بلاگ

آموزش ساده اعداد به کودکان، با بازی و سرگرمی

آموزش اعداد به کودکان با بازی

آموزش اعداد با بازی به کودکان کمک می‌کند تا انگیزه بیشتری برای آشنایی با اعداد و نمادهای ریاضی داشته باشند. در واقع والدین می‌توانند با آموزش اعداد با بازی به کودکان سنین پایین از مهد کودک تا کلاس اول دبیرستان مهارت‌های شمارش اعداد را پیشاپیش بیاموزند.

این روش استعداد و توانایی کودکان را در فهم و شمارش اعداد بالا می‌برد. و به کودکان این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های ریاضی از پایه در ذهنشان تقویت شود و سال‌های اول تحصیل را با دانسته‌هایی که از قبل با استفاده از روش‌های جدید آموزش شمارش اعداد کسب کردند بگذرانند.

آموزش اعداد به کودکان با بازی

از زمان گذشته آموزش اعداد به کودکان کار بسیار سختی بود. اما امروزه آموزش اعداد با بازی میزان یادگیری کودک را افزایش می‌دهد. در این راستا والدین می‌توانند با استفاده از اسباب بازی و روش‌های گوناگونی که کودکان را سرگرم می‌کند اعداد یک تا ده فارسی را به کودکان آموزش دهند.

برای آموزش به کودکان می‌توانید با استفاده از اسباب بازی‌های سرگرم‌کننده با کودکان ارتباط برقرار کنید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از پازل اعداد و یا تخم‌مرغ‌های رنگی اسباب بازی استفاده کنید.این پازل‌ها دارای شماره از ۱ تا ۲۰ هستند.

شما می‌توانید از کودک خود بخواهید که با انگشتانش تعداد کلماتی که بر روی پازل از یک تا ده نوشته شده است را نشان دهد و یا از کودکتان بخواهید زمانی که یک عدد را نام بردید عدد نوشته شده بر روی پازل را به شما نشان دهد.

برای کسب اطلاعات و خرید تجهیزات خانه بازی از سایت تفریح سازان بر روی لینک کلیک ‌کنید.

آموزش اعداد با شعر و نقاشی

یکی از روش‌های بسیار مهم که جزو ساده‌ترین راه‌های آموزش اعداد با بازی برای کودکان سنین پایین استفاده از شعر و نقاشی است.

می‌توانید با اعداد شعرهای جذاب کودکانه‌ای بسازید و یا می‌توانید با جستجو در کتاب‌های کودکانه از شعرهای کودکانه که در رابطه با آموزش اعداد وجود دارد استفاده کنید. به علت این که شعر دارای آهنگ و ریتم است می‌تواند در ذهن کودکان نقش ببند.

در این صورت کودکان می‌توانند با یک یا دو بار گوش دادن شعر اعداد را به خوبی یاد بگیرند. نقاشی یکی دیگر از روش های مهمی است که در این راستا کمک بسیار زیادی به کودکان پیش دبستانی و مهد کودک می‌کند.

شما می‌توانید اعداد یک تا ده را برای کودکان خود با استفاده از مداد رنگی نقاشی کنید. کودکان علاقه زیادی به شعرهای کودکانه و نقاشی دارند؛ لذا والدین می‌توانند از این دو روش ساده برای آموزش اعداد استفاده کنند.

آموزش اعداد به کودکان با بازی

پیشنهاد میشود: مشاهده قیمت و خرید وسایل خانه بازی کودک

آموزش اعداد فارسی یک تا صد

آموزش اعداد فارسی یک تا صد ممکن است برای کودکانی که اولین بار قصد یادگیری اعداد را داشته باشند کمی سخت به نظر آید. برای این که فرزندان شما به راحتی شمارش اعداد را یاد بگیرند شما می‌توانید از آموزش اعداد با بازی استفاده کنید. بدین صورت که می‌توانید با استفاده از یک قلم و یک کاغذ در ابتدا اعداد ۱ تا ۵ را به کودک خود بیاموزید.

برای انجام این کار می‌توانید از آموزش اعداد با استفاده از هنر نقاشی استفاده کنید. کودکان علاقه بسیار زیادی به بازی دارند و شما می‌توانید از علاقه آنها استفاده کنید و اعداد ۱ تا ۱۰۰ را در کمتر از چند روز به کودکان خود آموزش دهید.

با استفاده از این روش ساده و سرگرم‌کننده به راحتی می‌توانید در طول روز ده تا از اعداد را به فرزند خود آموزش دهید.البته شما باید به رده سنی کودک خود و میزان هوش و استعداد آن هم توجه کنید.

اگر میزان بازدهی ذهن کودک شما کم است می‌توانید ابتدا پنج تا پنج تا به پیش بروید و عدد یک تا پنج سپس در روز بعد ۵  تا ده همین جور تا ۱۰۰ را ادامه دهید.

آموزش اعداد فارسی یک تا صد

پیشنهاد میشود: مشاهده قیمت و خرید میز و صندلی کودک

یادگیری شمارش اعداد اولین مبحثی است که کودک باید از ریاضی آن را بیاموزد. شما می‌توانید با آموزش اعداد با بازی میزان یادگیری فرزند خود را در این زمینه افزایش دهید. در واقع والدین با استفاده از این روش علاوه بر اینکه مهارت‌های ریاضی را در کودکان تقویت می‌کنند، علاقه آنها را در ریاضی بیشتر خواهند کرد.

با استفاده از آموزش اعداد با بازی به راحتی می‌توان مفاهیم ریاضی را به کودکان آموزش داد. آموزش شمارش اعداد با بازی به کودکان این امکان را می‌دهد تا راحت بتوانند بدون اینکه بی علاقه به مبحث ریاضی باشند عدد ۱ تا ۱۰ را آموزش ببینند.

آموزش اعداد با بازی موجب می‌شود تا اعتماد به نفسشان افزایش یابد. ‌عدد یک تا ده برای کودکان ممکن است کمی سخت باشد. اما با استفاده از بازی‌های سرگرم‌کننده که برای آموزش اعداد استفاده می‌شود کودکان به‌راحتی می‌توانند نمادها و شمارش اعداد را یاد بگیرند. شما می‌توانید با استفاده از انگشتانتان اعداد را به کودکان خود آموزش دهید.

لذا بهترین کاری که می‌توان برای آموزش اعداد یک تا ده انجام داد استفاده از ۱۰ تا انگشت دست است.

مزایا آموزش اعداد با بازی

آموزش اعداد با بازی مزایای منحصر به فردی برای کودکان پیش دبستانی تا کلاس اول دارد. کودکان می‌توانند با استفاده از این روش سرگرم‌کننده علاوه بر اینکه ساعات سرگرم‌کننده‌ای را بگذرانند مفاهیم مهم ریاضی را آموزش ببینند.

همچنین توجه کنید که اعداد به کودکان پیش دبستانی این امکان را می‌دهد تا در آینده با مفاهیم دیگر ریاضی مانند مبحث جمع و تفریق به راحتی کنار بیایند و با اطلاعات پایه‌ای که در مورد ریاضی از گذشته دارند این مباحث را به آسانی یاد بگیرند.

یکی دیگر از مزایای آموزش شمارش اعداد با بازی این است که کودکان می‌توانند در کمترین زمان ممکن بدون اینکه خسته شوند با اعداد یک تا ده و یک تا صد آشنایی کامل داشته باشند‌.

در واقع هدف از استفاده از این روش آموزشی یادگیری آسان و ساده اعداد و علاقه‌مند کردن کودکان به مفاهیم ریاضی است. این روش هیچ اضطراب و استرسی در کودکان برای یادگیری اعداد ایجاد نمی‌کنند؛ لذا کودکان می‌توانند بدون هیچ اضطراب و سرزنش و حتی هیچ اجباری شمارش اعداد را بیاموزند.

مزایا آموزش اعداد با بازی

پیشنهاد میشود: مشاهده قیمت و خرید سرسره کودک

اسباب بازی آموزش اعداد

امروزه با ارائه اسباب بازی آموزش اعداد از سایت تفریح سازان کودکان به راحتی می‌توانند اعداد ریاضی را با روش‌های سرگرم‌کننده و اسباب بازی‌های جذاب یاد بگیرند. یکی از بهترین راه‌های یادگیری اعداد استفاده از اسباب بازی‌های اعداد است.

تفریح سازان برای اینکه کودکان علاقه‌مند به مباحث ریاضی شوند اسباب بازی‌های آموزشی ارائه می‌دهد. کودکان می‌توانند از این طریق با ریاضی و خواندن اعداد ارتباط برقرار کنند.اسباب بازی‌های آموزش اعداد جزو لوازم کاربردی به حساب می‌آیند که در توانایی تفهیم ریاضی و مباحث پایه مانند شمارش اعداد نقش بسزایی دارند.

در واقع این وسایل اعتماد به نفس کودکان را در رابطه با شمارش اعداد افزایش می‌دهند.کودکان می‌توانند با استفاده از این اسباب بازی‌ها فرصت یادگیری آسان اعداد را داشته باشند.

 

_____________________________________________________

سوالات متداول

1. بهترین راه برای آموزش اعداد به بچه ها چیست؟

یادگیری عملی بهترین راه یادگیری اعداد برای کودک است زیرا او خودش می تواند یک شی را دستکاری کند. اما شما نمی توانید فقط با صدای بلند برای کودک نوپای خود بشمارید و از او انتظار داشته باشید که اعداد را تشخیص دهد. بازی با اسباب‌بازی‌ به او این امکان را می‌دهد که ببینند، لمس کنند و معنی هر عدد را بفهمد.

2. چگونه با بازی، اعداد را به کودک خود آموزش می دهیم؟

با کمک بازی هایی که بتواند اعداد را حین بازی یاد بگیرد. در سایت تفریح سازان انواع روش های اموزش اعداد به کودک دلبندتان را اموزش داده ایم که میتوانید استفاده کنید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

2 نظر در “آموزش ساده اعداد به کودکان، با بازی و سرگرمی

  1. آیدا گفت:

    آموزش اعداد فارسی یک تا صد با شعر، داخل مهدکودک به بچه ها یاد دادیم
    خیلی تو ماندگاری ذهن بچه ها موثر بوده.

  2. مامان امیر علی گفت:

    آموزش اعداد فارسی یک تا صد خیلی مطلب کاربردی بود مخصوصا برای سال تحصیلی جدید مدرسه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *