بلاگ

انواع تاب کودک

انواع تاب کودک

انواع تاب کودک از سرگرمی‌های خاص و دوست داشتنی کودکان است که در همه رده‌های سنی از آن استفاده می‌کنند. تاب‌های امروزی با استانداردهای ساخت بسیار زیادی تولید شده‌اند و به همین خاطر نیز با استقبال بالایی روبه‌رو شده‌اند. به همین خاطر استفاده از این تاب‌ها برای همه رده‌های سنی از کودک گرفته تا خردسال و نوپا میسر است. انواع تاب کودک به‌صورت کاربردی تولید و طراحی شده‌اند و به همین خاطر نیز در میان پرکاربردترین وسایل بازی قرار می‌گیرند.

تاب کودک موزیکال

انواع تاب کودک‌های موزیکال از جذابیت بسیار زیادی برای رده‌های سنی کودک و نوپا برخوردار هستند. برخی از والدین برای ساعات خواب کودک خود از این تاب‌ها استفاده می‌کنند. به این ترتیب کودک آرام‌تر شده و از خواب راحت خود لذت می‌برد. این تاب‌ها اغلب برای رده سنی 2 تا 4 سال مورد استفاده قرار می‌گیرند و شکل و ساختار آن‌ها بسیار فانتزی طراحی شده است. از این رو بچه‌ها از استفاده از این وسایل بازی لذت می‌برند.

انواع این تاب‌ها با استفاده از باتری کار می‌کنند و به همین خاطر نیز در میان بچه‌ها محبوب هستند. طراحی ظاهر آن‌ها نیز بسیار رنگارنگ و زیبا است و به همین خاطر بچه‌ها به سادگی جذب این وسایل بازی می‌شوند. انواع تاب کودک موزیکال با انواع موسیقی‌های خاص کودکانه طراحی شده‌اند که آرامش و شادی را به آن‌ها می‌بخشند.

این تاب‌ها در دسته بندی‌های بدون محافظ، با محافظ و… ارائه می‌شوند و مدل‌های متنوعی از آن‌ها در بازارهای فروش یافت می‌شود. شما می‌توانید، هر یک از آن‌ها را با در نظر گرفتن علاقه‌مندی فرزند خود خریداری کنید.

 

برای خرید تجهیزات خانه بازی کلیک کنید.

 

انواع تاب کودک پایه‌دار

شاید بهترین تاب کودک منزل برای استفاده‌های خانگی، مدل‌های پایه داری باشند که از هر لحاظ ایمنی کودک شما را تضمین می‌کنند. بچه‌ها در این تاب‌ها آرامش بیشتری خواهند داشت. به علاوه استفاده از این تاب‌ها نیز بسیار ساده می‌باشد. این وسایل بازی نصب ساده‌ای دارند و اولیا برای استفاده از آن‌ها دچار مشکل نمی‌شوند. پایه‌های به کار رفته در انواع تاب کودک خانگی پایه‌دار در مدل‌های مختلف از قفل‌های محافظ تشکیل شده‌اند. به همین خاطر حرکت آن با ایمنی بیشتری همراه می‌شود.

در محل استفاده از این تاب‌ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و به همین خاطر به سادگی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. سبک بودن این وسایل بازی نیز از مهم‌ترین مزایای آن‌ها به شمار می‌رود. به این ترتیب جا به جایی آن‌ها برای پیک نیک‌ها و مسافرت‌های خانواده‌هایی که کودک دارند، بسیار ساده خواهد بود.

با وجود این قابلیت‌ها به سادگی می‌توانید، وسایل بازی کودک خود را در سفرها به همراه ببرید. فریم اختصاصی به کار رفته در این محصولات از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها است.

 

برای خرید تجهیزات شهربازی کلیک کنید

 

انواع تاب کودک پایه‌دار

تاب‌های پارچه‌ای

انواع تاب کودک با استفاده از متریال پارچه‌ای نیز به تولید می‌رسند و در برندهای گوناگونی به بازارهای فروش ارائه می‌شوند. شما می‌توانید این تاب‌ها را برای مصارف خانگی و پیلوتی خریداری کنید. مخاطب این سری از تاب‌های کودک، بچه‌های گروه سنی 2 تا 4 سال هستند و اغلب آن‌ها برای رده سنی نوپا و نوباوه طراحی شده‌اند. ایمنی این تاب‌ها از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از آن‌ها به شمار می‌رود. شما می‌توانید، به سادگی آن‌ها را در محیط مورد نظر خود نصب کرده و از بازی کردن کودک خود در آن‌ها لذت ببرید.

انواع تاب کودک پارچه‌ای با قیمت بسیار مناسبی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند و به همین دلیل نیز به فروش بسیار بالایی دست یافته‌اند. هر یک از مدل‌های این محصولات کاربردی با طراحی زیبا و فانتزی ارائه می‌شوند و در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این تاب‌ها به سادگی از طناب مورد نظر جداسازی می‌شوند. به این ترتیب اگر زمانی بخواهید پارچه نشیمن و پشتی آن را شست و شو دهید، این فرایند برای شما میسر خواهد بود.

 

همچنین بخوانید؛ فواید تاب بازی کردن کودکان

 

تاب کودک پلاستیکی

این دسته از انواع تاب کودکان نیز در میان تاب‌های اقتصادی و مقرون به صرفه دسته بندی می‌شوند و از ویژگی‌های بسیار زیادی برخوردار هستند. قابلیت تفکیک و جداسازی بخش‌های مختلف این تاب‌ها نیز بر مزیت‌های استفاده از این محصولات می‌افزاید. به این ترتیب مشتریان به سهولت می‌توانند آن‌ها را برای کودکان خود به کار ببرند.

جنس پلاستیک‌های به کار رفته در انواع تاب بچگانه پلاستیکی در حد متوسط تعیین می‌شود. با این حال هر یک از برندهای سازنده این تاب‌ها از متریال پلاستیکی خاصی برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند.

انواع آن‌ها با استفاده از راهنماهای همراه سر هم می‌شوند. این تاب‌ها با استفاده از پشتی، محافظ جلویی و… قابل استفاده هستند که امنیت کودک شما را در زمان بازی تأمین می‌کنند. البته انواع تاب کودک پلاستیکی بدون این اجزا نیز به کار برده می‌شوند که لذت بازی‌ها را برای فرزند شما دو چندان خواهند کرد. در برخی از این تاب‌ها از قابلیت پخش موسیقی نیز استفاده شده است که کیفیت کار را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهد.

تاب‌های کودک مبلی

تاب‌های کودک مبلی

یکی از انواع تاب کودک محبوب بچه‌ها مدل‌های مبلی هستند که در دسترس همه خریداران قرار دارند. شکل و فرم زیبای هر یک از این تاب‌ها مهم‌ترین ویژگی آن‌ها به شمار می‌روند. هر یک از این تاب‌ها به‌صورت کاربردی طراحی شده‌اند و مورد استفاده کودکان قرار می‌گیرند. ایمنی بالای این محصولات کاربردی نیز مورد توجه والدین قرار می‌گیرند. انواع تاب کودک در منزل در سبک‌های مبلی نیز خریداری شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارچه‌های به کار رفته در دوخت این تاب‌ها بسیار با کیفیت هستند و کارایی این محصولات را به طرز قابل توجهی افزایش می‌دهند. به این ترتیب دوام این دسته از تاب‌های کودک بسیار بیشتر از مدل‌های دیگر تعیین می‌شود. البته گاهی اوقات کناف‌های به کار رفته در بخش دسته‌های این تاب‌ها پرز می‌دهند و این مسئله محدودیت‌هایی در استفاده از این محصولات به وجود می‌آورد.

این تاب‌ها در حین استفاده کودک واژگون نخواهند شد. در ساخت و آماده سازی روکش‌های تاب‌های مبلی از پارچه‌های برزنتی مخصوص ساخت و تولید مبل استفاده شده است که استحکام این محصول را به حداکثر می‌رساند.

تاب‌های جامپر نوزادی

صندلی تاب کودک برای همه رده‌های سنی قابل استفاده نیست. به طور مثال نمی‌توان برای رده سنی نوزاد از تاب‌های معمولی با صندلی‌های پلاستیکی و معمولی استفاده کرد. این رده‌های سنی قادر به نشستن بر روی این صندلی‌ها نیستند.

از این رو باید از صندلی‌های جامپر تاب‌های مخصوص برای آن‌ها استفاده شود. انواع تاب کودک جامپر نیز با استفاده از متریال پارچه‌ای تولید می‌شوند و کیفیت پارچه بسیار بالایی دارند. این تاب‌ها به نوزاد شما کمک می‌کنند که هر چه سریع‌تر راه بیفتد و پاهای قوی‌تری داشته باشد. کودک با استفاده از این تاب‌ها تلاش می‌کند که پاهای خود را به زمین برساند. به این ترتیب پاهای خود تقویت می‌شوند.

انواع تاب کودک شهربازی و خانه‌های بازی کودک نیز با استفاده از این تاب‌های کاربردی تجهیز می‌شوند و به این ترتیب امکانات بازی را در اختیار همه رده‌های سنی قرار می‌دهند. این تاب‌ها از نظر ظاهری نیز بسیار شکیل هستند. البته محدودیت‌هایی که در استفاده از انواع تاب کودک جامپر وجود دارد گاهی اوقات فروش آن‌ها را محدود می‌کند. چرا که استفاده از آن‌ها برای رده‌های سنی خردسال میسر نمی‌باشد.

تاب‌های جامپر نوزادی

تاب‌های نیمکتی

انواع تاب بچه گانه با متریال به خصوصی تولید و ارائه می‌شوند. مدل‌های نیمکتی این وسایل بازی برای همه رده‌های سنی طراحی و تولید شده‌اند. هر یک از آن‌ها برای گروه سنی بزرگسال نیز قابل استفاده خواهند بود. در ساخت و آماده سازی این تاب‌ها به بخش نشیمنگاه این تاب‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود. به همین خاطر نیز مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرند.

به این ترتیب استحکام این دسته از تاب‌ها بسیار بیشتر از سایر مدل‌ها خواهد شد و وزن بسیار بالایی را تحمل می‌کنند. بر روی هر یک از این تاب‌ها سه نفر جای می‌گیرند.

قیمت تاب آویز کودک و سایر تاب‌هایی که برای مصارف خانگی به کار برده می‌شوند، اغلب کمتر از مدل‌های نیمکتی تعیین می‌شود. از این رو این تاب‌ها برای مصارف خانگی مناسب‌تر هستند. اما تاب‌های نیمکتی بهترین انتخاب برای شهربازی‌ها، خانه‌های بازی و… خواهند بود. تاب خوردن این تاب‌ها نیز بسیار ساده است. در بخش بالایی برخی از مدل‌های این تاب‌ها سایبان‌هایی قرار می‌گیرند که از آفتاب خوردن صورت افراد جلوگیری خواهند کرد.

معرفی تاب ننی

انواع تاب برای کودک برای همه رده‌های سنی تولید و ارائه می‌شوند. هر یک از این تاب‌ها لذت بازی کردن را در دوران کودکی فرزند شما افزایش می‌دهند. طراحی و ساخت این تاب‌ها به‌صورت یک گهواره است و از نظر ساختار ظاهری مشابه با این وسایل تولید شده‌اند.

به همین خاطر بچه‌های کوچک‌تر از سوار شدن در آن‌ها لذت می‌برند. برای استفاده از این تاب‌ها باید از دو شاخه درخت یا دو میله در محیط استفاده شود. انواع تاب کودک ننی با حرکت رفت و برگشتی همراه هستند و حس و حالی شبیه تاب بازی برای فرزند شما تداعی می‌کنند.

فواید تاب‌بازی‌کردن کودکان سبب استفاده‌های بیشتر از این محصولات شده است و به همین خاطر نیز تولید و فروش این تاب‌ها را در سر تا سر کشور ما افزایش داده است. در میان انواع تاب‌ها استفاده از تاب‌های مدل ننی کمی متفاوت است. افراد برای سوار شدن بر روی این تاب‌ها باید بر روی آن‌ها دراز بکشند.

تاب‌های کودک گهواره‌ای

انواع تاب کودک نوزادی در میان عرصه‌های فروش از جایگاه مهمی برخوردار هستند و بخش مهمی از سیسمونی نوزادان را تشکیل می‌دهند. به همین خاطر در سرتاسر کشور ما استقبال بالایی از آن‌ها به عمل می‌آید. این تاب‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کودک حالت آرمیده‌ای بر روی آن‌ها خواهد داشت. ظرفیت وزنی بالای این تاب‌ها نیز از مهم‌ترین مزیت‌های آن‌ها به شمار می‌رود. به این ترتیب کودک شما تا چند سال قادر به استفاده از این تاب خواهد بود.

طراحی این محصولات به‌صورت دو‌حالته انجام شده است. کودک بر روی انواع تاب کودک گهواره‌ای هم می‌نشیند و هم به‌صورت دراز کش از آن استفاده می‌کند. در ساخت آن‌ها از پارچه‌های باکیفیتی استفاده می‌شود که قابلیت‌های این تاب‌ها را افزایش می‌دهند.

تاب‌های کودک گهواره‌ای

مهم‌ترین معیارهای خرید تاب

در حین خرید این محصولات به مؤلفه‌های بسیاری توجه می‌شود. قیمت تاب کودک یکی از نکات مهم خرید این اقلام بازی برای کودکان به شمار می‌رود. در صورتی که بودجه اولیه خود را برای تهیه این محصولات تعیین کنید، انتخاب ساده‌تری در میان آن‌ها خواهید داشت. انواع تاب‌های کودکانه با قیمت‌های به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. برخی از فاکتورهای مهم خرید این محصولات را در ادامه بررسی می‌کنیم:

محل استفاده از تاب بازی

برای خرید انواع مدل تاب کودک باید به محل نصب و استفاده از آن دقت داشته باشید. در وهله اول توجه کنید که آن را برای نصب در محیط‌های سر بسته انتخاب می‌کنید و یا آن را برای محل‌های سر باز به کار می‌برید. به این ترتیب کارایی این محصولات مشخص می‌شود.

به علاوه جنس مدل‌های بیرونی و داخلی این تاب‌ها با هم متفاوت است. شما نمی‌توانید، یک تاب پارچه‌ای نازک را برای استفاده در حیاط منزل خود در شرایط آب و هوایی بارانی و برفی به کار ببرید! همچنین برخی از مدل‌های پلاستیکی این محصولات نیز فقط برای استفاده در منزل طراحی شده‌اند و کاربرد دیگری ندارند.

سن و سال و جثه کودک

برای خرید انواع تاب کودک باید به سن و سال کودک خود نیز دقت داشته باشید و این محصولات را بر اساس جثه او خریداری کنید. در خرید هر یک از این تاب‌ها وزن کودک را در نظر گرفته و با ظرفیت تاب انتخابی خود تطابق دهید. برخی از انواع تاب کودک برای رده‌های سنی کودک و نوپا طراحی شده‌اند و برخی نیز برای رده‌های سنی خردسال نیز کارایی دارند. بهتر است تابی انتخاب کنید که فرزند شما حداقل تا خردسالی از آن استفاده کند.

مهم‌ترین معیارهای خرید تاب

ایمنی و جنس تاب

شاید یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب انواع تاب کودک متریال به کار رفته در ساخت آن باشد. تاب انتخابی شما باید سلامت کودک شما را تضمین کند. به همین خاطر در حین خرید انواع تاب کودک به جنس پارچه، طناب‌ها و سایر بخش‌های به کار رفته در این محصولات دقت کنید. همچنین با بررسی اتصالات این تاب‌ها، ایمنی کار با آن‌ها را نیز بررسی نمایید.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص دسته بندی‌های انواع تاب کودک اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از مدل‌های تاب‌های کودک برای رده‌های سنی مختلفی کارایی دارند. انواع تاب کودک برای خردسال، نوپا، نوباوه، نوزاد و… به کار می‌روند. برخی از تاب‌های امروزی برای استفاده بزرگسالان نیز طراحی می‌شوند و امکان لذت بردن از این بازی‌ها را برای رنج سنی بزرگسال نیز فراهم می‌کنند.

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *