نمایش 1–20 از 269 نتیجه

وسایل خانه بازی و تجهیزات مهد کودک

همه کودکان برای سرگرمی و کسب تجربه و مهارت کافی، نیاز به بازی کردن دارند. انجام بازی‌های متنوع و قرار گرفتن در جمع هم سن و سالان موجب رشد ذهنی و شخصیتی کودک می‌شود. بازی در کودکان اهمیت زیادی داشته و از لحاظ شناختی، اجتماعی، عاطفی، روانشناسی و جسمانی مورد توجه قرار می گیرد. درگذشته کودکان می توانستند در فضای آزاد بازی کنند اما امروزه با افزایش زندگی شهرنشینی و افزایش آپارتمان نشینی کودکان مجبور هستند در فضای محدود تری بازی کنند
یکی از مراکزی که در راستا تحقق اهداف مفید بازی کودکان قرار گرفته است خانه بازی و مهد کودک است. خانه بازی نام‌های دیگری مانند خانه‌ی اسباب بازی و یا خانه‌ی بازی کودک نیز دارد. خانه اسباب بازی یکی از کسب‌وکارهای نوپا است که در سراسر جهان سرمایه‌گذاری بسیاری روی آن می‌شود. هر خانه بازی نیاز به تجهیزاتی مناسب و کارآمد دارد تا بتواند در این‌گونه فعالیت کند. تجهیزات خانه بازی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین وسایل بازی کودکان در محیط های بسته نظیر آپارتمان ها هستند.
کودکان در چنین محیطی که با توجه به نیازهای آنها طراحی شده است می‌ توانند اوقات خوبی داشته باشند. وسایل خانه بازی و تجهیزات خانه کودک سبب افزایش اعتماد به نفس در کودکان شده و هوش اجتماعی آنها را تقویت می کنند. تجهیزات مهدکودک با هدف رفع نیازهای کودکان تولید شده و موجب ارتقای فرهنگ بازی در خانواده ها می شوند.

لیست تجهیزات خانه بازی

تجهیزات بازی مختلفی در مراکز خانه بازی وجود دارد. پنج نمونه از اسم وسایل تجهیزات خانه بازی کودک به شرح زیر است:

• استخر توپ کودک

این نوع استخرها از نوع پارچه‌ای، پلاستیکی و یا بادی در ابعاد بزرگ یا کوچک برای یک تا چندین کودک قابل استفاده‌اند. استخر توپ یکی از وسایل خانه بازی است که با انجام بازی‌های فیزیکی این امکان را به کودک می‌دهد تا ساعت‌ها بدون اینکه متوجه گذر زمان شوند در استخر توپ بازی و جست‌وخیز کنند.

دو مدل استخر توپ کودک

• تاب و سرسره کودک

تاب و سرسره از دیگر تجهیزات خانه بازی‌ به شمار می آیند. سرسره می‌تواند سرباز یا سربسته، نیمه لوله‌ای یا تمام لوله‌ای و همچنین صاف یا پیچ در پیچ باشد. تاب و سرسره‌های کودک موجود در خانه بازی برای امنیت بیشتر اغلب از جنس پلاستیک، سرباز و در مسیری صاف قرار دارند.

انواع تاب و سرسره مهد کودک
• ترامپولین

این نوع از وسایل خانه بازی یکی از وسایل تمرینی ژیمناستیک است که شامل پارچه ضخیم و محکم است؛ این پارچه از طریق فنرهایی به چارچوبی فلزی بسته شده و تحمل وزن کودک را با پریدن و جست‌وخیز بر روی ترامپولین نیز دارد.

ترامپولین دو نفره کودک
• الاکلنگ و تعادلی

استفاده از الاکلنگ و تعادلی، فعالیت های گروهی و دو نفره را به فرزند شما می آموزد. با استفاده از آن فرزند شما می تواند، دوست پیدا کند و به این ترتیب با زندگی اجتماعی بیشتر آشنا شود. انواع الا کلنگ و تعادلی در ابعاد و اندازه های گوناگونی ارائه می شوند. برخی از آن ها برای استفاده در پارک های سر باز مناسب هستند و به همین خاطر ابعاد بزرگی دارند.

 الاکلنگ و تعادلی کودک
• چرخ و فلک

چرخ و فلک کودک از دسته دستگاه های بسیار محبوب و قدیمی می باشد که در سراسر جهان دارای طرفداران و محبوبیت می باشد. در واقع چرخ و فلک کودک از اصلی ترین وسایل بازی موجود در خانه بازی ها می باشد.

انواع چرخ و فلک کودک زمینی
• سرسره بادی

سرسره بادی یکی از تجهیزات خانه بازی است که برای کودکان طراحی و تولید شده است. این محصول مهیج می‌ تواند برای کودکان بسیار هیجان انگیز و لذت آور باشد. علاوه بر این توجه داشته باشید که سرسره های بادی هیچگونه خطرات فیزیکی برای کودکان ندارند و در تولید آنها از مواد سمی و غیر استاندارد استفاده نشده است. به همین علت موجب ایجاد حساسیت های پوستی در کودکان نمی شود.

سرسره بادی کودک

ویژگی‌های تجهیزات خانه بازی

هنگام تجهیز خانه بازی کودک باید به یاد داشته باشیم که ایمنی و کیفیت وسایل در درجه اول است. کودکان هنگام سرگرم شدن با تجهیزات خانه بازی بارها روی زمین می‌افتند پس کف‌پوش خانه‌های بازی باید بهداشتی و دارای کیفیت مناسب باشند؛ در صورت نادیده گرفتن این ویژگی ممکن است کودک با افتادن دچار آسیب‌های جسمی شود.
تا جای ممکن نباید از وسایل فلزی؛ وسایل نوک تیز و برنده و همچنین پله‌های مرتفع در وسایل خانه بازی کودک استفاده شود؛ اما در هر صورت اگر احتمال می‌دهید گوشه‌ای از تجهیزات خانه کودک و یا مکانی در این مرکز دارای چنین ویژگی‌ای است باید محل با استفاده از ضربه‌گیر پوشانده شود تا احتمال آسیب به صفر برسد.
تجهیزات مهدکودک و خانه بازی باید آن‌قدر جذاب، هیجان انگیز باشند تا کودک بدون خستگی بتواند ساعت‌هایی را آنجا به راحتی سپری کند. تجهیزات خانه بازی باید قابل استفاده برای همه سلیقه‌ها و سنین کودکان درون مرکز باشد. استفاده از رنگ‌های شاد در تجهیزات مهد کودک و خانه بازی برای روحیه و انرژی مثبت کودکان الزامی است. جنس تجهیزات استفاده شده در خانه بازی باید به گونه‌ای باشد که در شرایط مختلف آب‌وهوایی دچار تخریب و فرسودگی نشود و همچنین ارتفاع وسایل بازی باید متناسب سن کودکان باشد.

کاربرد تجهیزات خانه بازی

نخستین کاربردها از وسایل خانه بازی کودک، سرگرمی کودک و کسب درآمد برای صاحبان آن مرکز است. در هر مکانی که فرزندان به همراه والدین حضور دارند می‌توان از تجهیزات خانه بازی استفاده کرد.
فروشگاه و مراکز خرید، پاساژ، مطب‌های پزشکی، بیمارستان‌ها، پارک، شهربازی‌ها و مهد کودک‌ها نمونه‌هایی از مراکز با قابلیت استفاده از این گونه تجهیزات‌اند. البته بین مهد کودک و خانه بازی تفاوت‌هایی وجود دارد؛ از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های این دو مکان ساعاتی است که کودک در آن سپری می‌کند.
حضور کودکان در مهد کودک معمولاً هر روز صبح تا ظهر است؛ اما در مراکز بازی یک تا سه ساعت آن هم در صورت حضور افراد در نزدیکی آن مرکز است. علاوه بر کسب درآمد صاحبان مرکز بازی، افراد با استفاده از تجهیز کردن مراکز خود به وسایل بازی کودکان، مشتریان خود را راضی نگه می‌دارند؛ زیرا محیط امن و سالمی به وجود آمده تا در حین انجام فعالیت والدین و ارائه خدمات به مشتریان، کودک بتواند بدون ترس و با استفاده از خلاقیت خود به بازی و سرگرمی‌ای مفید و سالم بپردازد.
بر اساس گروه سنی هدف، اندازه، کاربرد و هدف خانه بازی، تجهیزات لازمه برای شروع کار تعیین می‌شوند پس باید کاربرد تأسیس خانه بازی خود را بدانید و سپس برای تهیه لیست تجهیزات خانه بازی برای مرکز خود اقدام کنید.

مزایا استفاده از تجهیزات خانه بازی

مزایای تجهیزات خانه بازی این است که به کودکان در کسب درک درست از دنیای اطراف و کسب مهارت های جدید کمک زیادی می کنند. بازی در محیطی مانند مهد کودک این فرصت را به کودک می دهد تا بتواند دوستان زیادی به دست آورده و با هم سن و سال های خود معاشرت کند که این موضوع سبب افزایش قدرت روابط اجتماعی کودکان می شود. یکی از ویژگی های مثبت وسایل خانه بازی ایجاد امنیت برای کودکان است.
برای خرید تجهیزات پارکی کلیک کنید.
در واقع تجهیزات خانه کودک موجب فراهم کردن یک فضای امن با شرایط آب و هوایی مساعد برای کودکان می‌ شوند و کودکان می توانند در یک محیط کاملا امن جنب وجوش داشته باشند.

تأثیر تجهیزات خانه کودک در مهارت‌های ارتباطی

تجربه بازی‌های گوناگون سبب رشد شخصیتی کودکان می‌شود تا بتوانند مهارت‌های لازم را برای زندگی آینده خود به دست بیاورند. یکی از این مهارت‌های دریافتی که طی بازی در مراکز بازی به دست می‌آید؛ مهارت‌های ارتباطی است. کسب مهارت‌های ارتباطی باعث می‌شود برقراری ارتباط (نوشتاری، کلامی و غیره) به نحوی صورت بگیرد که دیگران این ارتباط را درک کنند و بفهمند.

تاثیر خانه بازی در بهبود یادگیری عملی و رشد مغز

در واقع کسب تجربیات بازی سبب افزایش یادگیری کودکان می شود. تجهیزات خانه بازی فرصت‌های مناسبی برای آشنایی با سایر وسایل را برای کودکان فراهم می کنند و کودکان می توانند در یک محیط امن و سرپوشیده بدون خطر بازی کنند. تجهیزات خانه بازی شوق کودکان را افزایش داده و می توانند برای کودکان بسیار جذاب باشند. از طرف دیگر این تجهیزات سبب رشد مغز کودکان می شوند.
این تجهیزات برای کودکانی که در سال‌های ابتدایی زندگی هستند بسیار مهم بوده و فرصت‌های زیادی را برای افزایش یادگیری و رشد نقض فراهم می کنند. استفاده از ابزارهای بازی جدید موجب تحریک مغز کودک می شود و رنگی بودن وسایل سبب بهبود سیستم بینایی کودک شده و هوش شناختیشان را بهبود می‌ دهد. علاوه بر این از لحاظ فیزیکی می توانند بر روی نواحی مختلف مغز کودکان اثر گذار باشند. این تجهیزات نگرانی والدین را از خطرات احتمالی برای کودکان کاهش می دهند.

راهنمای خرید وسایل خانه بازی و تجهیزات مهد

تاب و سرسره، ترامپولین، استخر شن، استخر توپ، بازی‌های فکری، میز و صندلی کودک، کف پوش، چمن مصنوعی، خمیر بازی، صخره نوردی، پازل و الاکلنگ از نمونه تجهیزاتی هستند که می‌توانید برای خانه کودک خریداری کنید.
در خرید تجهیزات بازی دقت کنید که وسایل بازی گوناگون با رنگ‌های متنوع را خریداری کنید تا توجه کودکان را جلب کند و کودک بتواند با آن‌ها ارتباط بگیرد در غیر این صورت کودک احساس ناراحتی می‌کند و بهانه می‌گیرد. در هنگام خرید باید کیفیت و ایمنی این تجهیزات بازی را در درجه اول اولویت بندی و همچنین بودجه و سلیقه را در درجه دوم اولویت بندی خود قرار دهید.

انواع وسایل مهد و خانه بازی در تفریح سازان

قیمت تجهیزات خانه بازی

درست است؛ تهیه مکان مرکز بازی و همچنین قیمت تجهیزات خانه بازی کودکان هزینه‌های سنگینی را به خریدار تحمیل می‌کند؛ اما با کمی صبوری، درآمد حاصل از فعالیت خانه بازی به حدی می‌رسد که هزینه‌های خرید وسایل مهد کودک و یا هر مکانی که ترتیب دیده‌اید جبران شود و به سود دهی برسد.
قیمت وسایل بازی گوناگون بسته به عواملی مانند جنس، برند، کیفیت و ابعاد متفاوت است و مسلماً هر چقدر کیفیت محصول بالاتر باشد، ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد یا از جنس مرغوب‌تری ساخته شده باشد؛ قیمت آن وسیله بازی بالاتر است.
هرچقدر وسیله باکیفیت‌تری را در ابتدا تهیه کنید بعداً هزینه‌های کمتری برای تعمیر یا تعویض آن‌ها می‌پردازید؛ می‌توانید در ابتدا تنها بعضی از وسایل اولیه و ضروری را که اهمیت دارند برای خانه بازی خریداری کنید و سپس به تدریج وسایل دیگر را هم که کم‌اهمیت‌تر بودند را تهیه و به مجموعه وسایل مرکز بازی اضافه کنید.
فروش تجهیزات بازی متنوع با قیمت مناسب، خرید آنلاین و امکان خرید عمده وسایل با قیمتی به‌صرفه‌تر از جمله مزایا خرید از تفریح سازان است. فروش عمده تجهیزات بازی امکانی است که افراد می‌توانند از طریق آن هزینه کمتری نسبت به خرید وسایل به صورت تک بپردازند.
یکی از فاکتورهای مهم در خرید تجهیزات خانه بازی فاکتور قیمت است. همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم قیمت این تجهیزات با توجه به نوع تجهیزات کاملاً متفاوت است. در خرید تجهیزات مهد باید به موارد زیادی توجه داشته باشید. مهمترین مورد علاوه بر قیمت، کیفیت محصولات است. به همین دلیل پیشنهاد می شود که کیفیت را قربانی قیمت ارزان و پایین نکنید و در حین خرید به دلیل قیمت پایین تجهیزات ارزان تر و نامرغوب تر را خریداری نکنید.

خرید تجهیزات خانه بازی از تفریح سازان

تهیه تجهیزات لازم برای خانه بازی از عوامل مهم در رابطه با ایجاد تفریح و سرگرمی برای کودکان در مهد کودک‌ها، پارک‌ها، بیمارستان‌ها و همچنین مراکز خصوصی است. برای خرید وسایل خانه کودک باید به فروشگاه‌ها و یا سایت‌های معتبر فروش تجهیزات خانه بازی مراجعه کنید؛ تفریح سازان از جمله فروشگاه تجهیزات خانه بازی است که امکان خرید آنلاین را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت تفریح سازان لیست قیمت وسایل خانه بازی کودک را مشاهده کنید و با بررسی کیفیت، ویژگی‌ها و بودجه خود بهترین خرید خود را تجربه کنید.

______________________________________________

سوالات متداول

1. وسایل خانه بازی و تجهیزات مهد کودک گران قیمت هستند؟

این تجهیزات در تفریح سازان با قیمت عالی و کیفیت بی نظیر آماده فروش هستند. شما می‌توانید با صرف حداقل هزینه یک خانه بازی لوکس راه اندازی کنید.

2. در تفریح سازان امکان خرید و تحویل آنی محصول وجود دارد؟

بله صد در صد. در تفریح سازان بستگی به نوع و تعداد محصول انتخابی شما ارسال آن 2 ساعت الی یک ماه زمان بر است که برای اطلاع از این موضوع می‌توانید با شماره تماس 09198143290  تماس حاصل کنید.

3. آیا برای راه اندازی خانه بازی و مهد کودک به تمامی این تجهیزات نیاز است؟

اگر در راه اندازی خانه بازی بودجه کافی دارید بهتر است که تمامی تجهیزات را تهیه کنید؛ اما اگر بودجه محدودی دارید می‌توانید تکه‌های مهم و کاربردی را تهیه کنید. برای اینکه بدانید کدام تکه مهم‌تر و کاربردی است کافیست تا با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.