بلاگ

با قوانین بازی جذاب ایرهاکی آشنا هستین؟!

قوانین مهم هنگام بازی پرهیجان ایرهاکی

یکی از بازی‌های جذابی که از گذشته تابه‌حال مدنظر علاقه‌مندان به بازی‌های ورزشی قرار گرفته است بازی ایرهاکی است. این بازی با استفاده از یک میز مخصوص استاندارد و دو یا چهار بازیکن انجام می‌شود.

قوانین بازی ایرهاکی نقش بسیار مهمی در هیجان‌انگیز شدن این بازی ایفا می‌کنند.  ‌در این بازی بازیکنان همواره سعی می‌کنند تا نسبت به رقیب خود امتیاز بالاتری کسب کنند.

بازی ایرهاکی چیست؟

یکی از جذاب‌ترین و سرگرم کننده‌ترین بازی‌هایی که در کل جهان طرفداران خاص خود را دارد بازی هاکی روی میز است. این بازی به صورت دو نفره یا چهار نفره انجام می‌شود.

همچنین بازیکنان می‌توانند در هر سنی که هستند این بازی جذاب را برای گذراندن اوقات فراغت خود را انجام دهند. بازی ایرهاکی یک بازی ورزشی محسوب می‌شود که بین دو بازیکن رقیب صورت می‌گیرد.

هر یک از بازیکنان زمانی که امتیازات بیشتری در برابر بازیکن مقابل خود کسب کند در این بازی برنده می‌شوند. برای انجام بازی ایرهاکی به شخصی به عنوان داور نیاز است.

این بازی قوانین خاص خود را دارد؛ لذا بازیکنان مقابل همه باید با قوانین بازی ایرهاکی آشنایی کامل داشته باشند. در غیر این صورت اگر یکی از بازیکنان بازی را مطابق با قوانین انجام ندهد در بازی بازنده محسوب می‌شود.

______________________________________________

مشاهده قیمت و خرید ایرهاکی با کیفیت بالا از تفریح سازان

______________________________________________

آشنایی با قوانین بازی ایرهاکی

کسانی که ایر هاکی حرفه‌ای انجام می‌دهند با قوانین بازی آشنایی کامل دارند‌. در واقع اطلاع از قوانین بازی اهمیت بسیار بالایی دارد؛ لذا اشخاصی که قصد انجام بازی ایرهاکی دو نفره را دارند باید این بازی را مطابق با قوانین پیش ببرند تا بتوانند بازی هیجان‌انگیزی داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین قوانین بازی ایرهاکی این است که بازیکن به هیچ عنوان نباید در حین انجام بازی موجب تکان خوردن میز شود. لذا اگر تماس بدن بازیکن با میز ایرهاکی موجب تکان خوردن میز شود بازیکن خطا کرده است و اخطار می‌گیرد.

بازیکنان برای ضربه زدن به توپ در بازی ایرهاکی از راکت استفاده می‌کنند، لذا می‌توانند از تمام قسمت‌های راکت برای ضربه زدن به توپ استفاده کنند. اما ضربه زدن با توپ از قسمت کف راکت خطا محسوب می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید تجهیزات خانه بازی کلیک کنید.

آشنایی با قوانین بازی ایرهاکی

قوانینی که بازیکنان بازی ایرهاکی باید بدانند

یکی از قوانین بازی ایرهاکی بسیار مهمی که بازیکنان باید بدانند این است که به هیچ عنوان بازیکن نمی‌تواند مانع از حرکت توپ با استفاده از راکت شود؛

لذا بازیکنانی که راکت خود را بر روی توپ می‌گذارند و مانع از حرکت آن می‌شوند خطا کرده‌اند و بر خلاف قوانین بازی کاری را انجام دادند، بنابراین باید اخطار بگیرند.

علاوه بر این هیچ بازیکن در مسابقه ایرهاکی حق ندارد دست خود را از نیمه وسط میز به طرف دیگر حرکت دهد.

همچنین این بازی فقط با استفاده از یک توپ انجام می‌شود. در واقع کسانی که قصد انجام بازی ایرهاکی المپیک را دارند باید بدانند که این بازی بر روی میز استاندارد مخصوص بازی ایرهاکی انجام می‌شود.

برای شروع بازی قبل از اینکه بازیکنان شروع به بازی کنند برای اینکه مشخص شود کدام بازیکن ابتدا توپ را در دست می‌گیرد قرعه کشی انجام می‌شود.

برای خرید تاب و سرسره کودک با قیمت باورنکردنی کلیک کنید.

قوانین بازی ایرهاکی

 • برای این که مشخص شود توپ در دست کدام بازیکن قرار گیرد شروع اولیه ی بازی باید به صورت قرعه کشی انجام بپذیرد.
 • در قسمت عرضی و تا ناحیه ی 4/1 طول میز هر بازیکن اجازه دارد به صورت کامل قرار بگیرد.
 • اگر تماس با میز باعث حرکت و تکان خوردن میز شود خطاست.
 • با تمام قسمت‌های راکت می‌توان به توپ ضربه زد به غیر از مف آن
 • هیچگاه بازیکن اجازه ندارد با گذاشتن راکت خود روی توپ مانع از حرکت توپ شود
 • در هر گیم بازی فقط یک توپ باید روی میز قرار گرفته باشد.
 • دست هر بازیکن اجازه ندارد از نیمه وسط میز به آنطرف حرکت کند.
 • بازیکنی که ضربه ی نهایی را زده اگر توپ به سمت بیرون پرش کند، شروع کننده بازی است.
 • بازیکن اجازه ندارد دستش را از نیمه وسط میز به آن طرف حرکت دهد.

قوانین بازی ایرهاکی

نکات مهمی که باید بازیکنان ایرهاکی بدانند

یکی از قوانین بسیار مهم بازی ایرهاکی این است که اگر در حین بازی توپ به سمت بیرون پرتاب شود، آن بازیکنی که ضربه نهایی را زده است شروع کننده مجدد بازی می‌شود.

این بازی با استفاده از دو و یا ۴ بازیکن انجام می‌شود. اما هر چهار بازیکن باید با قوانین بازی ایرهاکی آشنایی کاملی داشته باشند.

برای شروع بازی ایرهاکی کسی که آغازگر بازی است با زدن پتک هاکی به توپ بازی را شروع می‌کند.

توجه داشته باشید که یکی از قوانین بازی ایرهاکی این است که بازیکن در هفت ثانیه مجاز است با پتک هاکی ضربه‌ای به توپ بزند در غیر این صورت اگر زمان خود را از دست دهد اخطار می‌گیرد.

تفریح سازان ارائه دهنده انواع تجهیزات بازی و پارکی مناسب کودکان از جمله ترامپولین، استخر توپ، سرسره بادی و … در خدمت شماست.

 

_______________________________________________________

سوالات متداول

1- بازی ایرهاکی چیست؟

ایرهاکی یک بازی محبوب است که معمولا بین دو و یا چهارنفر انجام می گیرد، این بازی بیش تر به هاکی روی میز معروف است.

2- چه کسی پیروز میدان بازی ایزهاکی است؟

پاسخ این سوال، فردی است که پیش از دیگری، موفق به دریافت 7 امتیاز شود. هر یک از این امتیازات با ورود کامل توپ به دروازه‌ی حریف کسب می‌شود.

3- نکات کلیدی در بازی ایرهاکی چیست؟

از نکات مهم در حین بازی ایرهاکی میتوان به موارد مهم زیر اشاره کرد: دست هر بازیکن اجازه ندارد از نیمه وسط میز به آنطرف حرکت کند، اگر تماس با میز باعث حرکت و تکان خوردن میز شود خطاست و موارد مهم دیگری که برای خواندن آن، این مقاله رو مطالعه کنید.

4.4/5 - (34 امتیاز)

یک نظر در “با قوانین بازی جذاب ایرهاکی آشنا هستین؟!

 1. مهرناز گفت:

  با خواندن مقاله ایرهاکی چیست ، شناخت بهتری نسبت به این محصول پیدا کردم و خرید مطمئن تری انجام دادم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *