بلاگ

بازی گروهی کودکان

بازی گروهی کودکان

بازی گروهی کودکان و به طور کلی اگر دقت کرده باشید بازی کردن در یک گروه و تیم چیزهای زیادی را به ما یاد می‌دهد. وقتی که شما با هم بازی می‌کنید، فرا می‌گیرید که عضوی از یک تیم هستید، با توجه به سبک و سلیقه دیگر افراد کار کنید و رویکرد افراد دیگر را هم قبول کنید.

شما فرا می‌گیرید که به ایده‌های دوستان هم گوش دهید و چیزهای جدید را تست کنید. پس بازی‌های گروهی برای توسعه مهارت‌هایی از جمله، مهارت‌های اجتماعی و عاطفی کودک ضروری است که در ادامه به این بحث می‌پردازیم.

برای خرید تاب و سرسره کودک کلیک کنید

بازی‌های گروهی از چه سنی شروع می‌شود؟

بعضی از والدین بازی را بی اهمیت و فعالیت‌های آموزشی را با ارزش می‌دانند اما غافل از اینکه تنها راه هدایت کودک در مسیر صحیح یادگیری بازی و نوع اسباب بازی‌های اوست. اما این سوال پیش می‌آید که بازی گروهی کودکان از چه سنی شروع می‌شود؟

در تولد تا شش ماهگی نوزاد، به اشیای اطراف نگاه می‌کند و آن‌ها را لمس می‌کند. در این رده سنی می‌توانید اسباب بازی‌های متحرکی که آهنگ ملایم دارند، بالای گهواره کودک بگذارید. که این موسیقی آرام باعث کاهش استرس   کودک می‌شود.

بازی‌های گروهی از چه سنی شروع می‌شود؟

برای خرید فوتبال دستی کلیک کنید

در شش تا دوازده ماهگی او دیگر از اسباب بازی‌های آویزان به گهواره لذت نمی‌برد. در این سن او به اسباب بازی‌های کوچک بی خطر، تلفن، وسایل آشپزخانه اسباب بازی، عروسک، حیوانات بادی و …نیاز دارد.

در دوازده تا هجده ماهگی کودک از بازی با اسباب بازی‌هایی که موسیقی دارند و آن‌هایی که سروصدا تولید کند، یا روی آن بنشیند یا آن‌ها را به جلو هل دهد و روی زمین بکشد، لذت می‌برد.

انجام بازی‌های گفته شده در تیم و گروه باعث به وجود آمدن افزایش اعتماد به نفس  افزایش عزت نفس در کودک می‌شود.

برای خرید ترامپولین کلیک کنید.

بازی گروهی کودکان در حل مشکلات  کودکان چه تاثیری دارد؟

حال این سال پیش می‌آید که بازی گروهی کودکان در حل مشکلات  کودکان چه تأثیری دارد؟ کودکان تمایل به بازی در کنار هم سالان خود دارند. وقتی کودک دو‌ساله با کودکی کوچک‌تر از خود بازی می‌کند، به خوبی با هم بازی می‌کنند.

زیرا علایقشان متفاوت است و توجهشان به راحتی به وسایل دیگر هم جلب می‌شود و کمتر بر سر یک اسباب بازی با هم درگیر می‌شوند. با رسیدن کودک به دو یا سه سالگی، درگیری بر سر مالکیت، شراکت و استقلال کمتر است.

برای اطلاع از قیمت سرسره بادی کلیک کنید.

اما کودک چهار ساله اگر چه رقابت بر سر نشان دادن قدرت دارد، اما با یکدیگر خوب کنار می‌آیند. با این حال بازی‌های گروهی گاهی آرام و خوب پیش می‌رود که کودکان در گروه‌های سنی گوناگون باشند. در بازی‌های گروهی، کودک را تشویق کنید تا هم بازی را خودش انتخاب کند و هم خیلی لذت ببرد. این بازی‌ها به حل مشکلات کودکان و عدم اعتمادبه‌نفس آن کمک می‌کند.

برای خرید الاکلنگ کلیک کنید

تاثیرات وجود تجهیزات پارکی در منزل

ورزش کردن در پارک فواید و هواداران خودش را دارد و خانم‌ها و آقایان در هر وقت از روز که بخواهند، با رفتن به نزدیک‌ترین پارک و یا فضای سبز به منزل خود به کمک این تجهیزات ورزش می‌کنند. وجود تجهیزات پارکی در منزل شما باعث می‌شود گاهی شما و فرزندتان در امنیت و آرامش کامل با یکدیگر ورزش کنید. که برای روحیه کودک بسیار خوب است و به طریقی ورزش از ابتدا برای فرزند شما فرهنگ سازی می‌شود.

ورزش کودک با اولیا به اعتماد به نفس او کمک زیادی می‌کند. البته دقت استفاده از این وسایل نیازمند آشنایی کامل با نکاتی است که در زمان ورزش کردن باید رعایت کنید.

وجود این نوع از لوازم و استفاده از آن‌ها تاثیر زیادی بر روی سلامت کودک شما دارد؛ و هر چقدر که سن کودک شما بالاتر برود باز هم می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. اما به شرطی که با نحوه کار آن‌ها آشنا باشد.

برای اطلاع از قیمت تجهیزات پارکی کلیک کنید.

تاثیرات وجود تجهیزات پارکی در منزل

آیا تجهیزات شهر بازی برای کودک مناسب است؟

تجهیزات شهر بازی یکی از بهترین و مناسب‌ترین ابزار برای سلامتی اعضای خانواده است. اما با توجه به اینکه معمولاً این ابزارها از جسم سخت درست شده‌اند. اگر کودک شما در سنین پایین هستند بهتر است خیلی از این لوازم استفاده نکنید و به سراغ بازی گروهی کودکان بروید.

اما مزیتی که تجهیزات شهر بازی دارند این است که کودک شما از شش یا هفت سالگی تا هر سنی که بخواهد می‌تواند از این ابزار استفاده کند.

این ابزار به سلامت خانواده و فرزند شما کمک زیادی می‌کند. البته نکته خیلی مهمی که در استفاده از تجهیزات شهر بازی در منزل هست آشنایی شما با این ابزار است که آسیبی به خود نزنید.

برای اطلاع از قیمت تجهیزات شهربازی کلیک کنید.

فواید تجهیزات خانه بازی

کودکان این دوره بیشتر ساعات روز خود را در آپارتمان‌های کوچک و بسته می‌گذرانند و از مهم‌ترین نیاز خود برای بازی کردن و حضور در جمع کودکان هم‌سن‌وسال تا حدودی محروم شده‌اند یعنی بازی گروهی کودکان به گونه ای در حال از بین رفتن است.

اما ایجاد فضاهای شاد و کم خطر مثل شهربازی یا خانه بازی تا اندازه زیادی می‌تواند این خلأ را حل کند. کودک شما در بازی با هم سن‌های خودش در مهد و با تجهیزات خانه بازی، از همان کودکی اصول زیادی را یاد می‌گیرد.

از دیدن قیمت مبلمان شهری شگفت زده شوید!

برای مثال شاید دیده باشید که در بازی خیلی از بچه‌ها به دلیل داشتن ویژگی مالکیت طلبی خیلی بر سر لوازم بازی با کودکان دیگر دعوا و بحث می‌کنند که کم‌کم به‌مرورزمان با در همین بازی‌ها این ویژگی در وجود آن‌ها کمتر می‌شود و بیشتر می‌توانند با هم سن‌های خود ارتباط برقرار کنند.

در خانه بازی کودکان یاد می‌گیرند که باید چطور بازی کنند که دوستان و هم سن‌های آن‌ها هم در کنار آن‌ها از بازی لذت ببرند.

برای خرید چرخ و فلک کودک کلیک کنید.

فواید بازی گروهی کودکان

خرید تجهیزات خانه بازی و تجهیزات شهر بازی

تفریح سازان در تلاش است تا بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات خانه بازی و تجهیزات شهر بازی را به بازار ارائه کند. قیمت تجهیزات خانه بازی و تجهیزات شهر بازی‌های تولید شده بسیار با صرفه و کاملاً با توجه به نیاز بچه‌ها و در عین حال تجهیزاتی که کوچک‌ترین صدمه را به کودکان شما وارد نکند.

انواع تجهیزات شهر بازی سرپوشیده

  • دستگاه‌های مکانیکی شهربازی

این دستگاه‌ها در شهربازی روباز هم استفاده می‌شود و جزو پر طرف‌دارترین دستگاه‌های شهربازی است.

  • تجهیزات ویدئویی شهربازی

این نوع دستگاه‌ها جدیداً میان مردم بسیار محبوب شده و از دستگاه‌های مهیج و پرطرفدار شهربازی می‌توان گیم ماشین و گیم موتور را نام برد.

  • دستگاه‌های تیکتی

این دستگاه‌ها از نامشان مشخص است فرد پس از بازی تیکت می‌گیرد.

  • دستگاه‌های جایزه گیری

دستگاه‌هایی که با عملکرد درست و به موقع و با دقتی بالا، مخاطبان می‌توانند جایزه بهتری از دستگاه دریافت کنند.

خرید نیمکت فلزی با قیمت باورنکردنی!

  • دستگاه‌های رومیزی و اسپرت

این دستگاه‌ها به صورتی هست که نمی‌شود در شهربازی باشد ولی خالی بماند. همیشه در حال استفاده است و مردم از این دستگاه‌ها استقبال زیادی می‌کنند. از این دستگاه در سنین مختلف استفاده می‌شود.

  • بازی‌های واقعیت مجازی

امروزه بازی‌های VR و یا همان دستگاه‌های واقعیت مجازی مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.

  • تجهیزات شبیه ساز یا ایمولاتور

این نوع دستگاه‌ها خیلی مورد استقبال مردم نیستند و دستگاه‌های گیم ماشین و گیم موتور می‌تواند جای گزین خوب‌تری برای ان باشند.

بررسی علت تشکیل بازی های گروهی

اگر بخواهیم در مورد موضوع بازی گروهی کودکان و به صورت کلی در مورد گروه و تیمی و در جمع هم سن‌هایشان بحث کنیم، نباید به همین آسانی و راحتی که به چشممان می‌آیند در موردشان صحبت هم کنیم.

در بازی‌های گروهی فرد در ارتباط با دیگران وارد احساسات انسانی مثل انگیزه بیشتر یا کمتر، همدلی، مهربانی و خیلی از احساساتی که با کلمات نمی‌توان بیان کرد، می‌شود.  ولی باید به گذشته بازی‌های گروهی هم دقت کنیم.

یکی از اولین همکاری‌هایی که میان انسان‌ها معروف شده است شکار است. وقتی تعدادی دوست با هم به شکار می‌روند قدرت این جمع برای رسیدن به هدف یا همان شکار گروهی نسبت به شکار فردی خیلی بیشتر می‌شود، این ساده‌ترین و بهترین نمونه برای گروه و کار گروهی است.

چه شد که بازی‌های گروهی تشکیل شدند

جمع بندی

هم اکنون کارشناسان در حوزه بازی گروهی کودکان خیلی ارزشمند و مفید می‌دانند، هرآنچه که یک کودک نیاز دارد برای شروع زندگی اجتماعی یا داشته باشد، به طور جامع و کامل در بازی‌های گروهی وجود دارد. هر دعوا و بحث با هم گروهی‌هایش می‌تواند یک تجربه خیلی ارزشمند و مفید باشد.

آنجا که کودک متوجه می‌شود دنیا پر است از سلیقه‌ها و حرف‌های گوناگون و باید به سلیقه و حرف دیگران هم احترام بگذارد. اصولاً والدینی که به آینده کودکان خود خیلی توجه خوبی دارند آن‌ها را به سمت گروه‌ها و بازی‌های گروهی و اجتماعات این چنینی و کلاً تیم‌های مختلف سوق می‌دهند.

استفاده از تجربه سایر کودکان هم بازی، ایجاد روحیه همدلی و کشف روحیات و اخلاقیات کودکان در این بازی‌ها آشکار و زنده می‌کند. با تشکر از آن که تا پایان این مقاله همراه ما بودید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *