بلاگ

چک لیست وسایل و تجهیزات خانه بازی

لیست تجهیزات خانه بازی

راهنمایی و مشاوره رایگان خرید تجهیزات خانه بازی

مرکز تفریح سازان سال‌های سال است که در زمینه راه اندازی خانه‌های بازی و راهنمایی در جهت خرید تجهیزات مناسب بازی نظرات کارشناسانه خود را ارائه می‌دهد. در صورتی که از افراد با تجربه در خصوص راه اندازی این مراکز کمک بگیرید، کیفیت این مراکز بازی به حداکثر می‌رسد.
تفریح سازان یکی از بهترین مراجع برای راهنمایی و مشاوره در این عرصه به شمار می‌رود. لیست تجهیزات خانه بازی که در این مجموعه متناسب با بودجه شما طراحی می شود به شما کمک میکند که راه اندازی این مراکز را به صورت حرفه‌ای انجام دهید. به این ترتیب بازدهی خانه بازی شما به حد مطلوب می‌رسد.

معرفی انواع تجهیزات خانه بازی

برای خرید بهتر این تجهیزات باید به لیست تجهیزات خانه بازی که در مرکز تفریح سازان معرفی می‌شود، توجه کنید. هر یک از این خانه‌های بازی برای رنج سنی به خصوصی راه اندازی و تأسیس می‌شوند.
کیفیت تجهیزات به کار رفته در هر یک از این خانه‌های بازی به طور مستقیم بر کیفیت استفاده از این مراکز تأثیر می‌گذارد. برخی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در این حوزه به کار برده می‌شوند به شرح زیر هستند:
1- تاب و سرسره کودک
2- چرخ و فلک
3- الاکلنگ و تعادلی
4- میز و صندلی کودک
5- استند مشاغل کودک
6- استخر توپ کودک
7- استخرهای شن و ماسه بازی کودک
8- چمن‌ها و کف‌پوش‌های مصنوعی مخصوص خانه‌های بازی کودک
در ادامه در خصوص هر یک از این لوازم بازی اطلاعاتی را بررسی می‌کنیم.

 • تاب و سرسره مخصوص کودک

لیست تجهیزات خانه بازی کلیه وسایل مورد استفاده در این مراکز را به شما معرفی می‌کند. تاب و سرسره‌ کودک از وسیله‌های بسیار کاربردی برای رنج سنی به خصوصی از کودکان است. بچه‌ها با استفاده از این وسایل بازی ساعات خوشایندی را در کنار همسالان خود می‌گذرانند. انواع تاب و سرسره مخصوص خانه بازی با استفاده از متریال به خصوصی تولید می‌شوند. ساختار هر یک از این وسایل بازی به صورت استاندارد طراحی شده است. در ساخت بدنه آن‌ها به ویژگی‌های امنیتی این تجهیزات توجه می‌شود. به این ترتیب کودکان در استفاده از این اقلام دچار مشکل نمی‌شوند. هر یک از این وسایل بازی در سایز بندی به خصوصی ارائه می‌شوند.
ابعاد آن‌ها بر اساس رده سنی کودکان متفاوت است. در ساخت هر یک از آن‌ها از رنگ‌های بهداشتی استفاده شده است که سلامت کودکان را به خطر نمی‌اندازند. کودکان با استفاده از این تاب و سرسره‌ها دست و پاهای خود را نیز تقویت می‌کنند. مزایای استفاده از تاب و سرسره برای رشد و تقویت بخش‌های مختلف بدن کودک ثابت شده است. به همین خاطر استفاده از آن‌ها در همه محیط‌های مربوط به کودک رایج است.
تاب و سرسره‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. در میان تاب‌ها مدل‌های تک نفره و گروهی کارایی ویژه‌ای دارند. سرسره‌ها نیز در مدل‌های ساده و پیچی تولید می‌شوند و در خانه‌های بازی نصب خواهند شد. برای نصب هر یک از آن‌ها از ساده‌ترین تجهیزات استفاده می‌شود. بدنه هر یک از این تاب و سرسره‌ها در برابر عوامل فیزیکی بسیار مقاوم است. به همین خاطر با وارد شدن ضربه به آن‌ها، نمی‌شکنند و آسیبی نمی‌بینند.

خرید تاب و سرسره کودک از تفریح سازان

انواع تاب و سرسره کودک با کیفیت بالا و قیمت مناسب از تفریح سازان


خرید تاب و سرسره

 • چرخ و فلک مخصوص خانه بازی

لیست تجهیزات خانه بازی شامل برخی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت و راه اندازی این خانه‌های بازی می‌شود. لیست چرخ و فلک‌های مخصوص خانه بازی از کاربردی‌ترین اقلامی هستند که در ساختار این خانه‌های بازی به کار می‌روند. این وسایل بازی در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. هر یک از آن‌ها ویژگی‌های ظاهری به خصوصی دارند و توجه بچه‌ها را به خود جلب می‌کنند. هر یک از این چرخ و فلک‌ها به صورت حرفه‌ای طراحی شده‌اند. این وسایل بازی به سادگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیست تجهیزات خانه بازی با استفاده از لوازم بازی ساده تکمیل می‌شود. در این لیست فهرستی از وسایل استاندارد بازی کودکان جای می‌گیرد. چرخ و فلک‌ها اغلب از وسایل بازی محبوب کودکان به شمار می‌روند. استفاده از آن‌ها در محیط‌های بازی کودکان را در ساعات بیشتری سرگرم می‌کند. در ساختار هر یک از این وسایل بازی جزئیات بسیار زیادی وجود دارد که توجه کودکان را جلب می‌کند. این چرخ و فلک‌ها ایمنی کودک را در حین بازی فراهم می‌کنند. به این ترتیب مشکلی در روند استفاده از آن‌ها به وجود نمی‌آید. ساختار نرم و منعطف این وسایل بازی آسیبی به بدن حساس کودکان وارد نمی‌کند.

لیست تجهیزات خانه بازی برای همه رده‌های سنی کودکان مورد توجه قرار می‌گیرد. در این لیست فهرستی از وسایل بازی بچه‌ها در رده‌های سنی نوپا، نوباوه، پیش دبستانی و… ارائه می‌شود. وسایل بازی برای کودکان در سنین ۳ساله با وسایل مخصوص بازی کودکان ۶ساله متفاوت است. به همین خاطر باید برای انتخاب تجهیزات بازی برای هر یک از رده‌های سنی از نظرات کارشناسان فنی کمک بگیرید.

انواع چرخ و فلک زمینی دستی

انواع چرخ و فلک کودک با کیفیت بالا و قیمت مناسب از تفریح سازان


خرید چرخ و فلک

 • الاکلنگ و تعادلی مخصوص خانه بازی

  شما می‌توانید با بررسی لیست تجهیزات خانه بازی بهترین اقلام بازی را برای تأسیس این مراکز انتخاب کنید. اگر به رشد بهتر و بیشتر کودکان اهمیت می‌دهید، باید حتماً در انتخاب وسایل بازی مخصوص آن‌ها دقت داشته باشید. وسایل بازی تعادلی یکی از مهم‌ترین نیازهای کودکان در دوران رشدشان هستند. این وسایل بازی برای رنج سنی وسیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. الاکلنگ‌ها در بسیاری از مراکز بازی مخصوص کودک به کار می‌روند و هر یک از آن‌ها از مدل و شکل ساختاری به خصوصی برخوردار هستند.

  لیست تجهیزات خانه بازی شامل الاکلنگ‌های چند نفره و گروهی نیز می‌شود. استفاده از این سبک الاکلنگ‌ها لذت بازی‌های گروهی را برای کودکان افزایش می‌دهد. این تجهیزات به صورت دو نفره نیز طراحی می‌شوند. برای ساخت هر یک از آن‌ها از بهترین متریال و قطعات استفاده شده است و به همین خاطر نیز استفاده از آن‌ها ایمنی کودک را به خطر نمی‌اندازد. احتمال افتادن کودک از الاکلنگ‌های تعادلی امروزی بسیار پایین است و این مسئله استقبال از آن‌ها را در مراکز خانه بازی کنونی به حداکثر رسانده است.

  لیست تجهیزات خانه بازی با در نظر گرفتن نیازهای کودکان امروزی طراحی شده است. آموزش حفظ تعادل بدن یکی از اساسی‌ترین بخش‌های رشد کودکان امروزی را تشکیل می‌دهد. به همین خاطر نیز باید حتماً از وسایل بازی مخصوص به آموزش این اصول استفاده شود. الاکلنگ‌ها از جمله وسایل کاربردی برای حفظ تعادل کودکان امروزی به شمار می‌روند. در طراحی هر یک از آن‌ها از رنگ‌ها و طرح‌های به خصوصی استفاده شده است که توجه بچه‌ها را بیشتر جلب می‌کند.

خرید الاکلنگ کودک از تفریح سازان

انواع تعادلی و الاکلنگ کودک با کیفیت بالا و قیمت مناسب از تفریح سازان


خرید الاکلنگ کودک

انواع میز و صندلی کودک مخصوص خانه بازی

در لیست تجهیزات خانه بازی میز و صندلی‌های مخصوص کودک نیز قرار می‌گیرند که هر یک از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند. این میز و صندلی‌ها با استفاده از بهترین متریال تولید و آماده سازی شده‌اند. از این رو دوام و مقاومت آن‌ها بسیار بالا است. هر یک از آن‌ها در برابر ضربات فیزیکی کودکان در حین بازی بسیار مقاوم هستند. از این رو استفاده از آن‌ها در خانه‌های بازی، مهدکودک‌ها و… بسیار متداول شده است.

لیست تجهیزات خانه بازی با وجود میز و صندلی‌های شیک و فانتزی کودکانه تکمیل می‌شود. این میز و صندلی‌ها هر یک از مدل و طراحی به خصوصی برخوردار هستند. برخی از این میز و صندلی‌ها به صورت سر هم ساخته می‌شوند و به هم متصل هستند. برخی از آن‌ها نیز جدا از هم تولید می‌شوند. در طراحی هر یک از این میز و صندلی‌ها از متریال مختلفی استفاده می‌شود. برخی از آن‌ها با استفاده از چوب تولید می‌شوند. برخی نیز با استفاده از متریال پلاستیکی به تولید می‌رسند.

لیست تجهیزات خانه بازی با در نظر گرفتن نیازهای خانه‌های بازی آماده سازی می‌شود. در هر یک از این خانه‌ها انواع میز و صندلی‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ارتفاع و طول و عرض آن‌ها بر اساس رنج سنی کودکان در این خانه‌های بازی تعیین می‌شود. بر این اساس بهترین و میز و صندلی‌ها برای این مراکز انتخاب می‌شوند.

در لیست تجهیزات خانه بازی به موارد استفاده از انواع خانه‌های بازی نیز توجه می‌شود. هر یک از این میز و صندلی‌ها برای نقاشی و رنگ آمیزی در این مراکز به کار می‌روند. انجام برخی از بازی‌های فکری بر روی این میز و صندلی‌ها میسر خواهد بود. برخی از این میز و صندلی‌ها به صورت گروهی تولید می‌شوند و برخی نیز به صورت انفرادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید میز و صندلی کودک از تفریح سازان

انواع میز و صندلی کودک با کیفیت بالا و قیمت مناسب از تفریح سازان


خرید میز و صندلی کودک

استند مشاغل کودک مخصوص خانه بازی

لیست تجهیزات خانه بازی در بر گیرنده انواع وسایلی است که در هر یک از مراکز مخصوص نگهداری و تفریح کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. استندهای مشاغل در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. این استندها مفاهیم آموزشی بسیاری را در اختیار کودکان شما قرار می‌دهند. با استفاده از این وسایل بازی می‌توانید اهمیت هر یک از مشاغل را به کودک خود ثابت کنید. با این استندها ابزارهای کار و روش استفاده از آن‌ها به کودکان آموزش داده می‌شود.

لیست تجهیزات خانه بازی با وجود استندهای مخصوص مشاغل تکمیل‌تر خواهد شد. خانه‌های بازی با استفاده از این استندها سرگرمی کودکان شما را فراهم می‌کنند. اغلب بچه‌ها از این استندها به صورت دسته جمعی استفاده می‌کنند. به این ترتیب لذت بازی‌های گروهی را نیز احساس خواهند کرد. این بازی‌ها سبب افزایش مهارت‌های اجتماعی کودکان خواهند شد. به همین خاطر وجود آن‌ها در مراکز آموزشی کودکان نیز ضرورت دارد.

لیست تجهیزات خانه بازی برای بسیاری از مکان‌های بازی کودکانه به کار برده می‌شود. برای طراحی و آماده سازی این لیست از نظرات کارشناسان فنی حیطه کودک و نوجوان استفاده شده است. استندهای مشاغل مفاهیم بسیار زیادی را به کودکان انتقال می‌دهند.

انواع استندهای مشاغل

انواع استندها در تفریح سازان در دسترس کودکان قرار می‌گیرند و هر یک از آن‌ها از کارایی قابل توجهی برخوردار هستند. لیست تجهیزات خانه بازی شامل استندهای پیتزا فروشی برای آموزش این مشاغل به کودکان است. این استندها شامل یک چهار چوب به عنوان بخش فروش پیتزا می‌شوند. در داخل آن‌ها محل‌هایی برای قرارگیری وسایل آماده سازی پیتزا قرار گرفته است. دیزاین هر یک از این استندها بسیار زیبا و جذاب است.

استندهای مخصوص گل فروشی نیز در این میان دسته بندی می‌شوند. این استندها نیز با طراحی شیک و زیبایی ساخته می‌شود. در ساختار این استندها محل‌هایی برای قرارگیری گل و گیاهان تعبیه شده است و به همین خاطر نیز ساختار واقعی یک گل فروشی را برای کودک تداعی می‌کند. هر یک از این استندها برای گروه‌های سنی ۶ سال و بالاتر کارایی خواهند داشت. البته کودکان کوچک‌تر نیز گاها از آن‌ها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید هر یک از این استندها را در ابعاد و اندازه‌های استاندارد سفارش داده و خریداری کنید.

خرید استند مشاغل برای کودک از تفریح سازان

انواع استند مشاغل کودک با کیفیت بالا و قیمت مناسب از تفریح سازان


خرید استند مشاغل کودک

 • استخرهای توپ مخصوص خانه بازی

در لیست تجهیزات خانه بازی، انواع مدل‌های استخر توپ نیز جای می‌گیرند. این استخرها چندین کودک را در خود جای می‌دهند و استفاده از آن‌ها لذت بازی‌های دسته جمعی کودکان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

هر یک از این استخرها با استفاده از بهترین متریال تولید و آماده می‌شوند. استفاده از رنگ‌های شاد و فانتزی در ساخت و تولید این تجهیزات نیز از ویژگی‌ها و مزیت‌های اساسی آن‌ها به شمار می‌رود. این استخرها در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند و رنج قیمتی هر یک نیز با هم متفاوت است.

در هر یک از این استخرها تعداد قابل توجهی توپ رنگی قرار می‌گیرد. این توپ‌ها نرم و منعطف هستند و به بدن کودکان آسیبی وارد نمی‌کند. در استخرهای توپ چندین کودک زیر نظر مربیان مراکز خانه بازی فعالیت می‌کنند. بچه‌ها در گروه‌های سنی ۳ تا ۸ساله به سادگی از این استخرها استفاده می‌کنند.

انواع استخر توپ کودک

انواع استخر توپ کودک با کیفیت بالا و قیمت مناسب از تفریح سازان


خرید استخر توپ کودک

 • استخرهای شن و ماسه بازی کودک

  لیست تجهیزات خانه بازی کلیه وسایل مورد استفاده در این مراکز را به شما معرفی می کند. استخرهای شن و ماسه یک وسیله بسیار کاربردی برای رنج سنی به خصوصی از کودکان است. بچه‌ها در این استخرها ساعات خوشایندی را در کنار همسالان خود می‌گذرانند. این استخرها با استفاده از متریال به خصوصی تولید می‌شوند.

  در ساختار هر یک از آن‌ها از مواد پلی اتیلنی به خصوصی استفاده شده است. این استخرها با استفاده از شن‌های استاندارد و بهداشتی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شن‌ها هیچ آسیبی به پوست حساس بچه‌ها وارد نمی‌کنند و به همین خاطر نیز استفاده از آن‌ها بسیار راحت خواهد بود.

 • چمن‌های مصنوعی خانه بازی

لیست تجهیزات خانه بازی شامل برخی از وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت و راه اندازی این خانه‌های بازی می‌شود. چمن‌های مصنوعی یکی از کاربردی‌ترین اقلامی هستند که در ساختار این خانه‌های بازی به کار می‌روند.

این چمن‌ها در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. هر یک از آن‌ها تراکم به خصوصی دارند و مدت زمان دوام و ماندگاری هر یک نیز بر مبنای میزان تراکم آن‌ها مشخص می‌شود. رنگ بندی این چمن‌های مصنوعی نیز یک مسئله بسیار مهم است که در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رنگ هر یک از این چمن‌ها طیف وسیعی را در بر می‌گیرد. رنگ‌های روشن این چمن‌ها سریع‌تر آلوده می‌شوند. اما مدل‌های تیره رنگ دیرتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند و این مسئله بر دوام و طول عمر این اقلام تأثیر به سزایی بر جای می‌گذارد.

جمع بندی

در این مطلب در خصوص لیست تجهیزات خانه بازی و چند نوع از مهم‌ترین وسایل بازی مورد استفاده در این مراکز بحث و گفت و گو کردیم. هر یک از این وسایل بازی در مراکز مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهدکودک‌ها، شهربازی‌های سرپوشیده و خانه‌های بازی خصوصی از این استخرها برای سرگرمی کودکان استفاده می‌کنند. این وسایل بازی برای منازل مسکونی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اقلام در ابعاد کوچک تا خیلی بزرگ تولید می‌شوند.

هر یک از این محصولات مصارف خاص خود را دارند. وسایل و تجهیزات خانه‌ بازی در تفریح سازان با طول عمر و دوام بسیار زیادی تولید و ارائه می‌شوند. به این ترتیب توصیه می‌کنیم که با مراجعه به این مرکز خرید بهترین‌ها را برای ساخت خانه بازی خود انتخاب و خریداری کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

یک نظر در “چک لیست وسایل و تجهیزات خانه بازی

 1. کیوان گفت:

  سلام وقت بخیر .مطلب کاملی بود مخصوصا معرفی وسایل خانه بازی کودکان ، ما تجهیزات خانه بازی هر چند وقت یکبار هم تغییر میدیم و هم جایگزین میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *