بلاگ

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان با در نظر گرفتن نیازهای آموزشی کودک شما انتخاب می‌شود. هر یک از این وسایل آموزشی برای یادگیری بیشتر و بهتر مفاهیم ریاضی، علوم و مهارت‌های حرکتی و هماهنگی اعضای بدن خرید و فروش می‌شوند. هر یک از این تجهیزات و اسباب بازی‌ها کودکان را برای حضور در مقاطع تحصیلی بالاتر آماده می‌کنند. به این ترتیب خرید آن‌ها برای کودکان در همه رده‌های سنی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این گزارش اطلاعات دقیق‌تری در این حیطه به دست می‌آورید.

 

همچنین بخوانید؛ هر آنچه که در رابطه با تربیت فرزند دختر باید بدانید!

 

اهمیت تلفیق بازی و آموزش

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان به کودکان شما فرصت یادگیری بیشتری می‌دهد. در تحقیقات و پژوهش‌های اخیر ثابت شده که کودکانی که در فرایند بازی برخی آموزه‌ها را فرا می‌گیرند، یادگیری بیشتری خواهند داشت و آموزه‌های مورد نظر را در طولانی مدت به خاطر می‌سپارند. اما کودکانی که از روش‌های سنتی این آموزه‌ها را فرابگیرند، سریع‌تر آن‌ها را فراموش می‌کنند. این مسئله در سهولت یادگیری مفاهیم و مباحث آموزشی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

در دنیای امروز بهترین اسباب بازی کودک یک‌ساله تا ۱۰ساله ارائه می‌شوند و تنوع وسیعی در میان این تجهیزات وجود دارد. مزایای استفاده از بازی‌های آموزشی برای کودکان برای مغز و قوه تفکر و تخیل کودکان نیز مورد توجه قرار دارند. با استفاده از انواع این لوازم کودکی خلاق‌تر و باهوش‌تر خواهید داشت. او به سادگی قادر به درک و تحلیل مطالب آموزش داده شده خواهد بود و این مسئله مزایای بی شماری خواهد داشت.

 

برای خرید وسایل شهر بازی کلیک کنید

 

اهمیت تلفیق بازی و آموزش و بهترین اسباب بازی آموزش کودکان

مهم‌ترین مزایای استفاده از بهترین بازی آموزشی کودکان

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان مزایای بی شماری برای بچه‌ها در رده‌های سنی مختلف به همراه می‌آورد و همین مسئله میزان خرید و فروش این تجهیزات آموزشی و بازی را در فروشگاه‌های اسباب بازی افزایش داده است. برخی از این مزایای مهم را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • انواع این تجهیزات آموزشی و بازی مهارت‌های کودک شما را در فرایند یادگیری به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهند.
 • با انتخاب و خرید بهترین اسباب بازی آموزش کودکان استعدادهای فرزند شما در طول آموزش‌های بازی محور بیشتر کشف می‌شوند.
 • تقویت اعصاب مغزی کودک نیز با استفاده از این وسایل بازی به سهولت انجام می‌پذیرد.
 • آموزش به کودکان از طریق بازی بر مهارت‌های زبانی او نیز تأثیرگذار خواهد بود و این مهارت‌ها را به شدت تقویت می‌کند. به این ترتیب کودکان سریع‌تر صحبت می‌کنند.
 • با استفاده از این بازی‌ها مهارت‌های فیزیکی کودک نیز تقویت خواهند شد.
 • این وسایل بازی سبب افزایش هوش کودک نیز خواهند شد. به این ترتیب اهمیت استفاده از آن‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود.
 • کودک شما با خرید بهترین اسباب بازی‌های آموزشی توانایی حل مسئله بیشتری خواهد داشت.

 

همچنین ببینید؛ لیست کامل تجهیزات پارکی

 

نکات انتخاب و خرید اسباب بازی مفید برای کودکان

در صورتی که به فکر خرید بهترین اسباب بازی‌های کودکانه هستید، باید به چند نکته اساسی در این زمینه دقت داشته باشید. برخی از این نکات را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • بهترین اسباب بازی آموزش کودکان باید در کنار مکمل‌های مربوط به آن مورد استفاده قرار بگیرد. در صورتی که هر یک از این وسایل بازی چندین کارایی برای کودک شما داشته باشند و برای کاربردهای چندمنظوره خریداری شوند، بی شک بازدهی مطلوب‌تری نیز خواهند داشت.
 • استفاده از استراتژی کشف شدن در این بازی‌ها نیز هیجان بازی‌ها را برای کودکان افزایش می‌دهد و آن‌ها را برای استفاده از این اسباب بازی‌ها ترغیب خواهد کرد.
 • برخی از این اسباب بازی‌ها سبب افزایش حس کنجکاوی و در نهایت قوه تخیل آن‌ها خواهند شد. لازم است که در حین خرید به این موارد نیز دقت داشته باشید.
 • برخی از اسباب بازی‌ها به صورت ساختنی در دسترس بچه‌ها قرار می‌گیرند و چنین کاربردهایی را با خود به همراه می‌آورند. این اسباب بازی‌های کاربردی‌تر هستند و لذت بازی‌های کودکانه را بیشتر می‌کنند. در لیست بهترین اسباب بازی‌ها برای آموزش کودکان انواع خمیر بازی در این دسته قرار می‌گیرند.
 • برای انتخاب بازی باید به پرورش تمرکز فرزند خود نیز دقت داشته باشید و در این زمینه نیز از اسباب بازی‌هایی استفاده کنید که توانایی درک و حل مسئله کودکان را افزایش دهند.

 

برای خرید میز و صندلی کودک کلیک کنید

مهم‌ترین مزایای استفاده از بهترین بازی آموزشی کودکان

علایق کودک در انتخاب اسباب بازی

اسباب بازی‌های آموزشی کودکان باید بر اساس سلیقه و نظر مستقیم آن‌ها خریداری شوند. هرگز نباید فرزند خود را به استفاده از اسباب بازی‌هایی ترغیب کنید که از آن‌ها خوشش نمی‌آید. در این زمینه علاقه‌مندی‌های او را در نظر بگیرید. همچنین توجه به ویژگی‌های روحی و شخصیتی کودک نیز در انتخاب بهترین اسباب بازی آموزش کودکان مؤثر واقع می‌شود. در این زمینه باید رده سنی فرزند خود را نیز مبنا قرار داده و بر اساس سن و توانایی‌های او یک بازی مناسب خریداری نمایید.

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان باید با توانایی‌های او همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت کودک در استفاده از آن مغلوب شده و اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهد. پس از این مسئله مهم غافل نشوید! در انتخاب این اسباب بازی‌ها سردرگم نشوید و با در نظر گرفتن نکات یاد شده، بهترین اسباب بازی‌های آموزشی کودک را انتخاب کنید. در دنیای امروز تنوع وسیعی از این محصولات بازی ارائه شده‌اند که با اندکی تحقیق و بررسی و پرس و جو از روان‌شناسان با تجربه عرصه کودک و نوجوان قادر به انتخاب بهترین آن‌ها خواهید بود.

 

برای خرید بازی های فومی کلیک کنید

 

ویژگی‌های بهترین اسباب بازی آموزش کودکان

این اسباب بازی‌های آموزشی با ویژگی‌های مختلفی ارائه می‌شوند که سبب افزایش توجه مشتریان به آن‌ها خواهد شد. این ویژگی‌ها کیفیت استفاده کودک از آن‌ها را نیز افزایش می‌دهند. برخی از آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • انواع این اسباب بازی‌ها با آرم و نشان‌های استاندارد ارائه می‌شوند. در غیر این صورت کیفیت لازم برای استفاده کودکان را نخواهند داشت.
 • متریال ساخت و آماده سازی بهترین اسباب بازی آموزش کودکان باید با پوست حساس و آسیب پذیر کودکان همخوانی داشته باشند. در غیر این صورت آسیب‌های بسیاری برای سلامت فرزند شما به همراه خواهند داشت. عدم ایجاد حساسیت‌های پوستی در کودک از مهم‌ترین ارکان خرید یک اسباب بازی مناسب به شمار می‌رود.
 • این وسایل بازی باید فاقد مواد شیمیایی باشند. برخی از کودکان در حین بازی اسباب بازی‌های خود را به دهان می‌برند. این مسئله در کودکان یک‌ساله تا ۳ساله رایج‌تر است. از این رو اسباب بازی‌های مربوط به این رده‌های سنی باید با رعایت این ویژگی تولید شده باشند.
 • ابعاد استاندارد و وزن مناسب این اسباب بازی‌ها نیز یکی از مهم‌ترین اصول خرید آن‌ها به شمار می‌رود.

در ادامه با برخی از رایج‌ترین مدل‌های این اسباب بازی‌ها آشنا می‌شوید.

 

برای خرید استند شاغل کودک کلیک کنید

 

ویژگی‌های بهترین اسباب بازی آموزش کودکان

بازی‌های پله‌پله‌ای

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان از برندهای متنوعی ارائه شده و در بازارهای مربوطه به فروش می‌رسند. بازی‌های پله‌پله‌ای نیز چندین مارک دارند و هر یک از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند. اساس این بازی برای کودکان سه‌ساله مناسب خواهد بود. این بازی کودک را با مفاهیم اطراف بیشتر آشنا کرده و حواس پنج‌گانه او را تقویت خواهد کرد. به این ترتیب بازی بسیار مفیدی به شمار می‌رود.

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان باید قوه تمرکز بچه‌ها را در این رده‌های سنی تقویت کند که بازی پله‌پله این ویژگی مهم را نیز به همراه می‌آورد. این اسباب بازی نوعی برج است که به صورت طبقه‌طبقه ساخته شده و یک توپ به همراه آن ارائه می‌شود که باید از بالای برج به قسمت‌های انتهایی آن در بخش پایین منتقل شود. این بازی هیجان بچه‌ها را افزایش می‌دهد و به همین خاطر بسیاری از کودکان در این رده‌های سنی از استفاده از آن لذت می‌برند.

 

برای خرید بازی های سافت پلی گراند کلیک کنید

 

بازی‌های پازلی و جورچینی

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان در میان این اسباب بازی‌ها نیز یافت می‌شود. این بازی‌ها انواع مختلفی دارند و در دسته بندی‌های متفاوتی تولید و ارائه می‌شوند. اما مهم‌ترین مدل‌های آن‌ها در دنیای امروز انواع چوبی هستند که با طراحی مناسبی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. مدل‌های چوبی این محصولات به زیبایی دیزاین شده‌اند و کیفیت و استحکام قابل قبولی دارند.

این بازی‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی ارائه می‌شوند و کودک باید آن‌ها را به گونه‌ای در کنار هم قرار دهد که تصاویر و طرح‌های درج شده بر محصول تکمیل شوند. این بازی‌های پازلی بسیار کارایی دارند و برای همه بچه‌ها قابل استفاده خواهند بود. برای انتخاب در میان آن‌ها باید به علاقه‌مندی‌های فرزند خود توجه داشته باشید. بهترین اسباب بازی آموزش کودکان، وسیله‌ای است که مطابق با نظر و خواسته‌های او خریداری شده باشد. در غیر این صورت کارایی لازم را نخواهد داشت. برخی از پازل‌ها و جورچین‌ها به صورت دو طرفه طراحی شده‌اند که ظرفیت بیشتری برای بازی‌های کودکان شما خواهند داشت.

برخی از آن‌ها برای بازی یک نفره مناسب هستند و برخی نیز به صورت چند نفره قابل استفاده خواهند بود. این مسئله میزان کاربری این تجهیزات را به شدت افزایش می‌دهد.

 

بازی‌های پیچ و خم دار

برای هر رده سنی باید از اسباب بازی‌های خاصی استفاده شود. به این ترتیب کودک از وسایل بازی متناسب با سن خود استفاده خواهد کرد. در دنیای امروز تنوع وسیعی از این وسایل در دسترس پدر و مادرها قرار داده شده‌اند که هر یک از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند.

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان با طراحی و ساختار ویژه‌ای تولید می‌شود. از میان آن‌ها می‌توان به اسباب بازی‌های پیچ و خم دار اشاره کرد که یکی از بهترین پازل‌های ارائه شده در دنیای امروز محسوب می‌شود. در این اسباب بازی مفید و کاربردی چند میله به صورت درهم قرار گرفته‌اند که در داخل آن‌ها مهره‌هایی حرکت می‌کنند. این مهره‌ها باید به مسیر اصلی خود هدایت شوند و کودک باید آن‌ها را به محل اولیه خود برساند. استفاده از آن برای بخش‌های مختلفی از بدن سودمند واقع می‌شود. کودک با استفاده از این وسیله بازی مهارت‌های بسیاری را در خود تقویت می‌کند.

هر یک از مهره‌های به کار رفته در این وسیله بازی با رنگ به خصوصی دیزاین شده‌اند و آموزش رنگ‌ها را برای کودک ساده‌تر می‌سازند. تقویت ماهیچه‌های دست نیز از مهم‌ترین مزایای استفاده از این وسیله کاربردی به شمار می‌رود.

 

همچنین بخوانید؛ بازی های خلاقانه کودک

 

مهم‌ترین مزایای استفاده از بهترین بازی آموزشی کودکان

انواع بازی‌های فکری کودک

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان در میان بازی‌های متنوع فکری نیز مشاهده می‌شود. این بازی‌ها از دیرباز تاکنون مورد استفاده بوده‌اند و همچنان نیز در حال تولید هستند. در دنیای امروز مدل‌های متنوع‌تری از آن‌ها مشاهده می‌شود. استفاده از انیمیشن‌های کارتونی و شخصیت‌های مربوط به آن‌ها در ساخت و آماده سازی این وسایل بازی بسیار رایج است. هر یک از آن‌ها بسیاری از نیازهای کودک شما را برآورده کرده و برای تقویت مهارت‌های ذهنی او مفید واقع می‌شوند.

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان مزایای بی شماری برای تقویت تمرکز او نیز به همراه خواهد داشت. اغلب وسایل بازی فکری به صورت چند نفره اجرا می‌شوند و به این ترتیب مهارت‌های اجتماعی کودکان نیز افزایش می‌یابد. این وسایل بازی برای رده‌های سنی بالاتر کودکان به کار برده می‌شوند. بچه‌های 7 سال به بالا به سادگی از این وسایل بازی استفاده می‌کنند. هر یک از آن‌ها از رنگ بندی و طراحی شیکی برخوردار هستند که توجه بچه‌ها را در این رده‌های سنی به خود جلب می‌کنند.

ابتدایی‌ترین نوع این بازی‌ها بازی مار و پله بوده که حتی پدر و مادرها نیز در سنین خردسالی بازی با آن‌ها را تجربه کرده‌اند.

 

همچنین بخوانید؛ بازی والدین با کودک

 

قیمت انواع وسایل بازی کودک

هر یک از این وسایل بازی با هزینه‌های به خصوصی خریداری شده و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. قیمت هر یک از مدل‌های آن‌ها بر اساس نوع بازی و متریال به کار رفته در آن مشخص خواهد شد. انواع آن‌ها ویژگی‌های بسیار زیادی دارند. کارایی هر مدل از این تجهیزات با دیگری متفاوت خواهد بود. این وسایل بازی آموزشی به سادگی می‌توانند جایگزین بازی‌های الکترونیکی در گوشی‌ها و تبلت‌های مضر شوند.

 

همچنین بخوانید؛ هر آنچه که در رابطه با تربیت فرزند پسر باید بدانید!

 

بهترین اسباب بازی آموزش کودکان را می شناسید

جمع بندی

در این گزارش به بررسی برخی از پر طرف‌دارترین وسایل بازی آموزشی پرداختیم که در دنیای امروز پر فروش شده‌اند. هر یک از این بازی‌های کودکانه به صورت وسیع در سر تا سر کشور ما خرید و فروش می‌شوند. بهترین اسباب بازی آموزش کودکان با ویژگی‌های به خصوصی ارائه می‌شود که چندی از آن‌ها را در این گزارش بررسی کردیم. هر یک از مدل‌های آن‌ها به صورت استاندارد طراحی شده‌اند و از ابعاد و اندازه‌های مناسبی برخوردار هستند.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *