بلاگ

میدانید برای کودک تا یکسالگی چه اسباب بازی مناسب است؟!

انتخاب بهترین اسباب بازی برای نوزاد و کودک

کودک با دیدن و شنیدن و لمس کردن دنیای اطراف رشد و نمو پیدا می‌کند. در واقع هر کودکی برای  حرکت و یاد گرفتن دنیای اطرافش به انگیزه و فضایی مناسب برای دیدن، شنیدن و لمس کردن احتیاج دارد.

کودکان در سنین پایینتر توانایی آموزش پذیری و یادگیری بیشتری دارند. اسباب بازی‌های مناسب نوزاد وسیله های مناسب برای کشف استعداد و آموزش به نوزادان هستند. شما با خرید اسباب بازی‌های مناسب نوزاد میتوانید به رشد کودک طبق نمودار رشد کمک کنید. اسباب بازی‌های صدا دار و اسباب بازی‌های نرم، جزء اسباب بازی‌های مناسب نوزاد هستند. این گونه اسباب بازی‌ها با تحریک حسی، حواس تشنه ی کودک شما را سیرآب می‌کنند.

در واقع یکی از اصلی ترین نیاز کودک که می توان به آن اشاره کرد بازی کردن است. کودک از طریق بازی کردن با اسباب بازی های مناسب نوزاد می تواند توانایی ها و استعداد های خود را پیدا و با لمس کردن آنها استعدادهای خود را شکوفا کند.

چرا خرید اسباب بازی مناسب نوزاد، مهم است؟

اغلب مردم فکر می‌کنند که اسباب بازی مناسب نوزاد، موضوع  مهمی نیست و اسباب بازی فقط برای آرام کردن و بازی کودک است. ولی باید بدانید که کودک شما هیچ شناختی از دنیای اطرافش ندارد و آگاهی و شناخت او از دنیای اطراف به وسیله ی همین اسباب بازی‌ها اتفاق می‌افتد.

پس توجه داشته باشید در دنیای امروز که تنوع اسباب بازی‌ها بسیار زیاد است ما اینجا هستیم تا اسباب بازی مناسب نوزاد در هر دوره‌ای از زندگی‌اش را به شما معرفی کند.

__________________________________________________

مشاهده قیمت و خرید تاب و سرسره کودک با قیمت مناسب و کیفیت بالا

__________________________________________________

اسباب بازی های مناسب سن  یک تا دو ماه

کودک شما در این سن نه می‌تواند راه برود نه می‌ایستد نه حتی می‌تواند گردن خود را نگه دارد. اما این به این معنا نیست که کودک شما هیچ چیز یاد نمی‌گیرد. تمامی نوزادها با حرکت‌های غیر ارادی به دنیا می‌آیند که در علم به آن رفلکس می‌گوییم.

اسباب بازی‌های مناسب نوزاد در این سن اسباب بازی های بسیار سبک مثل جغجغه است، زیرا نوزاد با چنگ زدن می‌تواند این اسباب بازی‌ها را در دست بگیرد و بازی کند. صدای جذاب جغجغه، نوزاد شما  را ترغیب می‌کند تا برای شنیدن صدای آن بیشتر از قبل تلاش کند در واقع جغجغه با تحریک حس شنوایی، لامسه، بینایی به رشد ادراکی بهتر کودک کمک میکند. به همین دلیل می‌توانیم بگوییم جغجغه در رشد حرکتی نوزاد نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

اسباب بازی برای کودک یک تا دو ماهه

اسباب بازی مناسب نوزاد دو تا شش ماه

نوزاد شما در چهار تا شش ماهگی تازه میآموزد که از دستهایش چگونه استفاده کند و چگونه وسایل را در دست بگیرد. کودک شما در این سن یاد میگیرد چگونه با دستهایش با دنیای اطراف ارتباط برقرار کند.

در سه ماهگی اسباب بازی‌های مناسب برای فرزندتان اسباب بازی‌های موزیکال، اسباب بازی‌ها و آویزهای تخت هستند که در فاصله‌ی ۲۰ تا ۳۰ متری بالای سر نوزاد قرار می‌گیرد.

شروع چهار ماهگی دورانی است که نوزاد در حال دندان در آوردن است و علاقه شدیدی به گذاشتن اجسام در دهان خود دارد. پس توجه داشته باشید در این سن برای نوزادانتان اسباب بازی‌هایی که قطعات جدا شونده دادند استفاده نکنید تا سبب آسیب به نوازد نشوید.

در سن شش ماهگی باید بسیار حواستان به اشیایی که نوزادتان در دست می‌گیرد باشد. زیرا فرزندتان به احتمال زیاد الان استفاده از دست‌هایش را کامل یاد گرفته و میل شدیدی به قرار دادن تمام وسیله‌ها و اسباب بازی‌ها به داخل دهان دارد.

نوزاد در ۶ ماهگی تا یک سالگی بسیار فعال و بازیگوش است و شروع به چهار دست و پا رفتن می‌کند اسباب بازی مناسب این سن کودک عروسک، اشیا ساختنی (چوبی، پلاستیکی) و توپ‌ها میباشند.

__________________________________________________

مشاهده قیمت و خرید میز و صندلی کودک با قیمت مناسب و کیفیت بالا

__________________________________________________

اسباب بازی مناسب نوزاد شش تا هشت ماه

کودک شما در این دوره از زندگی خود علاقه زیادی به غافلگیری  دارد، به همین دلیل بهتر است برای نوزادتان اسباب‌بازی‌هایی بخرید که با فشار دادن یک دکمه  صدای آهنگ پخش می‌شود یا  با کشیدن نخ عروسک راه می‌رود یا عروسکی از داخل جعبه بیرون می‌رود. این مدل اسباب بازی‌ها حس کنجکاوی  و هیجان نوزادتان را تحریک می‌کند.

اسباب بازی مناسب کودک 6 تا 8 ماهه

اسباب بازی مناسب نوزاد هشت تا دوازده ماه

توجه داشته باشید که اسباب بازی مناسب نوزاد، باعث پرورش خلاقیت و هوش او می‌شود. پس لطفاً اطراف کودک خود را با اسباب بازی‌های نامناسب شلوغ نکنید تا کودکتان تمرکز داشته باشد. کودک در این دوره از زندگی خود به‌راحتی می‌تواند ماهیت جامد و مایع را بشناسد و تفاوت آن‌ها را بفهمد.

می توانید با گذاشتن سطل ها یا لیوان های رنگی در حمام  باعث شوید نوزادتان با مفهوم گنجایش و حجم بهتر آشنا شود. در ماه هشتم بهتر است برای فرزندتان اسباب بازی های جذابی مثل توپ های عروسکی و پازل و غیره بخرید.

در سن نه ماهگی حالا شما می‌توانید برای فرزندتان کتاب بخوانید. کتاب خواندن برای نوزاد باعث سرعت بخشیدن به رشد مهارت زبانی نوزاد می‌شود.

در سن یازده تا دوازده ماهگی بهتر است با کودک شروع به بازی‌هایی نظیر برج هوش که نیاز به اسباب بازی خاصی ندارد انجام بدهید. این گونه بازی‌ها مانند دالی موشه و با من دست بزن به رشد مهارت هوشی فرزندانتان کمک می‌کند.

برای بازی برج هوش کافی است تعدادی لیوان را بر حسب اندازه ی لیوان‌ها بر روی هم بچینید و به شکل برج در بیاورید و بعد از کودکتان بخواهید که خودش به تنهایی این کار را انجام بدهد و حتی بعد از یاد گرفتن کامل می‌توانید با فرزندتان مسابقه نیز.

اسباب بازی برج برای کودک 1 ساله

 

__________________________________________________

مشاهده قیمت و خرید استخر توپ با قیمت مناسب و کیفیت بالا

__________________________________________________

 

اسباب بازی مناسب نوزاد یک سال به بالا

در این سن کودک شما، دیگر یک نوزاد با توانایی حرکتی محدود و غیر ارادی نیست. کودک شما در یک سالگی احتمالاً راه می‌رود یا تاتی تاتی میکند. در این دوره کودک شما یک کودک نوپا است که علاقه ی  شدیدی به راه رفتن و دویدن دارد.

در این زمان شما می‌توانید فرزندانتان را به پارک ببرید و از تجهیزات پارکی استفاده کنید در این دوره که کودکتان علاقه به راه رفتن دارد شما باید بیشترین وقت را به کودکتان اختصاص دهید و با رفتن به پارک‌ها و خانه‌های بازی و استفاده از تجهیزات خانه بازی به رشد کودکتان کمک کنید.

در این دوره اسباب بازی مناسب نوزاد شامل مکعب‌های رنگی، واکرهای موزیکال، تلفن و موبایل‌های موزیکال، مکعب هوش موزیکال، سفره نقاشی، بولینگ پارچه‌ای، کتاب پارچه‌ای، بیل و سطل هندسی دریا می‌باشد.

اسباب بازی‌ها نقش بسیار مهمی در تشکیل دادن شخصیت نوزاد دارد به همین دلیل باید به این نکته که اسباب بازی مناسب نوزاد شما کدام است توجه کنید و از خرید اسباب بازی‌هایی که استاندارد نیستند مثلاً الکترونیکی، تیز و یا از مواد مرغوب تولید نشده‌اند، خودداری کنید.

اسباب بازی برای کودک یکسال به بالا

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده برای خرید اسباب بازی مناسب نوزاد، باید به سن آن توجه کرد. زیرا اسباب بازی مناسب کودک باید به گونه‌ای باشد که برای او خطری نداشته و باعث شکوفایی استعداد او شود و در کنار سرگرم کردن کودک جنبه آموزشی داشته باشد.

 

مشاهده قیمت و خرید الاکلنگ کودک با قیمت مناسب و کیفیت بالا

_________________________________________________________________

سوالات متداول

1- نوزادان چه اسباب بازی هایی را بیشتر دوست دارند؟

چیزهایی که می‌توانند به آن‌ها دست یابند، نگه دارند، بمکند، تکان دهند، صدا ایجاد کنند مانند: جغجغه‌ها، حلقه‌های بزرگ، اسباب‌بازی‌های فشاری، اسباب‌بازی‌های دندان درآوردن، عروسک‌های نرم، توپ‌های بافت‌دار و …

2- چه اسباب بازی هایی برای کودکان یک ساله مناسب است؟

در این سن، کودک شما دیگر یک نوزاد نیست. کودک شما در یک سالگی راه می‌رود یا تاتی تاتی میکند. در این دوره کودک شما علاقه ی  شدیدی به راه رفتن و دویدن دارد در فضای پارک مثل پارک دارد.

3- آیا نوزادان به اسباب بازی نیاز دارند؟

بازی کودک با اسباب‌بازی‌ها برای رشد او ضروری است . شما می توانید از همان ماه اول شروع کنید، زیرا کودک شما با دنیای اطراف خود هماهنگ می شود. با گذشت زمان، تعامل با اسباب بازی ها به کودک شما کمک می کند تا مهارت های اجتماعی، حل مسئله و عاطفی را بیاموزد و رشد دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *