بلاگ

بازی پاراشوت

بازی پاراشوت

فعالیت بدنی کودکان در این روزها که افراد بیشتر آپارتمان نشین شده‌اند بسیار مورد توجه قرار گرفته است و همه افراد در صدد آن هستند که فعالیت بدنی و فکری برای کودکان خود ایجاد کنند و روحیه آن‌ها را عوض کنند. بازی پاراشوت یکی از همین بازی‌ها به شمار می‌آید که کودک با این بازی انرژی خود را تخلیه می‌کند، این بازی علاوه بر اینکه باعث افزایش تحرک کودک می‌شود و کودکان را به تحرک وادار می‌کند در رشد ذهنی او نیز تأثیرگذار است.

پاراشوت‌ها برای همه سنین طراحی شده و کاربرد زیادی دارند همچنین کودک شما به‌واسطه این بازی چندین بازی دیگر را نیز یاد می‌گیرد و برای او تنوع ایجاد می‌شود. در ادامه به اینکه بازی پاراشوت چیست و چه فوایدی دارد پاسخ داده‌ایم.

 

خرید ایرهاکی برقی از تفریح سازان

 

بازی پاراشوت چگونه است؟

وسیله بازی پاراشوت یا چتر رنگین کمان یک نوع بازی گروهی به‌حساب می‌آید همچنین یک وسیله سرگرم کننده است که کودکان را مدت زمان زیادی سرگرم نگه می‌دارد. این بازی درواقع یک چتر بازی بزرگ است که در قسمت‌های مختلفش دارای دستگیره‌هایی است که جایگاه دست بچه‌ها است.

چون این بازی جز بازی‌های دسته جمعی برای کودکان است، فواید بازی پاراشوت از بازی‌های تک نفره بسیار بیشتر است و کودکان علاوه بر بازی، روابط اجتماعی را یاد می‌گیرند و انرژی بسیاری از آن‌ها تخلیه می‌شود. در مهد کودک‌ها از این بازی استفاده می‌شود و بسیاری از والدین از این بازی رضایت زیادی دارند. اگر شما در خانه و در میان اقوام کودکان زیادی دارید می‌توانید این وسیله را تهیه کنید و از بازی کودکان خود لذت ببرید.

 

همچنین بخوانید؛ فواید ورزش ترامپولین  

 

بازی پاراشوت چگونه است؟

پاراشوت و روابط اجتماعی کودکان

چون چتر بازی پاراشوت یک بازی گروهی به حساب می‌آید برای روابط اجتماعی کودکان شما بسیار مفید خواهد بود. کودکان با این بازی یاد می‌گیرند که چطور با دیگر کودکان ارتباط برقرار کنند همچنین تعامل دسته جمعی را یاد می‌گیرند و یاد می‌گیرند با جمعیت حرکت کنند، خوب گوش دهند و پیاده‌سازی کنند.

اگر حس می‌کنید کودک شما دچار افسردگی و گوشه گیری شده است و با دیگران خوب ارتباط نمی‌گیرد نسبت به بازی با دیگر کودکان امتناع می‌ورزد و فقط به بازی با شما عادت کرده است قطعاً انتخاب این بازی می‌تواند گزینه مناسبی برای کودک شما باشد.

 

همچنین بخوانید؛ فواید تاب بازی کردن کودکان   

 

افزایش قدرت بدنی و عضلاتی کودکان در چتربازی

کودکان زمانی که از چتربازی استفاده می‌کنند با دیگر کودکان تعامل دارند و زمانی که مربی به آن‌ها می‌گوید دست‌های خود را بالا و پایین بیاورید در این صورت است که عضلاتی و ماهیچه کودکان تقویت می‌یابد و همچنین تعادل و هماهنگی با سایر کودکان را نیز یاد می‌گیرند. این بازی جذاب برای سنین بالای 3 سال بسیار مناسب است؛ زیرا از همان ابتدا عضلات و دستان کودکتان را تقویت می‌کند و به رشد بهتر آن نیز کمک شایانی خواهد کرد.

تحرک زیاد، پریدن و نشستن و حرکات سریع از جمله کارهایی است که با بازی پاراشوت توصیه می‌شود و در تقویت همه عضلات آن‌ها تأثیر گذار است همچنین در کنار همه این فوایدی که برای عضلات کودکان دارد، این مهارت را یاد می‌گیرند که اول خوب گوش دهند و سپس به آنچه گفته شد به درستی عمل کنند، همچنین از تکروی کودکان نیز جلوگیری می‌شود.

 

برای مشاهده لیست تجهیزات خانه بازی کلیک کنید.

 

مزایای بازی پاراشوت چیست؟

مزایای بازی پاراشوت چیست؟

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد بازی پاراشوت برای کودکان بسیار مفید است؛ از جمله مزایای این بازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این بازی اجتماعی شدن کودک شما کمک فراوانی می‌کند
  • جنب و جوش و فعالیت کودک شما را بالا می‌برد و باعث افزایش تحرک وی می‌شود
  • یک بازی سرگرم کننده برای کودکان به‌حساب می‌آید و مدت زمان زیادی آن‌ها را مشغول خواهد کرد
  • جهت یابی را به کودکان شما آموزش می‌دهد
  • روحیه کودکتان را شاداب کرده و حس همکاری و همدلی را در آن‌ها تقویت می‌کند

این بازی علاوه بر اینکه برای کودکان طراحی شده است و برای آن‌ها مفید است؛ بلکه سایز بزرگ‌تر آن برای بزرگسالان نیز وجود دارد و بازی با آن علاوه بر اینکه حس نشاط و شادابی به افراد می‌دهد مزایای بسیار زیادی نیز دارد؛ این بازی تأثیر زیادی روی حفظ تعادل دارد و باعث تقویت مغز نیز خواهد شد، همچنین از بروز آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.

 

همچنین بخوانید؛ بازی گروهی کودکان  

 

انواع بازی با وسیله پاراشوت

پاراشوت مایه سرگرمی کودکان است و می‌توان چندین بازی با تنوع زیاد حرکتی با آن انجام داد و همین باعث جذابیت بازی پاراشوت می‌شود در ادامه با تعدادی از انواع بازی با پاراشوت به اختصار آشنا خواهید شد.

یکی از بازی‌هایی که با این وسیله می‌توان انجام داد پاپ‌کورن است؛ در این بازی به کودکان گفته می‌شود یکی از دسته‌های بازی پاراشوت را نگه دارد و آن را بالا ببرند و در ادامه تعدادی توپ در وسط پاراشوت می‌گذارند و از کودکان می‌خواهد با بالا و پایین کردن پاراشوت توپ‌ها را پرتاب کنند؛ این بازی معروف‌ترین بازی پاراشوت به‌حساب می‌آید.

یکی از بازی‌هایی که می‌توان انجام داد این است که به کودکان بگویید توپ‌ها را به سوراخ وسط هدایت کنند و یا مانع رسیدن آن‌ها به سوراخ شوند.

می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و بازی‌های پیچیده‌تری را برای کودکان ابداع کنید؛ مثلاً از کودکان بخواهید یک طرف پاراشوت را بگیرند و بچرخند و شما شروع به شمارش کنید، زمانی که به عدد خاصی رسیدید حرکت آنها نیز متوقف شود در این بازی کودکان خوب گوش دادن را یاد می‌گیرند.

یکی دیگر از انواع بازی‌هایی که می‌توان با این وسیله انجام داد این است که بچه‌ها به دو گروه تقسیم شوند و گروه یک توپ‌ها را از روی پاراشوت خارج کنند و گروه دوم که بیرون پاراشوت ایستاده‌اند توپ‌ها را به درون پاراشوت پرتاب کنند و همین روند را تکرار کنند.

 

همچنین بخوانید؛ بازی خلاقانه کودکانه   

 

انواع بازی با وسیله پاراشوت

جنس و ویژگی پاراشوت چیست؟

پاراشوت یا چتر رنگین کمان جنسی از نایلون دارد و یا گاهی نیز جنسش شمعی است و به همین دلیل است که ضدآب است و به همین دلیل است که می‌توانید با پاراشوت بازی‌هایی را انجام دهید که با آب سروکار داشته باشد، بچه‌ها می‌توانند توپ‌ها را پر آب کرده و با آن روی پاراشوت بازی کنند و نگرانی بابت خیس شدن آن نداشته باشند. بازی پاراشوت وسیله‌ای بزرگ است؛ زیرا برای بازی‌های گروهی تعبیه شده است؛ اما نگران محل نگهداری از آن نباشید زیرا مانند یک چادر ماشین تا می‌شود و درون کیسه‌ای جا می‌گیرد.

پاراشوت‌ها از نایلونی نرم ساخته شده‌اند و کودکان در استفاده از آن آسیب نمی‌بینند همچنین خاصیت انعطاف‌پذیری زیادی دارد تا کسانی که سن کمتری دارند نیز در استفاده از آن دچار مشکل نشوند.

 

برای اطلاع از قیمت انواع تاب و سرسره کودک کلیک کنید

 

چتر پاراشوت و تأثیر فراوان آن

این بازی یکی از مؤثرترین و مفیدترین بازی گروهی برای کودکان به شمار می‌آید و کودکان شما از این طریق مهارت‌های فراوانی را می‌آموزند و استعدادها و قابلیت‌هایشان شکوفا خواهد شد و شما متوجه می‌شوید در چه زمینه‌ای قوی و در چه زمینه‌ای ضعیف عمل می‌کنند.

همچنین چتر بازی برای کودکان موجب تقویت ذهن آنها می‌شود و می‌توانند به‌واسطه این بازی قوانین را بشناسند و به آن پایبند باشند و تسلط به این قوانین را می‌آموزند.

چتر بازی پاراشوت عملکرد کودک شما را سریع‌تر می‌کند و هماهنگی ذهن و دست را بیشتر خواهد کرد؛ همچنین با این بازی نظم را یاد می‌گیرند و با ارزش‌های اخلاقی آشنا می‌شود. این بازی باعث رشد روحی و عاطفی کودک شما می‌شود و با این بازی مهربانی کردن را یاد می‌گیرند و می‌آموزند به افراد دیگر کمک کنند.

 

خرید انواع میز و صندلی کودک با قیمت باورنکردنی

 

انواع بازی با وسیله پاراشوت

این بازی هم برای کودکان تنبل و هم برای کودکان بیش‌فعال مفید است!

بازی پاراشوت یک بازی پرهیجان است که هر کودکی را وادار به تحرک خواهد کرد، اگر کودک شما در بازی‌های تکراری و یا تک نفره تنبلی به خرج می‌دهد و برای او به دنبال یک بازی پرهیجان و متنوع هستید بی‌شک بازی پاراشوت می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

بازی‌های پاراشوت کودک شما را وادار می‌کند با هم‌سن و سالان خود بازی کند و حس رقابت را در وی برمی‌انگیزد و زمانی که این بازی را انجام دهد بازهم اشتیاق به انجام دوباره آن دارد؛ زیرا این بازی هیچ‌گاه تکراری نخواهد شد و از بازی با دیگر کودکان لذت خواهد برد. همچنین این بازی؛ چون قوانینی دارد کودک از اینکه نتواند حق خود را بگیرد نمی‌ترسد و همه چیز را به دست قانون می‌سپارد.

در مقابل این کودکان، کودکان پیش فعال وجود دارند که تحرک فراوانی دارند و انرژی خود را در راه نادرستی استفاده می‌کنند و برای دیگران ایجاد مشکل می‌کنند؛ بازی پاراشوت برای این کودکان نیز بسیار توصیه می‌شود. این بازی کودکان را وادار می‌کند انرژی خود را صرف بازی و فعالیتی کند که برایش مفید است و باعث جلوگیری از اتلاف انرژی کودک می‌شود. همچنین از آسیب رساندن کودک به محیط جلوگیری می‌شود.

درنهایت اگر به دنبال یک سرگرمی مفید هیجان‌انگیز برای کودک خود هستید از این بازی غافل نشوید و خرید آن را بین گزینه‌های خود قرار دهید البته در بسیاری از مهدهای کودک این بازی گروهی انجام می‌شود و لازم به خرید شما در خانه نیست.

گفتیم که این بازی جذاب علاوه بر اینکه بسیار مفید است مزایای بسیار زیادی نیز دارد؛ دارای تنوع زیادی نیز است. شما با خرید یک محصول بیشتر از 20 نوع بازی را می‌توانید به‌واسطه این بازی انجام دهید. شما در کنار بازی با این محصول می‌توانید برای کودکان موسیقی پخش کنید و مهارت شنیداری آن‌ها را تقویت کنید. با این توضیحات پس در خرید این محصول کارآمد درنگ نکنید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *