بلاگ

بازی‌های مناسب کودک در خانه

بازی های کودکانه مناسب خانه

بازی‌ کردن کودکان اهمیت بسیار زیادی در رشد و پرورش کودک شما دارد. هر یک از انواع بازی‌ها با استفاده از ابزار و وسایل به خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع این بازی‌ها با در نظر گرفتن رنج سنی بچه‌ها انتخاب می‌شوند. بازی‌های مناسب کودکان در محیط‌های سربسته نیز قابل اجرا هستند و به همین خاطر بچه‌ها در منزل نیز از این بازی‌ها لذت می‌برند. برخی از این بازی‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

بهترین و جذاب ترین بازی هایی که میتوان در خانه، کودکان را سرگرم کرد:

  • لی لی خانگی

بازی‌های مناسب کودک در خانه با استفاده از وسایل ساده‌ای اجرا می‌شوند و به این ترتیب فرزند شما در محیط‌های کوچک آپارتمانی نیز به سادگی سرگرم می‌شود. این بازی‌ها کاربردهای بسیاری برای رشد و پرورش قابلیت‌های مختلف فرزند شما نیز کارایی خواهند داشت. لی لی از مجموعه بازی‌های مخصوص خانه است که پیش‌تر در محیط‌های سر باز بر روی زمین اجرا می‌شد. اما امروزه برخی از ابزارهای ساده برای اجرای این بازی کودکانه ابداع شده‌اند.

لی لی‌های خانگی با استفاده از وسایل بازی پلاستیکی قابل اجرا هستند. این بازی برای تقویت پاهای کودک در رده‌های سنی مختلف کارایی خواهند داشت. هر یک از این وسایل بازی به سادگی در دسترس کودکان قرار می‌گیرند. بازی لی لی با استفاده از یک تکه سنگ و شی ساده قابل اجرا است. در این بازی کودک اعداد را نیز تمرین می‌کند و مهارت‌های ریاضی او تقویت خواهد شد. این بازی به صورت گروهی و دسته جمعی نیز قابل اجرا است.

لی لی بازی کودکان در خانه

_________________________________________

برای خرید تاب و سرسره کودک کلیک کنید.

_________________________________________

  • پازل بازی کودک

بازی‌های مناسب کودک در خانه با استفاده از برخی وسایل بازی آموزشی نیز قابل اجرا خواهند بود. انواع پازل‌ها و جورچین‌های مخصوص در میان این وسایل بازی ساده قرار می‌گیرند که کودک شما در کمترین زمان ممکن استفاده از آن را یاد می‌گیرد. این جورچین‌ها در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید و ارائه می‌شوند.

استفاده از جورچین برای تقویت مهارت‌های مغزی و خلاقیت کودکان نیز کارایی خواهد داشت. هر یک از این وسایل بازی برای انجام بازی‌های مناسب کودک در خانه به کار برده می‌شوند. جنبه‌های آموزشی این جورچین‌ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. در صورتی که به دنبال یک وسیله برای بازی‌های مناسب کودک در خانه این جورچین‌ها بهترین وسیله هستند. انواع آن‌ها با استفاده از متریال چوبی، پلاستیکی و… تولید و ارائه می‌شوند.

_________________________________________

برای خرید الاکلنگ کودک کلیک کنید

_________________________________________

  • خاله بازی

بازی های مناسب کودکان در خانه در دسته بندی‌های مختلفی مورد استفاده کودک شما و هم بازی‌های او قرار می‌گیرد. یکی از ساده‌ترین بازی‌هایی که در میان دختر خانم‌های کوچولو بسیار رایج است، خاله بازی نام دارد که از دیرینه‌ترین بازی‌های کودکانه در کشور ما محسوب می‌شود.

در این دسته از بازی‌های مناسب بچه ها در خانه از وسایل بازی ساده‌ای استفاده می‌کنند. این وسایل بازی شامل تجهیزات مخصوص آشپزخانه کودک، وسایل بازی مخصوص اتوکشی و… می‌شوند که لذت اجرای این بازی‌ها را چندین برابر افزایش می‌دهند. هر یک از این وسایل بازی با ایده های بازی کودکانه در خانه تلفیق شده و سبب اجرای بهتر آن‌ها می‌شود.

شما می‌توانید، هر یک از این بازی‌ها را به صورت گروهی برای کودکان خود اجرا کنید. هر یک از وسایل خاله بازی فرزند شما با رعایت برخی نکات مهم انتخاب می‌شوند. از آن جا که وسایل خاله بازی دائماً در دسترس بچه‌ها قرار دارند، باید به کیفیت و جنس آن‌ها دقت داشته باشید.

دکتر بازی

بازی‌های جذاب برای کودکان با اجرای انواع مشاغل و تقلید فعالیت‌های آن‌ها در بین کودکان نیز قابل اجرا خواهند بود. در این میان اطلاعات عمومی فرزند شما نیز افزایش می‌یابد. شما می‌توانید، از این بازی‌های مناسب کودک در خانه برای آشنایی او با شغل‌های مهم کودکانه استفاده کنید.

دکتر بازی یکی از بازی‌های مهم کودکانه در میان دخترها و پسرها است. در این زمینه از ست وسایل پزشکی و دندان پزشکی نیز استفاده می‌شود. در راستای اجرای این بازی‌های مناسب کودک در خانه از این وسایل استفاده می‌کنند و به این ترتیب کیفیت بازی بچه‌ها به شدت افزایش می‌یابد.

کودک شما در آینده باید با مهارت‌ها و استعدادهای خود بیشتر آشنا شود. به این ترتیب انجام بازی‌هایی که مشاغل مختلف و اهداف آن‌ها را برای کودک شما روشن کنند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دکتر بازی کودکان نوعی بازی کودکانه در خانه

_________________________________________

مشاهده و خرید میز و صندلی کودک با قیمت باورنکردنی

_________________________________________

  • اجرای نمایش با بچه‌ها

اگر پدر و مادر خلاقی باشید، برای اجرای بازی‌های مناسب کودک در خانه از قدرت خلاقیت خود بهره ببرید. اجرای نمایشنامه‌های مختلف با حضور کودکان مزایای بی شماری برای رده‌های سنی مختلف به همراه خواهد داشت. شما می‌توانید، در اجرای این دسته از بازی‌های مناسب کودک در خانه کودکان را گروه بندی کرده و به این ترتیب اجرای این بازی‌ها را ساده‌تر کنید.

کودکان با به خاطر سپردن نقش‌های خود در این نمایشنامه‌ها حافظه خود را تقویت می‌کنند. به علاوه خلاقیت کودک نیز با حضور در این بازی‌ها به طرز قابل توجهی تقویت می‌شود. این دسته از بازی‌های مناسب کودک در خانه به صورت گروهی اجرا می‌شود و روابط اجتماعی کودک را به طرز چشم گیری تقویت می‌کند.

_________________________________________

خرید ایرهاکی کوچک برای سرگرمی کودکان

_________________________________________

  • اجرای تمرینات ورزشی در منزل

بازی بچه ها در خانه با استفاده از وسایل ورزشی نیز به سادگی انجام می‌گیرد. تمرینات ورزشی مانند حرکات پروانه، پلانک و… در منزل به سهولت انجام می‌گیرد و حتی در محیط‌های آپارتمانی نیز قابل انجام هستند. این ورزش‌ها قوای جسمی فرزند شما را به شدت تقویت می‌کند. هر یک از این ورزش‌ها به صورت انفرادی نیز قابل اجرا خواهند بود و اگر فرزند شما هم بازی‌ای نداشته باشد، به سهولت می‌تواند از این تمرینات ورزشی استفاده کند.

اجرای ورزش‌های گروهی و انفرادی سبب افزایش سطح سلامتی فرزند شما خواهد شد. به این ترتیب کودک شما سنین رشد خود را بهتر طی می‌کند.

اجرای تمرینات ورزشی در منزل_________________________________________

برای دیدن طرح های مختلف استند مشاغل کودکان کلیک کنید.

_________________________________________

ساخت ماسک‌های فانتزی

شما می‌توانید برای بازی در خانه با وسایل ساده به همراه کودک خود از فعالیت‌های خلاقانه نیز استفاده کنید. درست کردن انواع کاردستی در منزل با کودک هم به عنوان یک سرگرمی در نظر گرفته می‌شود و هم یک وسیله بازی مهم برای اوقات فراغت کودکان به شمار می‌رود. این ماسک‌های فانتزی برای اجرای بازی‌های نمایشی نیز به کار برده می‌شوند و برای کودکان از جذابیت قابل توجهی برخوردار هستند.

اجرای این بازی‌ها با استفاده از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین وسایل و لوازم التحریر قابل انجام است. شما می‌توانید، از انواع کاغذهای رنگی، چسب، روبان و… در این خصوص استفاده کنید. به این ترتیب این بازی‌ها با بیشترین جذابیت مورد استفاده فرزند شما قرار می‌گیرند. ماسک‌های فانتزی و ترسناک بهترین وسیله بازی برای آقا پسرها هستند که مدل‌های آماده آن‌ها نیز در بازارهای فروش یافت می‌شوند.

_________________________________________

همچنین بخوانید؛ طراحی اتاق بازی کودک 

_________________________________________

لگو بازی

 بازی با کودک در خانه با استفاده از اسباب بازی‌های لگویی نیز قابل انجام است. لگوهای مکعبی مخصوص خانه سازی در مدل‌های مختلفی در بازارهای فروش یافته می‌شوند و هر یک از قابلیت‌های مهمی برخوردار هستند. آقاپسرها اغلب از درست کردن لگو لذت می‌برند.

دست ورزی با استفاده از این لگوها به سهولت انجام می‌گیرد. بازی‌های مناسب کودک در خانه با استفاده از این لگوها به سادگی انجام می‌شوند. این لگوها کیفیت بسیار بالایی دارند و برای استفاده همه رده‌های سنی کودک مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از آن‌ها برای رده سنی کودک تا نوجوان به کار برده می‌شوند.

بازی‌های مناسب کودک در خانه با استفاده از این لگوها به سادگی انجام می‌گیرند. کودک شما با لگوهای اسباب بازی خود خلاقیت خود را افزایش می‌دهد. به این ترتیب هوش و مغز کودکان به خوبی تقویت شده و آمادگی ذهنی لازم را برای اجرای انواع تمرینات آینده را در او ایجاد می‌کند.

_________________________________________

همچنین بخوانید؛ فواید بازی الاکلنگ

_________________________________________

بازی ترامپولین

بازی‌های مناسب کودک در خانه با استفاده از لوازم بازی مختلفی انجام می‌شوند. هر یک از این بازی‌ها به صورت کاربردی طراحی شده‌اند و از قابلیت‌های ویژه ای برخوردار هستند. ترامپولین یکی از مهم‌ترین وسایل بازی مخصوص کودک است که در مدل‌های متنوعی تولید و ارائه می‌شود. انواع مدل‌های خانگی این وسایل بازی نیز در سال‌های اخیر تولید شده‌اند که برای استفاده در محیط‌های کوچک آپارتمانی مناسب هستند.

در میان انواع بازی‌های مناسب کودک در خانه ترامپولین از استقبال بیشتری در میان کودکان برخوردار است. چرا که این وسایل بازی به سادگی در هر محیطی نصب و تعبیه می‌شود و توانایی‌های فرزند شما را به شدت افزایش می‌دهد. هر یک از این بازی‌ها در مدل‌های مخصوص بزرگسال نیز تولید می‌شوند.

به این ترتیب شما می‌توانید، از اجرای این بازی‌ها در کنار کودک خود لذت برده و بهترین استفاده را از آن‌ها به عمل آورید. بازی ترامپولین انرژی کاذب فرزند شما را به خوبی تخلیه می‌کند و سبب بهبود وضعیت روحی او می‌شود.

بازی ترامپولین بازی‌های مناسب کودک در خانه

_________________________________________

مشاهده قیمت انواع ترامپولین کوچک و بزرگ برای کودکان

_________________________________________

بولینگ‌های مخصوص کودک

از میان بازی‌های مناسب کودک در خانه بازی بولینگ یک انتخاب مفید و کاربردی برای بچه‌ها به شمار می‌رود. هر یک از این وسایل بازی به صورت اصولی طراحی و تولید شده‌اند. انواع بازی‌های بولینگ با ساختار مناسبی طراحی می‌شوند و برای تعبیه در محیط اتاق خواب بچه‌ها نیز مناسب خواهند بود. شما می‌توانید، با استفاده از این ابزار بازی در محیط اتاق خواب کودک خود مسابقات هیجان انگیزی برگزار کنید و لحظات مفرحی برای او فراهم آورید.

هر یک از این بازی های خانگی برای کودکان سبب رشد بهتر فرزند شما و تقویت مهارت‌های او می‌شوند. بازی‌های خانگی اغلب همیشه در دسترس بچه‌ها هستند و به همین خاطر نیز کیفیت ساخت آن‌ها مورد بررسی اولیای کودک قرار می‌گیرند. این وسایل بازی از چند توپ و چند استند با شکل و فرم مخصوص بازی بولینگ طراحی شده‌اند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن ابعاد اتاق خواب فرزند خود یکی از مدل‌های این وسایل بازی را به سهولت انتخاب کرده و به کار ببرید.

فوتبال دستی

بازی های داخل خانه ای برای کودکان همیشه با استفاده از وسایل ساده انجام نمی‌شوند؛ البته که وسایل بازی ساده نیز گاها بازی‌های هیجان‌انگیز و لذت بخشی برای فرزند شما فراهم می‌آورند. اما با این حال باید برای بچه‌های در حال رشد چند اسباب بازی مناسب خریداری کنید. به این ترتیب کودک در طول روز بیشتر سرگرم خواهد شد. بازی فوتبال دستی از قابلیت‌های مهمی برای کودکان برخوردار است.

بازی‌های کودکانه در خانه گاها به صورت دسته جمعی انجام می‌شوند و کودک شما از حضور در کنار همسالان خود لذت می‌برند. همچنین برخی از بچه‌ها از بازی کردن در کنار پدر و مادر خود لذت می‌برند که فوتبال دستی این فضای مهیج را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

فوتبال دستی یکی از بازی‌های دو یا چند نفره‌ای است که به سادگی در محیط‌های بسته مخصوص کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دسته از وسایل تجهیزات خانه بازی سبب تقویت عضلات دست و قدرت خلاقیت او در آینده می‌شوند. این وسیله بازی در ابعاد مختلفی تولید و ارائه می‌شود. مدل‌های خانگی این محصولات از ابعاد استانداردی برخوردار هستند.

_________________________________________

مشاهده قیمت انواع فوتبال دستی

_________________________________________

مسابقه نقاشی

در مواقعی که فرزند شما با همسالانش در یک محیط بسته حضور دارد و حوصله همه‌شان سر رفته، اجرا یک بازی مسابقه‌ای بسیار مفید واقع می‌شود. بازی‌های مناسب کودک در خانه با استفاده از انواع لوازم التحریر نیز قابل اجرا خواهند بود. در این مسابقات شما به یک دفتر نقاشی و مداد رنگی نیاز دارید. می‌توانید برای اجرای این مسابقات یک موضوع طراحی کنید و از بچه‌ها در جمع بخواهید که در خصوص موضوع تعیین شده نقاشی خود را بکشند.

در این مسابقات باید پس از پایان یک جایزه برای بچه‌ها در نظر بگیرید. مثلاً می‌توانید، پس از اتمام بازی یک خوراکی خوشمزه برای همه آن‌ها فراهم کرده و به آن‌ها بدهید.

مسابقه نقاشی

مار و پله

یکی از سرگرم کننده‌ترین وسایل بازی که در میان همه رده‌های سنی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مار و پله است. این وسیله بازی به سادگی در دسترس همه بچه‌ها قرار می‌گیرند. انواع آن‌ها به صورت گروهی به کار برده شده و برای افزایش مهارت‌های فرزند شما مورد استفاده قرار می‌گیرند. مار و پله اغلب با اعداد سروکار دارد و فرزند شما با استفاده از این بازی‌های مناسب کودک در خانه مهارت‌های ریاضی خود را تقویت می‌کند.

به علاوه کودک در این بازی‌های رقابتی، کنار آمدن با بقیه همسالان خود را نیز می‌آموزد. با این روش ساده به سهولت می‌توان به فرایند دوست یابی کودک کمک کرد. بازی‌های مناسب کودک در خانه به صورت نشستنی قابل اجرا هستند و هیچ سروصدا و مزاحمتی برای همسایگان مجاور شما به وجود نمی‌آورند.

جمع بندی

بازی‌های مناسب کودک در خانه برای استفاده همه رده‌های سنی به کار برده می‌شوند. شما می‌توانید، از این بازی‌ها برای کودکان خردسال، نوپا و نوباوه خود استفاده کنید. هر یک از بازی‌های معرفی شده برای برخی از گروه‌های سنی مربوط به کودکان قابل استفاده خواهند بود.

این بازی‌ها اغلب توسط بزرگ‌ترهای کودکان اجرا می‌شوند و بچه‌ها در کنار پدر و مادر یا خواهر و برادر بزرگ‌تر از خود استفاده از آن‌ها را یاد می‌گیرند. بازی‌های مناسب کودک در خانه ساعات سرگرمی فرزند شما را مهیج‌تر کرده و علاوه بر سرگرمی به تقویت مهارت‌های او نیز می‌انجامند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *