، وسایل بازی برقی و… می‌شوند. خرید خانه بازی کودک در ابعاد کوچک نیز میسر خواهد بود. شما می‌توانید از این خانه‌های بازی کوچک در محیط اتاق خواب بچه‌ها نیز استفاده کنید.

وسایل مورد استفاده در خانه بازی

ساخت خانه بازی با استفاده از انواع وسایل و تجهیزات مخصوص بازی که در تفریح سازان موجود است انجام می‌شود. هر یک از این وسایل بخشی از سرگرمی‌های بچه‌ها را در این محیط‌ها فراهم می‌کند. برخی از مهم‌ترین این وسایل را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • میز و صندلی کودک یکی از مهم‌ترین تجهیزات مورد استفاده در این خانه‌ها است که هر یک با رنگ بندی زیبا و جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرند. بچه‌ها از این وسایل برای نشستن در کنار دوستان و خوردن چاشت روزانه استفاده می‌کنند.
 • در برخی از خانه‌های بازی از خانه بادی به عنوان یک سرگرمی مفرح کودکانه استفاده می‌شود. خانه‌های بادی در ابعاد مختلفی ارائه می‌شوند.
 • استفاده از لوازم ورزشی کودکانه نیز در این زمینه متداول بوده و در بخش‌هایی از فضای بازی کودک از این تجهیزات نیز استفاده می‌شود.
 • شما می‌توانید انواع لوازم بازی فومی را نیز در این محیط‌ها در دسترس بچه‌ها قرار دهید. این لوازم بازی در مدل‌های متنوعی تولید و ارائه می‌شوند.

همچنین خواندن مقاله لیست وسایل خانه باز ی کودک به شما پیشنهاد میشود

نکات طراحی خانه بازی

نکات طراحی خانه بازی

برای ساخت خانه بازی باید به روند طراحی آن نیز توجه داشته باشید. هر یک از این خانه‌ها زیر نظر افراد متخصص طراحی می‌شوند. مجموعه تفریح سازان در زمینه مشاوره خانه بازی و تاسیس خانه بازی فعالیت می‌کند و جهت کسب اطلاعات کامل‌تر و بهتر در مورد ساخت و طراحی خانه بازی می‌توانید از مشاوران تفریح سازان کمک بگیرید. هر یک از این خانه‌ها زیر نظر افراد متخصص طراحی می‌شوند. در این زمینه در نظر گرفتن رنگ‌های شاد که حسی از امنیت و شادابی را به کودکان منتقل کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در هر یک از این خانه‌ها امکانات بازی برای رده‌های سنی به خصوصی فراهم می‌شوند. شما باید در فرایند ساخت خانه بازی به میانگین سنی کودکانی که به این مراکز مراجعه می‌کنند نیز توجه داشته باشید. در این خصوص بررسی اهداف شما از راه اندازی این مجموعه‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در برخی از خانه‌های بازی از کودکان نیز نگهداری می‌شود. به این ترتیب باید در کنار انواع تاب و سرسره کودک و سایر لوازم بازی مخصوص، از وسایل مراقبتی کودکان نیز استفاده شود. همچنین فراهم کردن لوازم آموزشی مخصوص نیز در این خانه‌های بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در هر یک از این خانه‌ها امکاناتی برای برگزاری جشن‌های کودکانه نیز فراهم شده و در دسترس قرار می‌گیرند. این امکانات هر یک بر محبوبیت این خانه‌ها می‌افزایند و نقش به سزایی در پیشرفت آن‌ها در این حوزه ایفا می‌کنند.

همچنین خواندن مقاله درآمد حاصل از سود خانه بازی به شما پیشنهاد میشود

ایمن سازی فضای خانه بازی

ایمن سازی فضای خانه بازی یکی از مهم ترین مواردی است که در ساخت و راه اندازی خانه بازی باید به آن اهمیت ویژه‌ای داده شود و تا زمانی که این فضا کاملا ایمن نشده است نباید به هیچ وجه از فضا بهره‌برداری شود. در ادامه چند مورد از مهم ترین نکات ایمن سازی خانه بازی را بیان می کنیم.

 1. خانه بازی شما باید تماما تاتمی ۲۰ میل پوشش داده شود.
 2. دیوارهای تمام دیوارهایی که مورد استفاده بچه ها است باید با دیوارپوش فومی پوشانده شوند
 3. اگر در فضا ستون یا گوشه های تیز یا پله وجود دارد آنها هم باید با دیوارپوش های فومی پوشانده شوند
 4. از تابلو ها و دیگر وسایلی که احتمال افتادن دارند در فضای خانه بازی استفاده نکنید.
 5. حتما قبل از اینکه از ایمن سازی وسایل گرمایشی اطمینان حاصل نکرده اید از بهره برداری از فضا خودداری کنید.
 6. و مورد آخر هم در مورد استاندارد محصولات است باید حتما محصولات استاندارد را تهیه کنید. استاندارد برای محصولات توسط نصاب انجام می شود.

________________________________________________________

سوالات متداول

1. آیا برای طراحی یک خانه بازی حتما نیاز به یک مکان خیلی بزرگ داریم؟

خیر. ما در مجموعه تفریح سازان به شما کمک می کنیم تا بهترین خانه های بازی را در هر محیطی طراحی و راه اندازی کنید. شما می توانید با هر ابعادی خانه بازی مفرح و شادی را راه اندازی کنید.

2. هزینه راه اندازی یک خانه بازی مجلل زیاد است؟

هزینه راه اندازی خانه بازی در تفریح سازان کاملا اقتصادی است. اما اینکه به دنبال یک خانه بازی مجلل هستید یعنی تمامی امکانات یک خانه بازی مد نظرتان است. اینکه در چه بنایی قصد دارید این محیط را راه اندازی کنید تاثیر بسیاری در قیمت تمام شده دارد. در واقع اندازه های محیط در تعداد تجهیزات نقش بسیار مهمی دارد. برای تعیین قیمت دقیق کافیست تا با کارشناسان ما از طریق چت آنلاین و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید.

3. آیا می توان یک خانه بازی برای تمامی رده های سنی راه اندازی کرد؟

در ساخت و اجرای خانه‌های بازی از انواع وسایل و تجهیزات مناسب هر رده سنی استفاده می شود تا جذابیت کافی برای آن رده سنی را داشته باشد. زیرا هم وسایل بازی سنین مختلف با یکدیگر متفاوت است و هم میزان تحمل وزن هر مسیله بازی با وسایل بازی بزرگترها فرق دارد. در نتیجه یک خانه بازی نمی‌توانید مورد علاقه و حتی مورد استفاده تمامی رده های سنی باشد.

4.5/5 - (13 امتیاز)

2 نظر در “ تاسیس و راه اندازی خانه بازی

 1. مهسا گفت:

  سلام وقت بخیر
  مطلب خیلی خوبی بود من هم قصد راه اندازی خانه بازی دارم خوشحال میشم تو این مسیر از شما کمک بگیرم

  1. mromid گفت:

   سلام وقت بخیر. از اینکه نظرتون با ما به اشتراک گذاشتید سپاسگزاریم.🌷😊
   همچنین می توانید برای مشاوره و هماهنگی با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *