مقالات

لیست تجهیزات خانه بازی

لیست تجهیزات خانه بازی

خانه بازی کودک نه تنها در دنیا بلکه در ایران نیز رواج گسترده‌ای پیدا کرده است و خیلی از افراد کودکانشان را به این مکان می‌سپارند و خیالشان از بابت کودک راحت است؛ زیرا در این محیط کودکان علاوه بر سرگرمی بسیاری از استعدادشان نیز شکوفا خواهد شد.

البته یک نکته‌ای که برای والدین در انتخاب خانه بازی برای کودک خود اهمیت می‌دهد، تجهیزات خانه بازی است و استاندارد و ایمن بودن آن نیز بسیار مهم است و وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک می‌تواند فضای امنی را برای کودک شما ایجاد کند قبل از خرید تجهیزات برای خانه‌های بازی می‌توانید یک لیست از اقلام ضروری تهیه کنید و بعد نسبت به خرید اقدام کنید و در ادامه به لیست تجهیزات خانه بازی و قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

برای خرید استخر توپ کودک کلیک کنید

تأثیر تجهیزات خانه‌های بازی در مهارت‌های ارتباطی

با اینکه خرید تجهیزات برای خانه بازی و همچنین اطمینان از استاندارد بودن آن شاید کار سختی به نظر بیاید؛ ولی وسایل مورد نیاز خانه بازی کودکان می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در تقویت مهارت‌های ارتباطی کودک داشته باشد.

تجهیزات متنوع باعث می‌شود کودک شما تجربه‌های گوناگونی را در این مکان به دست بیاورد و به مهارت‌های مختلفی دست یابد همچنین یکسری آموزش‌هایی می‌بیند که در هنگام بازی در خانه آن را تجربه نخواهد کرد.

بازی‌ها باعث رشد شخصیتی کودکان شما می‌شوند و یکی از مزایای استفاده کودکان از این تجهیزات در خانه‌های بازی به کودک شما اجازه می‌دهد مهارت‌های لازم را از دنیای پیرامون خود درک کنند. شما باید بعد از دریافت مجوزهای لازم برای خانه بازی و رعایت اصول تبلیغات برای خانه بازی نسبت به تهیه لیست تجهیزات خانه بازی اقدام کنید و به افزایش مهارت کودکان کمک کنید.

شما حتی به‌واسطه افزایش ایمنی لازم و استاندارد بودن وسایل، درآمد خانه بازی خود را نیز افزایش می‌دهید.

ارتباط تجهیزات و وسایل خانه‌های بازی و سلامت بدنی کودک

ارتباط تجهیزات و وسایل خانه‌های بازی و سلامت بدنی کودک

تجهیزات خانه‌های بازی می‌توانند محیطی سرگرم‌کننده‌ای را برای کودکان ایجاد کنند؛ اما این محیط باید به حدی ایمن باشد که آسیب به کودکان را به حداقل برساند و حین بازی با وسایل خانه‌ها باعث سرخوردن کودکان نشود.

حتی تجهیزات وسایل موجود در خانه بازی علاوه بر رشد جسمی که برای آنها به همراه خواهد داشت حتی می‌تواند اثر فوق‌العاده‌ای روی مغز کودک بگذارد. وسایلی که در خانه بازی وجود دارد رنگ‌های شاداب و روشنی دارد و باعث تقویت قدرت بینایی کودک شما خواهد شد و در افزایش هوش او نیز تأثیرگذار است پس از اهمیت لیست تجهیزات خانه بازی غافل نشوید و نسبت به خرید بادقت آن اقدام کنید.

تجهیزات خانه‌های بازی علاوه بر سرگرمی که ایجاد می‌کند باعث تقویت عضلات کودکان نیز می‌شود پس در هنگام خرید تجهیزات اقلامی را خریداری کنید که باعث تقویت جسمی و روحی کودک گردد و از این نکته غافل نشوید که تجهیزات و وسایل خانه‌های بازی تأثیر مستقیمی بر جذب مشتری و افزایش درآمد می‌گذارد.

برای اطلاع از قیمت میز و صندلی کودک کلیک کنید.

ویژگی‌های تجهیزات خانه‌های بازی چگونه است؟

در تهیه و خرید لیست تجهیزات خانه بازی باید به آن دقت نمایید و باید به یکسری نکته توجه کافی را داشته باشید تا به یک پارک بازی ایده‌آل دست پیدا کنید. همان‌طور که در بالا نیز گفتیم اولین ویژگی که باید تجهیزات داشته باشد این است که استاندارد در آن رعایت شده باشد همچنین به رده سنی کودکان توجه شود و مطابق سن آن‌ها لیست تجهیزات خانه بازی را بنویسید.

همچنین این وسایل باید دارای رنگ‌های شاد روشنی باشد همچنین از خرید وسایلی که رنگ‌های تیره دارند خودداری شود. باید تجهیزات خانه‌های بازی کودکان جذابیت زیادی برای کودکان داشته باشند و رنگ بافتی هیجان‌انگیز برای کودکان داشته باشد و باعث افزایش هیجان در کودک شود. لیست تجهیزات خانه بازی باید به گونه‌ای باشد که باعث استقبال بیشتر کودکان شود.

از دیگر ویژگی که لیست تجهیزات خانه بازی باید داشته باشد این است که وسایل موجود باید تنوع بالایی داشته باشد، چون تنوع بالا باعث می‌شود کودکان در بازی با آن‌ها خسته نشوند همچنین مشتاق یادگیری بشوند همچنین اندازه تجهیزات باید متناسب با خانه بازی طراحی شده باشد.

قیمت فوتبال دستی را در اینجا ببینید

استخر شن در خانه‌های بازی

یکی از اقلام لیست تجهیزات خانه بازی می‌تواند استخر شن باشد که برای رده سنی 4 سال به بالا بسیار توصیه می‌شود. با یک هزینه کم برای خانه بازی خود، کودکان با وسیله‌ای بازی می‌کنند که علاوه بر اینکه با آن زمان زیادی سرگرم می‌شوند می‌تواند گزینه مناسبی برای رشد مهارت و خلاقیت کودک شود.

همچنین در کودکان نوپا می‌تواند قدرت لمسشان را افزایش دهد. همچنین بازی با استخر شن می‌تواند ایجاد آرامش در کودکان شود و کودکانی که استرس و اضطراب دارند با انجام این بازی تسکین پیدا کنند. خرید استخر شن برای خانه بازی بسیار توصیه می‌شود البته که باید توجه کنید شن‌های داخل استخر بهداشتی باشد و همچنین خاصیت آنتی باکتریال داشته باشد و برای کودک طراحی شده باشد.

خرید سافت پلی کودکان با قیمت ارزان

لیست تجهیزات خانه‌های بازی چه کاربردی دارد؟

خدمات پس از فروش در وسایل خانه بازی

یکی از فاکتورهای مهمی که در تهیه لیست خانه بازی باید در نظر بگیرید این است که همه تجهیزات دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورت خرابی بتوان پیگیر تعویض و یا تعمیر کالا موردنظر بود.

چون تجهیزات خانه بازی با کودکان سروکار دارند پس این موضوع از اهمیت بالاتری برخوردار است و اگر وسایل خانه بازی خدمات پس از فروش نداشته باشند و یا از وسایل دست دوم استفاده شود اگر خراب شوند و یا نیاز به تعمیر داشته باشند متضرر خواهیم شد و یا حتی ممکن است این وسایل از ایمنی و استانداردهای لازم نیز برخوردار نباشد.

البته شما می‌توانید بعضی از محصولات کوچک که خیلی با سلامت کودک سروکار ندارند را از آن دسته وسایلی تهیه کنید که از مواد بازیافتی درست شده باشند؛ زیرا به این ترتیب شما به محیط زیست نیز کمک زیادی کرده‌ای. برای ایمنی وسایل موجود در خانه بازی چند نکته اساسی دارد که در تهیه لیست تجهیزات خانه بازی باید به آن‌ها توجه نماید:

 • اولین و مهم‌ترین اصل می‌تواند این باشد که وسایل تیز و برنده در بین وسایلی که کودک با آن سروکار دارد نباشد
 • پله‌هایی که در سرسره‌ها و یا در خود خانه بازی وجود دارد باید ارتفاع کمی داشته باشند
 • صندلی‌های موجود در خانه بازی باید متناسب با سن کودکان باشند و دارای ارتفاع کمی باشند
 • اگر قرار است از تاب‌ها در خانه‌های بازی استفاده کرد پس حتماً باید به داشتن نشیمنگاه مناسب و کمربند در آن دقت نمود

تنوع استند مشاغل کودک را در اینجا ببینید

چند نکته اصلی برای خرید تجهیزات خانه‌های بازی

خرید وسایل خانه‌های بازی حتی شاید مهم‌تر از وسایلی باشد که در خانه استفاده می‌کنیم؛ چون این وسایل تنها با کودکان سروکار دارند پس باید از یکسری نکات و ایمنی‌هایی برخوردار باشد و از همه مهم‌تر رعایت آن برای افرادی قصد راه اندازی خانه بازی دارند واجب و ضروری است. در معرفی وسایل خانه بازی باید به 5 نکته توجه نمود:

 • لوازم خانه بازی باید قابلیت شستشو داشته باشند و بتوان آن‌ها را به راحتی تمیز نمود
 • اندازه آن‌ها باید متناسب با سن کودکان باشد خیلی مرتفع نباشند
 • گوشه‌های تجهیزات تیزی و یا قسمت‌های برنده‌ای نداشته باشد تاحدامکان هم قسمت‌های پرخطر این وسایل از دسترس کودکان خارج باشد
 • جنس تجهیزات نیز بسیار حائز اهمیت است و نباید زود خراب و فرسوده شوند
 • در لیست تجهیزات خانه بازی باید وسایلی قرار دهید که سبک و قابل حمل باشند و فضای نسبتاً کمی را اشغال کنند

چند نکته اصلی برای خرید تجهیزات خانه‌های بازی

همچنین بخوانید؛ راهنمای راه اندازی خانه بازی کوک

کف‌پوش‌ها و چمن مصنوعی؛ خریدی مهم در لیست وسایل خانه بازی

زمین‌های بازی و کف‌پوش‌ها از جمله تجهیزاتی در خانه بازی هستند که از اهمیت بالایی برخوردار هستند همچنین در خرید آن نیز باید دقت کافی داشته باشید؛ زیرا رابطه مستقیمی با سلامت کودک دارد.

شما با هزینه بالاتری برای قسمتی از خانه بازی خود می‌توانید از چمن‌های مصنوعی استفاده کنید و چمن‌های مصنوعی مزایای بالاتری به نسبت کف‌پوش‌ها دارند یکسری از مزایای چمن‌ها می‌تواند: از دوام و کیفیت بالاتری برخوردار هستند، همچنین رنگ سبز آنها و حس طبیعتی که به کودکان می‌دهد باعث نشاط و سرحالی آن‌ها خواهد شد.

چمن‌های مصنوعی به ضدعفونی و شستشو نیازی ندارند پس در مصرف آب نیز صرفه‌جویی خواهد شد. در خرید کف‌پوش و یا چمن مصنوعی به نکات زیر اهمیت دهید و بعد آن را در لیست تجهیزات خانه بازی قرار دهید:

 • باید کف‌پوشی که تهیه می‌کنید استانداردهای کافی را داشته باشد همچنین در تهیه چمن نیز به ارتفاع آن دقت کنید که این ارتفاع نباید بیشتر از 10 سانت باشد
 • کف‌پوش و چمن مصنوعی چون در معرض سایش با کف کفش کودکان هستند باید مقاومت بالایی داشته باشد و همچنین چمن پرتراکم برای خانه‌های بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • جنس کف‌پوش‌ها و چمن نیز در خرید آن باید مورد توجه قرار گیرد همچنین باید حالت ضربه گیری داشته باشند تا کودک در اثر زمین خوردن آسیب نبیند

برای خرید مجموعه بازی کودکان پلی اتیلن کلیک کنید

قیمت تجهیزات خانه‌های بازی؛ یک فاکتور مهم در تهیه لیست

علاوه بر اینکه هزینه تأسیس خانه بازی می‌تواند زیاد و سنگین باشد، خرید تجهیزات مثل بارفیکس، تاب و سرسره و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای این مکان‌ها نیز هزینه بر است؛ ولی بعدها درآمد خانه بازی به حدی خواهد رسید که این هزینه را جبران می‌کند. لیست قیمت وسایل خانه بازی دائماً در حال تغییر هستند و به دلیل نوسانات ارزی هیچگاه ثابت نمی‌باشند.

شما اگر به صورت عمده بعضی از وسایل را خریداری کنید و همچنین از فروشگاه تجهیزات خانه بازی موجود در بازارها خرید خود را انجام دهید به‌صرفه‌تر خواهد بود.

یکی از مواردی که روی هزینه تجهیز خانه بازی می‌تواند تأثیرگذار باشد، متراژ آن است به صورتی که اگر متراژ آن زیاد باشد به تعداد بیشتری تجهیزات نیاز دارد پس هزینه بیشتری هم به دنبال خواهد داشت؛ ولی اگر متراژ خانه بازی کم باشد هزینه تجهیزات آن نیز به طبع کمتر خواهد بود.

بعضی از هزینه‌های اولیه برای خرید تجهیزات خانه‌های بازی ضروری است و قیمتشان می‌تواند به عوامل متعددی مثل: جنس، کیفیت، برند و غیره بستگی داشته باشد. اما توصیه ما به شما این است که وسایل ضروری را باکیفیت بالا خریداری کنید تا بعدها برای تعمیر و یا تعویض آن‌ها دچار هزینه اضافی نشوید پس هرچه در این موارد هزینه شود بازهم بعدها برایتان سود به همراه خواهد داشت.

 

همچنین بخوانید؛ اصول تبلیغات برای خانه بازی

لیست تجهیزات خانه‌های بازی چه کاربردی دارد؟

این روزها خرید و فروش تجهیزات خانه بازی کودکان بسیار رونق گرفته است؛ زیرا این کسب و کار نوپا به تازگی در ایران رونق پیدا کرده است همچنین تجهیزات خانه‌های بازی تنوع بسیار زیادی دارند و خرید آن گاهی باعث سردرگمی می‌شود پس بهتر از قبل از خرید لیستی را تهیه کنید.

کاربرد لیست تجهیزات خانه بازی می‌تواند بسیار زیاد باشد و به کسانی که قصد تأسیس و راه اندازه خانه کودک را دارند کمک زیادی بکند، همچنین تهیه لیست تجهیزات باعث می‌شود هنگام خرید دچار سردرگمی نشوند و بتوانند به راحتی خرید خود را انجام داده و خانه بازی را تجهیز کنند همچنین یکی دیگر از فواید لیست نویسی برای خرید تجهیزات این است که از خرید وسایل اضافی جلوگیری می‌کند و هزینه اضافی متحمل نمی‌شوند.

تعدادی از اقلامی که در لیست خرید تجهیزات وجود دارد!

تعدادی از اقلامی که در لیست خرید تجهیزات وجود دارد!

همان‌طور که در بالاتر نیز گفتیم تهیه لیست بسیار حائز اهمیت است. بعضی از این وسایل بسیار کاربردی و مهم هستند؛ ولی بعضی دیگر اهمیت چندان ندارد و در صورتی که نمی‌خواهید هزینه زیادی کنید از خرید آن صرف نظر کنید تعدادی از این وسایل مهم را برایتان آورده‌ایم: کف‌پوش و دیواره‌های خانه بازی/ میز و صندلی کودک/ بازی‌های فکری/ عروسک/ ماشین/ خمیرهای بازی/ قفسه و کمدهای کوچک/ سرسره/ الاکلنگ/ سایبان و غیره.

از دیگر وسایلی که می‌توانید از خرید آن صرف نظر کنید می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

خانه بازی مشاغل/ آشپزخانه کودک/سرسره بازی/ فواره‌ها / استخر توپ نرده‌ای/ استخر توپ پلاستیکی/ چمن‌های مصنوعی/ بلوک سازی/ صخره نوردی/ تن‌پوش‌های کودکانه/ پازل/ ترامپولین/ بازی‌های الکترونیکی و غیره. اگر شما می‌خواهید سرگرمی فراوانی برای کودکان در خانه کودک خود فراهم کنید از خرید لوازم جانبی و جذاب غافل نشوید.

جمع بندی

پس درنهایت با توجه به ویژگی‌ها و قیمت تجهیزات خانه بازی، شما به راحتی با تهیه یک لیست و خرید اقلام مهم می‌توانید خانه بازی خود را تجهیز کنید. از طرفی زندگی‌های آپارتمانی جمع عظیمی از کودکان را به مکان‌ها سرازیر کرده است و تنوع در خرید تجهیزات باعث می‌شود تعداد بیشتری از کودکان علاقه‌مند به استفاده از خانه بازی شما شوند.

همان‌طور که گفته شد تجهیزات در خانه‌های بازی به کودکان می‌آموزند بدون ترس و با استفاده از قدرت تخیل خود به بازی با تجهیزات بپردازند و از هر نظر می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. پس در خرید تجهیزات و وسایل خانه بازی دقت زیادی داشته باشید؛ چون اساس یک خانه کودک تجهیزات آن است.

امتیاز شما به این مقاله
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *