بلاگ

هزینه تاسیس خانه بازی کودک چقدر است ؟

هزینه تاسیس خانه بازی

فهرست مطالب

اگر می‌خواهید در رابطه با هزینه تأسیس خانه بازی بدانید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا برایتان از هزینه‌ها و کارهایی که لازم است انجام دهید بگوییم و اگر زمان کافی برای خواندن این مقاله را ندارید از طریق چت آنلاین و یا شماره تماس 09198143290 با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان ما در جهت هزینه تاسیس و ساخت از صفر تا صد خانه بازی بهره مند شوید.

به نظر شما چیزی بهتر از شادی کودکان و خنده کودکان هنگام بازی وجود دارد؟ قطعاً پاسخ شما به این سوال خیر است، زیرا خنده کودکان باعث مسرت و شادی بزرگسالان می‌شود و هزینه برای شاد کردن دل کودکان همیشه یک راه خیر و انسان دوستانه‌ای است.

در خانه بازی، کودکان یاد می‌گیرند بدون دغدغه و هیاهوی شهر بازی کنند، دوست پیدا کنند و مهارت همکاری را خوب یاد بگیرند؛ بازی کردن باعث افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود و یاد می‌گیرند چگونه با هم سالان خود بازی کنند.

از جمله فعالیت‌هایی که این روزها رونق زیادی گرفته، تأسیس خانه بازی کودک است که نه تنها در شهرهای بزرگ این کسب‌وکار وجود دارد بلکه در شهرهای کوچک و شهرستان‌ها نیز شاهد تأسیس آن هستیم.

برای خرید استخر توپ کودک کلیک کنید.

ویژگی‌های یک خانه بازی ایده آل چیست؟

 • باید از نظر ایمنی و بهداشت درجه یک باشد و استانداردهای لازم را نیز داشته باشد
 • از تهویه مناسب و نور کافی استفاده کرده باشد
 • از اسباب بازی‌های حادثه آفرین مانند تفنگ یا انواع ترقه و فشفشه استفاده نشود
 • برای همه سنین اسباب بازی‌های مرتبط داشته باشد
 • یک خانه بازی خوب باید مربیان کارآزموده و مجرب داشته باشد
 • برای نشاط و تحرک و همچنین برای خلاقیت و تفکر کودکان اسباب بازی و تفریح را فراهم کنند
 • یک خانه بازی ایده آل باید طمینان لازم را به والدین بدهد به طوری که والدین با خیال راحت فرزندان خود را آنجا بگذارند.

برای خرید میز و صندلی کودک کلیک کنید.

برای تأسیس خانه بازی برای چه مواردی باید هزینه شود؟

شاید باورش برای کسانی که قصد انجام چنین کاری را دارند سخت باشد ولی هزینه تأسیس و راه اندازی خانه بازی چندان هم که فکر می‌کنید زیاد نیست؛ شما می‌توانید حتی با سرمایه‌ای اندک تا متوسط نیز این کار را شروع کنید.

اما مهم‌ترین مسئله‌ای که در این جا مطرح است این است که در هنگام خرید وسایل خانه بازی باید وسایلی انتخاب کنید که هم استاندارد باشد و هم برای کودکان خطر جانی نداشته باشد؛ این مسئله به دلیل ارتباطی که با امنیت جان کودک دارد بسیار حائز اهمیت است.

هزینه تأسیس خانه بازی به عوامل متعددی بستگی دارد و هر فرد باتوجه‌به میزان بودجه می‌تواند اقدام به تأسیس خانه بازی برای کودکان نماید. برای برآورد هزینه‌های لازم برای تأسیس خانه کودک باید به مواردی مانند محل احداث، متراژ ملک، میزان اجاره بها، هزینه استخدام نیرو و غیره توجه لازم را داشته باشید.

برای خرید تاب و سرسره کودک کلیک کنید

 

 • سرمایه ابتدایی؛ برای اجاره محل راه اندازی خانه بازی

مقدار هزینه‌ای که برای اجاره محل به کار می‌برید می‌تواند به مواردی اعم از شهر موردنظر، محل احداث، منطقه، متراژ بستگی داشته باشد و اینکه اگر قصد اجاره یا رهن کامل را دارید هزینه کمتر ولی اگر می‌خواهید ملک مورد نظر را بخرید، در این صورت هزینه این مورد برای شما بسیار زیاد خواهد شد.

اگر مکانی را از خودتان دارید که برای شروع از آن استفاده کنید که به شما تبریک می‌گوییم زیرا هزینه زیادی را از خود کم نموده‌اید؛ اما اگر مکانی را ندارید ابتدا باید به این توجه کنید که برای راه اندازی یک خانه کودک حداقل متراژی که مدنظر است 35 مترمربع است که این متراژ می‌تواند با توجه به بودجه شما تا بیش از 200 مترمربع افزایش یابد.

قطعاً در شروع کار پیشنهاد ما این است که هزینه بسیار زیادی نکنید و از متراژهای کوچک شروع کنید اگر کار شما رونق گرفت می‌توانید به مکان بزرگ‌تری منتقل شوید بدین گونه احتمال ضرر برای شما کم‌تر خواهد شد.

برای خرید سرسره بادی با قیمت استثنائی کلیک کنید.

 • خرید تجهیزات خانه بازی

یکی دیگر از مواردی که باید برای آن هزینه شود؛ خرید وسایل جانبی و تجهیزات خانه بازی مربوط به خانه بازی است. برای این مورد شما گزینه‌های زیادی را پیش رو دارید و قطعاً تنوع بالا باعث جذابیت بیشتر خانه بازی شما می‌شود.

پس اگر می‌خواهید بازدهی خوبی داشته باشید از تجهیزات جذاب و باکیفیت استفاده کنید. از مواردی که باید تهیه کنید می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

فواره توپ، ماشین بازی، تاب و سرسره، الاکلنگ کودک و تونل بازی که اینها در خانه بازی طرفدار زیادی دارند.

یکی دیگر از هزینه‌هایی که باید انجام دهید هزینه برای کف‌پوش‌ها و دیوارپوش‌های خانه بازی است که باید به کیفیت آن اهمیت دهید؛ زیرا این کف‌پوش‌ها و دیوارپوش‌ها هستند که مستقیم با امنیت کودک در تماس هستند؛ کف‌پوش‌های بادوام یکی از ضروری‌ترین هزینه‌ای است که باید برای خانه بازی لحاظ شود.

تمامی دیوارهای خانه بازی باید دارای دیوارپوش باشند؛ باید از کف‌پوش‌های فومی استفاده کرد و انواع ضربه گیر را برای پنجره‌ها و ستون‌ها استفاده نمود.

برای اطلاع از قیمت هند اسپید کلیک کنید.

 • نگران دریافت مجوز و هزینه آن نباشید!

تاکنون به طور رسمی مرجع نظارت کننده‌ای برای دریافت مجوز خانه بازی وجود نداشته است یعنی شما می‌توانید این مورد را از موارد هزینه بر خود خط بزنید و این بابت خیالتان راحت باشد اما اگر می‌خواهید با اطمینان بیشتری عمل کنید شهرداری منطقه خود سوال کنید زیرا شهرداری مرتبط‌ترین سازمانی است که ممکن است برای خانه بازی مجوز صادر کند. البته در صورت درخواست مجوز نیز هزینه آن چندان زیاد نیست.

خواندن مقاله “0 تا 100 راهنمای صدور مجوز برای خانه بازی” اکیدا به شما توضیه میشود…

هزینه‌های جانبی تأسیس خانه کودک

 • حقوق پرسنل؛ یکی از هزینه‌های خانه بازی

بعد از هزینه تأسیس خانه بازی و خرید تجهیزات برای خانه بازی مهم‌ترین هزینه باید برای پرسنل خوب و مجرب و حرفه‌ای پرداخت شود؛ چون مسلماً شما برای طی کردن این مسیر نیازمند همکارانی با روابط عمومی بالا و توانمند در امور ارتباطی با کودک هستید.

شما به دو گروه پرسنل نیازمندید یک گروه با کودکان سروکار دارند و کارهای نظارتی را انجام می‌دهد و گروهی دیگر کارهای خدماتی محیط از جمله نظافت محیط که بسیار حائز اهمیت است را انجام می‌دهند.

یک مرکز بازی حداقل به سه پرسنل برای هر شیفت نیاز دارد البته این تعداد ممکن است برای متراژهای بالا بیشتر هم باشد؛ ولی ما حداقل را در نظر می‌گیریم. درصورتی که در ابتدای کار با حداقل متراژ هستید و هزینه چندانی راهم نمی‌توانید به پرسنل بدهی.

پیشنهاد ما این است که یک اپراتور، یک صندوق دار و یک ناظر استخدام کنید و برای شیفت‌های مختلف به صورت چرخشی عمل کنند و همین سه نفر بازهم به صورت چرخشی کارهای نظافت را انجام دهند بدین گونه در هزینه استخدام پرسنل در ابتدای کار صرفه جویی می‌شود.

 • هزینه تعمیرات

باید بدانید که هر ملکی هرچند که نوساز هم باشد بازهم به تعمیرات سالیانه نیاز دارد زیرا این ملک به صورت دائم با کودکان و رفت و آمد سروکار دارد و ممکن است بعد از گذشت یک سال یا حتی شش ماه دچار خرابی شود و نیازمند تعمیر باشد.

اگر یک سال گذشت و تعمیراتی نیز برای خانه کودک ایجاد نشد بازهم شما کمی هزینه کنید و تغییراتی را در خانه بازی ایجاد کنید زیرا یک محیط بعد از چند بار استفاده توسط کودکانی که در آن محله زندگی می‌کنند تکراری می‌شود و ایجاد تنوع برای نگه داشتن مشتری‌های سابق و جذب مشتری جدید بسیار ضروری است.

مسلماً هرچه که محیط خانه بازی هیجان‌انگیزتر و مفرح و متنوع‌تر باشد، کودکان اشتیاق بیشتری برای حضور در آن از خود نشان می‌دهند.

 • هزینه‌های جانبی تأسیس خانه کودک

اگر قسمت اصلی هزینه تأسیس خانه بازی کودک را کنار بگذاریم؛ یکی دیگر از هزینه‌هایی که باید به آن توجه کرد هزینه قبوض امور خدماتی محل کار شما است که درصورتی‌که وسایلی که در خانه بازی بکار برده باشید با برق کار کند هزینه برق شما کمی بالا می‌رود ولی از آنجایی که اکثریت وسایل بازی در خانه بازی بدون برق کار می‌کنند.

این هزینه برای شما ناچیز به حساب می‌آید و اگر از وسایل گرمایشی استفاده کنید احتمالاً باید هزینه گاز را در فصول سرد سال بپردازید و این هزینه باتوجه‌به تعداد وسایل گرمایشی و متراژی که خانه بازی دارد می‌تواند کم یا زیاد باشد؛ هزینه وسایل سرمایشی برای تابستان و تهویه مناسب نیز یکی از هزینه‌هایی است که باز هم به متراژ مکان شما بستگی دارد.

یکی دیگر از هزینه‌هایی که بعضی افراد علاقه دارند برای رونق سریع‌تر کارشان انجام دهند، هزینه تبلیغات است اما اگر شما بخواهید کسب و کارتان به صورت سنتی دهان به دهان تبلیغ شود این هزینه را نخواهید داشت.

یکی دیگر از نکاتی که برای هزینه راه اندازی خانه بازی کودک نباید از آن غافل شوید وجود نوپردازی و رنگ هاست؛ کودکان اغلب عاشق رنگ‌های شاد و روشن هستند و در این محیط‌ها بسیار شاد می‌شوند.

کمتر کودکی وجود دارد که از رنگ‌های مشکی، طوسی، سرمه ای و رنگ‌های تیره خوشش بیاید؛ شما در خانه بازی باید از رنگ‌های نارنجی، صورتی، قرمز و آبی و سبز استفاده کنید آن وقت است که شور و هیجان را در چهره کودکان مشاهده می‌کنید و از آن لذت می‌برید.

یکی دیگر از فواید نور کافی این است که باعث می‌شود ترس و دلهره از کودکان دور شود و با خیالی آسوده به بازی بپردازند؛ هزینه تأسیس خانه بازی فقط به این موارد محدود نمی‌شود و یکی دیگر از این هزینه‌ها این است که جایگاهی را برای والدین در نظر داشته باشید.

سعی کنید جایگاهی که برای آنها در نظر می‌گیرید فضایی دلنشین باشد؛ زیرا والدین زمان زیادی را می‌خواهد آنجا بنشینند تا فرزندانشان بازی کنند و نباید تمام طول مدت سرپا بایستند.

نتیجه گیری

در این مطلب، انواع هزینه تأسیس خانه بازی کودک را بررسی کرده‌ایم و گفتیم چنین مجموعه‌هایی نسبت به سایر کسب و کارهای مشابه، به سرمای کمتری نیاز دارند و شما مجبور به پرداخت هزینه‌های بالا نخواهید بود.

حال که می‌دانید هزینه راه اندازی خانه بازی به چه عواملی بستگی دارد و برای راه اندازی خانه بازی برای کودکان به چه نکاتی باید توجه داشته باشید؛ اگر فکر می‌کنید که شما مناسب ساخت این مکان مفرح برای کودکان هستید پس همین الان شروع کنید پیگیر کار باشید. اگر هنوز هم در ذهن شما ابهام و یا سوالی باقی مانده با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات رایگان ما در زمینه ساخت و راه اندازی خانه بازی استفاده کنید یا سوالتان را در بخش کامنت های همین صفحه مطرح کنید. کارشناس ما در اسرع وقت پاسخگو و راهنمای شما خواهند بود.

2.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *