بلاگ

وسایل بازی پلی اتیلن

وسایل بازی پلی اتیلن

یکی از وسایل بسیار کاربردی که در خانه‌های بازی و مهدکودک‌ها و یا در خانه برای کودکان تهیه می‌شود وسایل بازی پلی اتیلن است، پلی اتیلن همان پلاستیک فشرده است. اما خیلی سؤال پیش می‌آید که این تجهیزات به نسبت باقی اسباب بازی‌ها چه برتری دارند و برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید با مفهوم پلی اتیلن آشنا شوید.

پلی اتیلن‌ها نوعی ساختارهای پلیمری هستند که اکثر اسباب بازی‌ها و وسایلی که برای کودکان به کار برده می‌شود همین جنس هستند و این‌گونه وسایل هیچ خطری برای کودکان ندارند و حتی در بسته بندی‌های مواد غذایی نیز از این مواد استفاده می‌کنند و جز پرکاربردترین وسایلی هستند که برای کودکان استفاده می‌شود.

 

همچنین بخوانید؛ اسم وسایل تجهیزات خانه بازی

 

وسایل بازی از جنس پلی اتیلن چگونه هستند؟

وسایل بازی پلی اتیلن می‌تواند یکی از استانداردترین وسایلی باشد برای بازی کودکان از آن استفاده می‌شود. این وسایل مقاومت بالایی دارند و به راحتی شکسته نمی‌شوند و می‌تواند گزینه مناسبی برای استفاده در مهدهای کودک و یا خانه‌های بازی باشد.

پلی اتیلن‌ها در واقع زمانی که به نقطه ذوب برسند به حالت مایع در می‌آید و آن‌ها را می‌توان به شکل‌های گوناگون درآورد و بعد از رسیدن به نقطه جامد به صورت جامد دربیاید و قابل استفاده شود.

وسایل بازی پلی اتیلن در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند و همین تنوع آن‌هاست که طرف‌دار بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. یکی دیگر از مزایای وسایل پلی اتیلن می‌تواند این باشد که قابلیت بازیافت دارد و به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند همچنین با گذشت زمان دچار فرسودگی خاصی نمی‌شوند همچنین مانند فلز زنگ نمی‌زنند و دارای کیفیت مرغوبی هستند.

هنگام تولید این وسایل در ابتدا با رنگی که دارند تولید می‌شوند پس با گذر زمان رنگ آن‌ها از بین نمی‌روند و درخشندگی خاصی دارند.

 

برای دیدن لیست تجهیزات شهربازی کلیک کنید

 

وسایل بازی از جنس پلی اتیلن چگونه هستند؟

ویژگی وسایل بازی از جنس پلی اتیلن

همان‌طور که از اسم این وسایل بازی پیداست، این وسایل از جنس پلی اتیلن هستند و نسبت به فلزهایی که زمان‌های قدیم در وسایل بازی به کار برده می‌شد سبک‌تر و مقاوم‌تر بوده و در برابر سرما و گرما نیز تا حد زیادی مقاوم هستند و تغییر شکل نمی‌دهند.

همچنین کلیه قطعاتی که در وسایل بازی پلی اتیلن استفاده می‌شوند بهداشتی، استاندارد و آنتی استاتیک خواهند بود و در برابر اشعه uv خورشید نیز مقاومت بالایی دارند و گزینه مناسبی برای نصب در مکان‌های باز و گرمسیر بیرون به شمار می‌آیند. جنس پلی اتیلن به گونه‌ای است که رنگ‌های مختلفی می‌توانند داشته باشند و همین رنگ‌هاست که باعث جذب کودکان خواهد شد و حس کنجکاوی را در کودکان تحریک خواهد کرد.

یکی از ویژگی‌هایی که این وسایل بازی دارد این است که مانند وسایل قدیمی سرما و گرما را به کودکان منتقل نمی‌کنند و استفاده آن بسیار راحت است.

استاندارهای لازم در وسایل بازی که از جنس پلی اتیلن است!

مجموعه بازی کودکان پلی اتیلن دارای استانداردهای بسیار خوبی است و به همین جهت است که در تولید وسایل کودکان از این جنس استفاده می‌شود. امروزه اغلب فروشگاه‌های کودک نسبت به فروش وسایل بازی پلی اتیلن اقدام می‌کنند؛ زیرا این وسایل پارکی پلی اتیلن استانداردهای زیادی دارند که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • چون این وسایل بازی خاصیت خودرنگ شدگی دارند و از ابتدا رنگ‌هایی دارند منجر به ایجاد حساسیت‌های پوستی نمی‌شوند و همچنین با گذر زمان رنگ آن نیز پریده نمی‌شود
 • وسایل بازی پارک پلی اتیلن طراحی‌های استانداردی دارند و ابعاد آن نیز تیز و برنده نمی‌باشد و منجر به آسیب دیدگی کودکان نمی‌شود
 • مواد اولیه‌ای که در تولید وسایل پلی اتیلن به کار می‌روند نیز ضد حساسیت هستند و به‌هیچ‌وجه موجب ناراحتی پوستی نخواهند شد و حالت آنتی باکتریال دارند.

 

برای خرید تاب و سرسره پلی اتیلن با قیمت باورنکردنی کلیک کنید

 

مزایای وسایل پلی اتیلنی بازی کودک

این محصولات جز محصولات سبز به حساب می‌آیند و برای محیط زیست ایجاد آلودگی نمی‌کنند همچنین تا دمای 80 درجه سانتی گراد مقاومت دارند و تغییر فرم نمی‌دهند. در شرایط هوایی مختلف و یا در مناطق آب و هوایی مختلف دچار انقباض و انبساط نمی‌شوند.

این محصولات مطابق با استانداردهای ایمنی EN-176 هستند همچنین تمامی محصولات بازی پلی اتیلنی دارای ضمانت و خدمات پس از فروش هستند. از ویژگی‌هایی که به اختصار می‌توانیم بگوییم:

 • رنگ‌های شاداب و هیجان انگیز وسایل بازی پلی اتیلن
 • دارای کف‌پوش استاندارد است
 • هم‌زمان چندین کودک می‌توانند از این وسایل استفاده کنند
 • تنوع زیادی در تولید وسایل بازی با این جنس وجود دارد
 • در برابر شرایط جوی و آب و هوایی می‌تواند مقاوم باشد و در برابر افزایش و کاهش دما تغییری از خود نشان نمی‌دهند
 • دارای خاصیت UP در فصول گرم سال هستند
 • مقاومت بالای در برابر اشعه UV و X خواهند داشت و در برابر این اشعه تغییر خاصی نخواهند کرد
 • خودرنگ هستند و یکی از وسایلی هستند که رنگشان برای مدت زیادی ثابت باقی خواهد ماند
 • طول عمر بالاتر به نسبت وسایل بازی فلزی
 • وزن این محصولات نسبت به جنس‌های دیگر وسایل بازی بسیار سبک‌تر است

 

خرید میز و صندلی کودک پلاستیکی ارزان

 

استاندارهای لازم در وسایل بازی که از جنس پلی اتیلن است!

بی خطر بودن پلی اتیلن؛ یکی از مهم‌ترین مزایای آن است!

انتخاب ماده‌ای که برای ساخت وسایل بازی کودکان استفاده می‌شود بسیار حائز اهمیت است، گاهی استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیت برای وسایل بازی خسارات جبران ناپذیری را برای کودکان به همره خواهد داشت.

گاهی اوقات جنس بی کیفیت وسایل بازی باعث حساسیت پوستی کودکان می‌شود و با توجه به اینکه ایمنی برای کودکان برای والدین بسیار اهمیت دارند و بی شک کودکان به فضایی امن برای تخلیه انرژی خود احتیاج دارند و نیاز دارند بی محابا بازی کنند و والدین نگرانی بابت آسیب‌دیدگی کودکان نباشد.

همیشه اکثر افراد که کودکانشان را به پارک بازی می‌برند نگران این هستند که کودکشان دچار آسیب شوند؛ ولی اگر از این وسایل در پارک‌ها استفاده شود دیگر جای نگرانی نیست؛ وسایل پلی اتیلن برای کودکان ضرر جانی ندارد و تولید هیچ ماده سمی نمی‌کنند تنها در صورتی این وسایل خطرناک می‌شود که سوزانده شوند و دودی از آن‌ها ساتع می‌شود که تنفس آن دود می‌تواند مضر باشد و همچنین دود حاصل از آن می‌تواند سرطان‌زا باشد و باعث بیماری‌های تنفسی شود

 

همچنین بخوانید؛ بازی خلاقانه کودکانه

 

کاربرد وسایل بازی از جنس پلی اتیلن

وسایل پلی اتیلن کاربردهای بسیار زیادی در امر سرگرمی کودکان دارند، امروزه استفاده از وسایل مرغوب و باکیفیت برای وسایل بازی کودکان یک امر جدی و مهم است و پارکی که وسایلش از این جنس باشد قطعاً استانداردهای لازم را برای سرگرمی یک کودک دارد. همچنین از دیگر کاربردهای وسایل بازی پلی اتیلن می‌تواند زیبایی زیادی باشد که به محیط پیرامونش می‌بخشد و باعث جذابیت چندین برابری خانه‌های کودک می‌شوند.

معمولاً این مجموعه وسایل می‌تواند از قبیل سرسره‌های ساده و مارپیچ، سرسره‌های تونلی و تاب‌ها است و البته که تنوع بالاتری نیز دارند. همچنین این وسایل طول عمر به مراتب بالاتری به نسبت وسایل فلزی دارند پس استفاده از آن را توصیه می‌کنیم. همچنین از پلی تن در ساخت صندلی مخصوص کودک نیز استفاده می‌شود.

تاب و سرسره‌هایی که از جنس پلی اتیلن هستند دو ویژگی مهم و اساسی دارد اول اینکه این وسایل سبک هستند و سطحی یکدست و یکنواخت دارند و دومین ویژگی که این محصولات دارند این است که نظافت آن بسیار راحت است.

اگر کودک شما علاقه دارد از دیوارها بالا برود و به صخره‌نوردی علاقه دارد بی‌شک اقدام به خرید یک دیوار صخره نوردی کودک از جنس پلی اتیلن بکنید در کل همه وسایلی که برای کودکان ساخته شده است و از جنس پلی اتیلن باشد کاربرد بسیاری دارد و امنیت کودک شما را نیز حفظ خواهد کرد.

 

همچنین بخوانید؛ بازی والدین با کودکان

 

انواع لوازم بازی جنس پلی اتیلن

انواع لوازم بازی جنس پلی اتیلن

در ایران چند سالی می‌شود که از این محصولات در ساخت لوازم پارک کودک استفاده می‌شود و مزیت بسیار زیادتری به نسبت استفاده از فلز و دیگر جنس‌ها دارد.

اگر از نسل قدیم باشید احتمالاً به یاد دارید که وسایل بازی زیر نور خورشید و یا در سرمای زیاد دیگر قابل استفاده نبود؛ اما امروز وسایل بازی پلی اتیلن پارکی شرایط استفاده در همه زمان‌ها را دارد یکی از وسایلی که پلی اتیلن باعث شده کاربرد بیشتری پیدا کند، تاب و سرسره است. استخرهای توپ، دیوارهای صخره‌نوردی، کلبه‌ها، الاکلنگ‌ها از دیگر وسایل بازی کودک هستند که جنس پلی اتیلن آن‌ها کاربرد بیشتری خواهند داشت.

همان‌طور که گفته شد لوازمی که از پلی اتیلن ساخته شده‌اند، خدمات پس از فروش دارند و می‌توان از این بابت خیالتان راحت باشد که اگر در طی استفاده دچار مشکل و یا فرسودگی و یا خرابی شود قطعاً خدمات پس از فروش پاسخ‌گو خواهد بود. شاید هزینه‌ای که برای خرید این تجهیزات جذاب زیاد باشد؛ ولی در برابر مزایا و خدماتی که به شما ارائه می‌دهد می‌تواند به‌صرفه باشد.

امنیت کودکان؛ وسایل بازی با جنس پلی اتیلن

پلی اتیلن‌ها از کربن و هیدروژن درست شده‌اند و یک ماده خنثی هستند و به طور کلی 60 درصد پلی اتان‌ها از گاز اتان به وجود آمده‌اند. این وسایل تجربه جذاب‌تری را برای کودکان به وجود می‌آورند و همچنین والدین دیگر نگران این نخواهد بود که کودکان در هنگام بازی دچار آسیب شوند.

وسایل بازی برای کودکان باید از جنسی باشد که امنیت و استانداردهای لازم را داشته باشند پس در انتخاب وسایل بازی پلی اتیلن کوتاهی نکنید.

سال‌هاست که به دلیل استفاده پارک‌ها و خانه‌های بازی از وسایل بازی پلی اتیلن دیگر شاهد خسارات و صدمات جبران‌ناپذیر برای کودکان خود نمی‌باشیم. البته شما به هنگام خرید وسایل بازی پلی اتیلن نمی‌توانید متوجه شوید که استانداردهای آن به خوبی اجرا شده است یا خیر. البته کسانی که تولید کننده وسایل بازی پلی اتیلن هستند نیز می‌توانند به شما در این امر کمک کنند.

ساختار وسایل بازی از جنس پلی اتیلن چیست؟

لوازم بازی پلی اتیلن به گونه‌ای درست شده‌اند که دارای دو بخش هستند یکی اسکلت فلزی آن و بخش دیگر هم پوشش پلی اتیلنی آن است. بخش اسکلتی فزی وسایل بازی؛ مانند اسکلت بدنه انسان عمل می‌کند و باید به مقدار زیادی مقاومت زیادی داشته باشد این بخش به عنوان رابط نیس عمل می‌کند و از لوله‌های گالوانیزه شده تشکیل شده‌اند که استحکام بسیار بالاتری دارند. این مواد در برابر مایعات اسیدی و نمکی نیز مقاومت بالایی دارد.

روکش و قطعات پلی اتیلنی: روکشی که برای روی اسکلت فلزی به کار گرفته می‌شود همگی جنسشان پلی اتیلن هستند هم استحکام وسایل بازی را بالا می‌برند و همچنین خاصیت ضدزنگ دارند و رنگشان به هیچ وجه قابل تغییر نیستند. در نهایت تمام قالب‌هایی در ساختار وسایل بازی پلی اتیلن به کار برده می‌شوند همگی یکپارچه هستند و همین موضوع نیز باعث افزایش دوام آن می‌شود.

قیمت وسایل کودک پلی اتیلنی

قیمت وسایل کودک پلی اتیلنی

همیشه قیمت نمی‌تواند اولین گزینه برای خرید باشد مخصوصاً قیمت وسایلی که با کودکان سروکار دارند. هرچه بیشتر به کیفیت آن توجه کنید و قیمت بالاتری پرداخت کنید قطعاً ضرر نخواهید کرد. مجموعه بازی پلی اتیلن کودکان چند سالی می‌شود که طرف‌داران بسیار زیادی پیدا کرده است و دیگر از آن جنس‌های قدیمی در تولید وسایل خانه کودک و شهربازی‌های کودک خبری نیست.

جای آن فلزهای سرد و بی روح را وسایل بازی پلی اتیلنی گرفته است. قیمت وسایل بازی پلی اتیلن به عوامل گوناگونی بستگی دارد، یکی از آن عوامل کیفیت آن و ابعاد آن است هر چه کیفیت پلی اتیلن مصرفی بالاتر باشد کیفیت آن نیز بالاتر خواهد رفت همچنین اگر بخواهید ست بازی پلی اتیلن را به طور کامل تهیه کنید باید هزینه بالاتری پرداخت کنید.

اما اگر برای خانه بازی تعداد اندکی از وسایل پلی اتیلن را بخواهید تهیه کنید باید هزینه کمتری پرداخت کنید. تعداد آیتم‌هایی که برای یک خانه بازی احتیاج دارید می‌تواند در قیمت آن نیز تأثیرگذار باشد هرچه آیتم کمتر و کوچک‌تری بخواهید قطعاً باید هزینه کمتری پرداخت کنید. اگر وسایل کودک را برای فضاهای باز بخواهید باید هم از ابعاد بزرگ‌تر و هم کیفیت بهتری انتخاب کنید؛ زیرا بیشتر در معرض آسیب قرار دارند.

جمع بندی

در نهایت با خرید وسایل بازی از جنس پلی اتیلن می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد البته شاید در ابتدا هزینه بالاتری برای آن پرداخت کنید؛ ولی این هزینه ارزش دارد؛ زیرا کیفیت آن بسیار بالا بوده و برای همگان مفید خواهد بود. همان‌طور که گفتیم این وسایل جای وسایل بازی فلزی را گرفته است همچنین مزایای بسیار خوبی دارند که شما را از انتخاب خود پشیمان نخواهد کرد.

مقاومت یکی از ویژگی‌هایی است که باید در وسایل بازی بکار گرفته شوند تا به یک استاندارد خاص برسند؛ پلی اتیلن چون مقاومت بسیار زیادی دارد بی‌شک می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای خانه بازی خواهد بود. یک نکته که در انتها باید توجه داشته باشید این است که برای نصب وسایل بازی پلی اتیلن نیازمند مهارت است؛ زیرا پروسه خاص و زمان‌بری دارد پس این کار را به یک نصاب ماهر بسپارید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *